Преустройство на двустаен апартамент с една тераса

  • 6 041
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 161
Благодаря за снимките! А в хола има ли и кухня или си е само хол?


Да, асансьорът е вътре е апартамента... (емотикон блъскам си главата в стената) Тоест, стената на склада е обща с тази на асансьорната шахта. Започвам и аз да си мисля, че подобни преустройства ще ни излязат колкото още една стая. А реално това място можем да го продадем за повече, отколкото сме го купили след акт 16.

И аз бих се насочила към този вариант, най-добре сега, преди да се довършва или след 2-3-5 години ако ви трябва да се нанесете спешно.

# 46
  • Мнения: 25 753
Благодаря за снимките! А в хола има ли и кухня или си е само хол?


Да, асансьорът е вътре е апартамента... (емотикон блъскам си главата в стената) Тоест, стената на склада е обща с тази на асансьорната шахта. Започвам и аз да си мисля, че подобни преустройства ще ни излязат колкото още една стая. А реално това място можем да го продадем за повече, отколкото сме го купили след акт 16.

Моето дете е на 11м, с най добри чувства казвам, продайте го и вземете с 2 спални. Може да направите компромис със изложение, местоположение, но не се наказвайте да живеете като в дядовата ръкавичка, сега е момента за вас.

# 47
  • Мнения: 5 478
Знам, че сте прави и знам, че е така, а толкова да ме е яд на цялата ситуация... Все повече клоня към отказ да се правят ремонти и хамалогии. Всъщност нямам идея колко излиза като сума усвояване на тераса? Никога не съм се сблъсквала, а нямам и познати, които да са го правили, за да питам.

Миленски, благодаря, ще очаквам Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 38 530
Със налични стени и таван /лоджия/ на съседа му искат 600. Дограмата отделно!!
И аз съм на мнение да го смените, обаче ако е с ипотека не знам как става.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 15:23 от Free Agent

# 49
  • Мнения: 5 478
Ох, дограмата и тя толкова... Отделно проекта и разрешение, за да е легално. Отделно изграждане на друга стена вътре...

Няма ипотека, не сме теглили и кредит, което донякъде е успокоение Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 38 530
Не знам дали го казах, за мен голямата стая не е стая. То е някакъв салон, през който минават всички! Така че в един момент издивяваш без втора стая, в която да се отдеиш за почивка или работа.

# 51
  • Мнения: 5 478
Да, това е така и за мен. Държа много на личното пространство Grinning

# 52
  • Мнения: 12 067
Ето едно добро дизайнерско решение:
https://www.facebook.com/181854041859242/posts/2367203506657607/?app=fbl

# 53
  • София
  • Мнения: 5 547
Ние имаме тераса пред детската само, и реално самата стая е доста голяма 3х 6.90м , но понеже остъклихме терасата, тъй като сме на 1- ви етаж над гаражи с плъзгаща дограма, защото си я ползваме за тераса, пак е малко тъмна, прозорците са големи,реално само 1 м отдолу е пластмаса с пяна( не знам как се казва точно). Пускам снимка на кухнята. Сега ако я правехме щях да си поръчам плъзгаща стена, да може денем да е светло в цялата стая. Ама тогава беше много скъпо и я направихме с итонг и само горе и вратата със стъкло.

# 54
  • Мнения: 375
Благодаря за снимките! А в хола има ли и кухня или си е само хол?


Да, асансьорът е вътре е апартамента... (емотикон блъскам си главата в стената) Тоест, стената на склада е обща с тази на асансьорната шахта. Започвам и аз да си мисля, че подобни преустройства ще ни излязат колкото още една стая. А реално това място можем да го продадем за повече, отколкото сме го купили след акт 16.


Ако сградата няма още акт16, не е никакъв проблем да говорите със строителя, и ако има свободен по-голям апартамент да доплатите и да не се занимаваш с допълнителна покупко-продажба. Познати на познати Wink...... направиха така. Моята свекърва по същия начин - замени един вид търговски обект за друг по-голям в същата сграда преди акт16 - никакъв проблем. Просто преподписаха договора и така...

# 55
  • Мнения: 25 641
...обаче махнахме едната колона и...

Пали свещи да няма сериозно земетресение. Сериозно ти го казвам.
Останалото ще го преглътна.

# 56
  • София
  • Мнения: 38 530
Ами пернишкото го преживяхме.
Знам, че постъпихме малко кофти, ама ...

# 57
  • Мнения: 25 641
Колоните не са за красота, а са носещи.
Да му мислят тези над вас...

# 58
  • Мнения: 4 936
На 8 месеца е Joy
Вероятно ще бъде там работно място за мъжа ми, колкото да се сложи бюро. Сега ще чакаме акт 16 и ще пробваме за одобрение за усвояване на част от терасата. Вчера говорих с управителя на строителната фирма и той не беше чувал за такова нещо, че трябва да минат 5 години, но да видим...

При липса на прозорец всяко едно преустройство освен даване на 'грешни пари' ще бъде и компромис. Ще те е яд да го гледаш - хубаво ново жилище с прегради и стаи -кутийки, някои от тях доста тъмни.

Малко ви е детенцето още, можете да живеете в жилището без преустройства ощр 5-6 години. Не влагайте много средства в него, след 5-6 г ще сте го поизплатили и ще ви вземете ново, по-голямо,
дори в по-далечен район или висок етаж да е, но е напълно възможно.
За сега това ще ви е съвсем добре за 3 ма души.

# 59
  • Мнения: 5 478
Много е красиво това от статията по-горе Heart Благодаря за идеите на всички! Blush Обмисляме тука всяка една идея Grinning

Общи условия

Активация на акаунт