Предложение за женско име с галено "Сени" :)

  • 12 126
  • 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 341
Сирма е старо българско име и означава коприна.Познавам Сирма и не съм чула някой да и се подиграва.

Прилича ми на Ирма.

Но на мен и двете имена ми звучат малко грубо.

# 61
  • Мнения: 25 887
Ако държите и момичето да е войвода, не е ли по-добре Румяна?  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 922
Ужасно е Сирма.!
Не съм привърженик на идеята имената на децата да си отиват,но на името на баткото ще отива едно цветно българско женско име. 😊
Току-що видях, че Сияна празнува имен ден на Цветница.Laughing
Имало сорт грозде Сияна: http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B0+%D0%A … 0%B0.html?u=90959

# 63
  • Мнения: 25 887
Цитат
Именно същият подход е използван и в случая при внимателното проучване и обработване на податките, изброени са 52 български жени-хайдути.

Ето и имената им, Ангелина байрактарка, Богдана войвода, Бойка войвода, Бойна войвода, Борян(к)а войвода, Боянка войвода, Буйна войвода, Вида войвода, Гена хайдутка, Грозда(на) войвода, Гуга войвода, Деяна Попова, войвода Димка, войвода Добра, хайдутка Донка, войвода Драганка, войвода Еленка, войвода Ирина, войвода Кера (Калъч Кера), войвода Лиляна, войвода Магда, войвода Маламка, войвода Манда ,хайдутка Мара, хайдутка Марга, войвода Марийка Маркова Попгеоргиева, Мария – „Козият рог”, Мария хайдутка, Недка войвода, Пена хайдутка, Пенка войвода, Петра войвода, Рада Барачкина, Рада (Мерджан Рада), войвода Райка, хайдутка Ралица, войвода Ружа, байрактарка Румена войвода – „Царицата на Осогово”, Румяна войвода, Русанка войвода, Руска хайдутка, Сирма войвода (Сирма Стр. Кръстева), Смиляна войвода, Стойна войвода – „Каймак Стойна”, Стоянка хайдутка, Тина войвода, Тодорка войвода, Цвета войвода, Яна войвода, Янка байрактар, Янка войвода, Янка хайдутка

Русана – също може галено да стане Сени.

# 64
  • Мнения: 24
Това Сирма сефте го чувам. Ужасно е. Грубо е. Свързвам го със сърма, сирена или сиренка.  Изобщо не е благозвучно,  а при толкова хубави имена дето предложихме да изберете точно това?

# 65
  • Мнения: 8 578
На мен Сирма много ми харесва.
Гласувах за Сребрина- най-интересното от анкетата.
Предлагам Асения, Савелия, Силяна,
Свилена.

# 66
  • Мнения: 10 726
Синът ми беше на 6 като се роди дъщея ми. Не даваше дума да се издума за друго име да се казва бебето, освен Тони или Тонка... Той е Антон Simple Smile и за него идеалния вариант беше сестра му да се казва Тони и точка.
Изобщо не я кръстихме така, разбира се Simple Smile А и след точно 2 месеца вече изобщо не му пукаше Simple Smile

Не бих се влияла изобщо от детското мнение, което през следващите няколко месеца може безкрайно да се промени. Като стане баща да си кръщава дъщерята Сени Simple Smile

Иначе по темата - Селена / Селин ми идва на ум като чуя Сени Simple Smile Което е и модерно Simple Smile

# 67
  • Мнения: 12 602
Селин познавам две туркинчета.
Майката, обаче не търси модерно име, а по-рядко и запомнящо се. Сирма определено отговаря на този критерий, затова и им е влязло в списъка.

# 68
  • Мнения: 10 726
Селин познавам две туркинчета.
Майката, обаче не търси модерно име, а по-рядко и запомнящо се. Сирма определено отговаря на този критерий, затова и им е влязло в списъка.
Че точно Сирма е турско/арабско... Изниква ми през погледа веднага забрадка като чуя Сирма.

# 69
  • Мнения: 3 828
Като прочетох Сени ми дойде Асения:) ама е малко измислено

# 70
  • Мнения: 12 602
Е, то и Чавдар е такова. По произход, но се възприема като българско. Аз поне не съм срещала мюсюлманин (турчин, помак, татарин) Чавдар. 

# 71
  • София
  • Мнения: 6 067
За Сени, ми идва Аксения/ Аксиния... не е лошо ама чак пък да е най -добро , знам ли...
Аз бих кръстила Анастасия ... и галено Сия .... по - добро е !

# 72
  • Мнения: 889
Това Сирма сефте го чувам. Ужасно е. Грубо е. Свързвам го със сърма, сирена или сиренка.  Изобщо не е благозвучно,  а при толкова хубави имена дето предложихме да изберете точно това?


Това въобще не го разбрах - как едновременно го свързваш  със сЪрма /позлатена копринена нишка/ и сирена и сиренки. newsm78 Или просто си си мислила за   сАрма /турска дума/- станало традиционно българско ястие на плънка завита в листо !?  Laughing
Сирми познавам,  никога не съм намирала името за странно. Все пак означава коприна, славянско е, празнува имен ден на  18 октомври със Златките / злато и коприна/. Вярно е, че повечето му притежателки  вече са по- възрастни и  разбира се не е нужно всеки да го харесва, но чак пък грубо и ужасно!?

 Аз лично бих избрала Ксения /и Момчил- добре ми звучат/ или Аксиния, но са по- скоро руски. Ясена също ми харесва, а принципно не харесвам мъжки имена в женски вариант.
Имам позната която кръсти второто си дете точно както каза голямото. Стана ми много странно, много нетипично име за дете за нашите ширини. Но сега, години по- късно, името невероятно много му отива пък и вече не е нетипично....
Най- важното според мен е  да харесвате наистина името и да можете да обясните на детето защо точно него сте избрали.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 18:21 от xxxxx

# 73
  • Мнения: 9 490
При наши роднини така по-голямото дете избра име за малкото, но беше в много по-осъзната възраст и името е съвсем ок.

Сирма иначе и аз познавам - около 30 годишна, но за мен името е остаряло.

# 74
  • Мнения: 24
Това Сирма сефте го чувам. Ужасно е. Грубо е. Свързвам го със сърма, сирена или сиренка.  Изобщо не е благозвучно,  а при толкова хубави имена дето предложихме да изберете точно това?


Това въобще не го разбрах - каква едновременно го свързваш  със сЪрма /позлатена копринена нишка/ и сирена и сиренки. newsm78 Или просто си си мислила за   сАрма /турска дума/- станало традиционно българско ястие на плънка завита в листо !?  Laughing
Сирми познавам,  никога не съм намирала името за странно. Все пак означава коприна, славянско е, празнува имен ден на  18 октомври със Златките / злато и коприна/. Вярно е, че повечето му притежателки  вече са по- възрастни и  разбира се не е нужно всеки да го харесва, но чак пък грубо и ужасно!?

 Аз лично бих избрала Ксения /и Момчил- добре ми звучат/ или Аксиния, но са по- скоро руски. Ясена също ми харесва, а принципно не харесвам мъжки имена в женски вариант.
Имам позната която кръсти второто си дете точно както каза голямото. Стана ми много странно, много нетипично име за дете за нашите ширини. Но сега, години по- късно, името невероятно много му отива пък и вече не е нетипично....
Най- важното според мен е  да харесвате наистина името и да можете да обясните на детето защо точно него сте избрали.


Амa аз изобщо не знаех,че има такова име и като го прочетох първо за сиренки и сърми се сетих. :d
Не исках да обидя авторката, просто така ми дойде . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт