Галено име на името Ной/Ноа

  • 12 230
  • 145
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Сега се сетих за чалгаря Илиян, със син Ицо. Записали го Ицо Илиян ( фамилията не я помня) Тотали циганейшън:)

# 46
  • София
  • Мнения: 38 209
Поне Исус да беше! То нали е много модерно сред ромите.

# 47
  • Мнения: 1 319
Не съм чувала досега галено име на Ноа или Ной. Името е разпространено в чужбина, но се ползва както си е - Noah.

# 48
  • София
  • Мнения: 12 374
Тук като нищо ще му лепнат едно Ной-ко или Ной-че околните, хеле пък бабите Simple Smile Преди време на детската площадка една баба викаше след внучката си, която се казва Грейс, ''Грейска, Грейска''. Много се смях.

На моята Ема като й кажат ''Емка'' и ми се сплитат червата. Ама си мълча де, не мога да споря с възрастни хора, ще е грозно.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 980
Честно казано, за човек/дете, кръстено Ной, не съм чувала. Изключвам библейския герой.
Ноа поне е разпространено западно име.

# 50
  • Мнения: 1 319
Черта на българската народопсихология е, имената да се преиначават с цел сближаване или просто по навик. Иван директно става Ванка или Ваньо, Георги - Жоро или Гошо, при жените се прибавя „к" и т.н. Няма как да се очаква околните изведнъж да се превъзпитат и започнат да наричат точно по име. В близкото обкръжение може да се затвърди определено име, но навън трябва да се очаква общоприетото.
В тоя смисъл нямам идея за Ной.

# 51
  • Мнения: 9 478
Тук като нищо ще му лепнат едно Ной-ко или Ной-че околните, хеле пък бабите Simple Smile Преди време на детската площадка една баба викаше след внучката си, която се казва Грейс, ''Грейска, Грейска''. Много се смях.

На моята Ема като й кажат ''Емка'' и ми се сплитат червата. Ама си мълча де, не мога да споря с възрастни хора, ще е грозно.

Сетих се за един семеен познат - роди му се внуче в чужбина и се казва Изабел.
Хвали се той и казва Изабел, Изабел, ама като си дойде тука ще е Иванка 🤣

# 52
  • Мнения: 18 503
Тук като нищо ще му лепнат едно Ной-ко или Ной-че околните, хеле пък бабите Simple Smile Преди време на детската площадка една баба викаше след внучката си, която се казва Грейс, ''Грейска, Грейска''. Много се смях.

На моята Ема като й кажат ''Емка'' и ми се сплитат червата. Ама си мълча де, не мога да споря с възрастни хора, ще е грозно.

Сетих се за един семеен познат - роди му се внуче в чужбина и се казва Изабел.
Хвали се той и казва Изабел, Изабел, ама като си дойде тука ще е Иванка 🤣

Друг път. Изабел е много отдавна възприето тук. А и двете имена нямат нищо общо. Пра баба ми се казваше Иванка. Дъщеря ми е Изабела-базикам се че на нея сме я кръстили😆

# 53
  • Мнения: 9 478
Никой не казва, че не е възприето.
Просто човекът не е много отворен към подобни чужди имена и на майтап си казваше, че за него щяла да е Иванка, а не че наистина ще бъде наричана така от всички околни Wink

# 54
  • Мнения: 18 503
Е ако е на майтап,ясно. Аз малко ни схванах шегата,сори. 😶

# 55
  • Мнения: 2 015
Извинявам се, ако прозвуча рязко, но като чуя чуждо име с българско презиме и веднага се сещам за оня нещастен герой от филма *Баш майстора* с помпозното име Робеспиер Гълъбов. Прецакаха го с камината, но сякаш изначално му е било програмирано да го цакат по дифолт с такова нелепо име. И На оная писклива японска пуйка Венета Райкова детето Патрик с българска фамилия. Патрик си е идеал за Ирландия, но тук ми бие на тъпа парвенющина. А името Ноа освен с един известен френски тенисист с нищо друго не ми звучи свързано ок.

# 56
  • Мнения: 1 319
Знам и един Жилбер, чист българин, назоваван Борко и Боре.

# 57
  • Мнения: 25 447
Знам и един Жилбер, чист българин, назоваван Борко и Боре.

Логично. Жилбер Беко все пак...  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 38 209
Аз можех да си позволя всичко заради фамилията. По едно време мислех Венсан, обаче се отказах.

# 59
  • Мнения: X
Все се сещам за Гала, която по отвратителен начин умалява всяко име. Като започне да се обръща към обкръжението си в предаването  на ми се обръщат червата- Зейнебка, Кременка, Николка:)

Общи условия

Активация на акаунт