Абитуриентски страсти 2019

  • 205 908
  • 3 230
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Ние ще сме 8- 9 души - само най-близките. Не че не мога да ги събера вкъщи, но не ми се занимава, затова сме резервирали маса в едно квартално ресторантче, където обикновено си правим семейните събирания.

# 136
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ще кажа нещичко. Последно Grinning. И после се връщам към роклите.

Скрит текст:
Сега. Как постъпвам аз, когато ме притиснат. Ако ме обичате, ако ме приемате за човек от семейството, няма да ме товарите с вашите очаквания. Аз и детето искаме това и това. Това е нейният празник. Ако някой от умиление иска да направи семеен празник от това, няма да му пречим. Нека  да резервира места, да плати кувертите, да ме покани. Нали искате да ни зарадвате?  Ами развихрете се, не ви преча. но ако очаквате от мен да правя това за вас, аз не желая. Такава са. Знаете, че през останалото време, аз правя милион неща за това семейство, и много си го обичам. Но точно тогава ще ми струва голямо усилие. Семейството не е  само очаквания, един да осигурява приятни изживявания на 20-т, на 50-т, само защото се очаква да го направи. Но ако около мен са само хора, които се подкрепяме,  всички са наясно за  ситуацията и няма никой да ме укори. А и да стане , значи не ми е близък.
И толкова по-зле за него.

# 137
  • София
  • Мнения: 13 155
На въпроса за роднините. В нашето семейство сме си близки и всеки е имал някакъв принос към развитието на децата ни. Не можем да пренебрегнем бабите и дядовците, естествено. С чичо й (девер ми) и съпругата му имаме обща кантора и сме ежедневно заедно. Сестра ми живеят в съседен апартамент и през годините много сме си помагали. Кръстниците, освен кръстници на децата, са най-близките ни приятели. А най-голямата ни дъщеря, не просто завършва училище, а е приета и студентка, което ще използваме случая да отбележим с близките.

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 22:46 от Fever Ray

# 138
  • Мнения: 9 361
Не разбирам, защо се оправдавате за изборите си. Който иска кани 100 човека, който иска 20, който иска 5 или  никой. Проблем има само съфорумката, която не може да се разбере с мъжа си за бройката. Дано да намерят решение.

# 139
  • Мнения: 1 175
Преди шест години на бала на синът ми бяхме поканили 40 човека. Имаме голям двор и се получи хубаво градинско парти. Това са все хора с които сме си помагали и подкрепяли през годините и най- близките роднини. Неговите приятели също дойдоха и той беше много щастлив на този ден. Да, за мен и мъжът ми беше доста изморително, но емоцията и адреналина ни  държеше във форма. Така, че сега сценария е същия.

# 140
  • Мнения: 39 370
О, аз от преди 2 години съм казала на щерката, че ще има барбекю на двора. Да свиква с мисълта. Иначе има много години до бала.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
Днес ще ходя да говоря за кетъринга, ще проуча и нещата около украсата и т.н. Препоръчаха ми кетъринг Райя (Кухнята на Райя) в Пловдив. Надявам се да ми допаднат и след срещата ни те да са хората, че да не обикалям да търся други. Другата седмица мисля да отидем до Асеновград да направим първичен оглед и там, за да ни се изясни концепцията за самото събитие (на дъщеря ми де, то нашата е само финансовия инжекцион). Преди три дни ми се връща от училище и още от вратата "Мамооо, избрах си рокля" Аз естествено й казах, че ако е от някой през океански сайт изобщо да забрави, а тя каза , че е от българска дизайнерка. И познайте като ми показва една дантелена дълга БЯЛА рокля със шлейф ..... Голям смях, а тя сериозна ми обяснява, че никъде не пишело, че е булчинска.... Та затова мисля другата седмица да отидем до Асеновград, че отрано да разбере коя рокля е булчинска и коя не, да не ми говори глупости. Тя е слаба, висока, с дълъг крак, тъмна кожа, коса и очи, трябва да мери и да сравнява цветове първо,пък  после като се спрем на подходящите цветове, чак тогава кройки и т.н.

# 142
  • Мнения: 11 916
      За роднинските и приятелски събирания :
Аз не помня кога се появи тази мода. Някога, доста отдавна, когато завършвах училище, идваха у дома, ама наистина най-близките и то предимно жени- например дойде леля ми и братовчедките, но не и свако ми, нито пък баща ми е ходил на балове. Идеята беше просто да видят абитуриентката, да и пожелаят успешен път и носеха някакво малко подаръче.Почерпката беше бонбони, сладки и толкова

Сега, вероятно събиранията се правят поради отпадане на други празнувания в миналото- момчетата не ходят в казарма и няма "Новобрански", сватбите също са рядкост и голяма част, може би почти от половината живеещи заедно не правят такива тържества.

Затова и родителите и близките искат да отпразнуват този момент от живота на детето.

Аз обичам да ходя на "изпращане на абитуриент", случва ми се през 4-5 години и май близките деца се изчерпаха, тези, които са в момента близки не са и в гимназиална възраст още.

Чудя се обаче,как не каталясват тези деца- за да отидат на семейното събиране би трябвало да са готови по-отрано, оттам- на бал, цяла нощ танци.

# 143
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
      Чудя се обаче,как не каталясват тези деца- за да отидат на семейното събиране би трябвало да са готови по-отрано, оттам- на бал, цяла нощ танци.





Предполагам, че са в еуфория, защото всички им се радват.


Гледах едно клипче от Санкт Петербург. Затварят целият централен площад. Поканени са само най-яките им групи да свирят и цяла нощ всички  зрелостници са там и се забавляват под небето. Има и много охрана, която не допуска някой без покана. А те се раздават само на учениците, които завършват.    От това, което видях,  им беше много весело и купонът беше на макс. После вкупом отиват на брега на реката и гледат как на фона на тъмното небе се показва  зората.  И точно тогава преминава много бавно и плавно Корабът  с алените платна, като изваден от приказките. Много красив момент, свързан с мечтите на децата.

Вероятно и те си имат вечери по ресторанти със специалните дрехи. Но това си е някаква традиция на града, не можах точно да си го преведа.

По наше време  имаше обичай да се изкачим на хълмът Света Гора  и там  посрещахме  изгрева и чакахме да видим слънцето, а  после както си бяхме накипрени, (или каквото там беше останало)се включвахме в манифестацията за 24 май Grinning.
 И доколкото си спомням, не ни се спеше Grinning



# 144
  • Мнения: 11 916
      Много красиво звучи това, за Петербург!А аз така обичам този град!

      Моята майка ми е разказвала за абитуриентския си бал- в ресторант "Черноморец"- не зная съществува ли още, на "Дружба"- сега КК"Св.Константин и Елена".Изкарали са цяла нощ, посрещнали са изгрева над морето, а после са се върнали пеш и боси от Дружба до града. Има една малка снимка от масата и толкова,много, много отдавна е било.

Моят абитуриентски бал не беше нищо особено, може би защото бързо се разбягаха съученичките ми по дискотеки на групички и с гаджетата си- не от класа.Аз гадже нямах и останах сама с една друга смотана.Докато се усетя- всички от класа или почти всички изчезнали от ресторанта И дойде братовчедът на другата смотана да ни прибере по домовете, те си имаха предв. уговорка.Но на другия ден пък ходихме на манифестация за 24 май с лентите "Зрелостник" и "отличник", почерпихме се на обяд и беше весело

Сега ритуалите са различни,на мен ми се виждат тегави, откровено казано. То фотосесии, то предварителни прически, гримове.Добре, че имам син и то не особено суетен, ама да видим докато дойде ред, какви моди ще излязат

# 145
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
https://bg.rbth.com/news/2016/06/26/video-nad-30-hilyadi-abituri … -peterburg_606361


По времето на белите нощи е било. Много символично и уникално изживяване. Да започне животът ти "при големите" с приказка.....

# 146
  • Москва
  • Мнения: 164
https://bg.rbth.com/news/2016/06/26/video-nad-30-hilyadi-abituri … -peterburg_606361





По времето на белите нощи е било. Да започне животът ти "при големите" с приказка. Уникално изживяване.

В Русия балът на града традиционно е около 22 юни. И в Питер, и в Москва и тн.
Отделно си имат вечери с класовете в кафе или ресторант. Или просто коктейл в училище.Тогава се връчват и дипломите.
 Но някак си по-скромно и младежки минава всичко. Особено във ведомствените училища.

Белите нощи са си уникално изживяване принципно. А за Алые паруса градът започва да се готви поне около 20 дена по-рано.

# 147
  • Мнения: 5 353
В празника на детето ни миналага година взеха участие всички приятели и близки, които са  близо до нас  и децата от самото начало. . Ние сме хора с много приятели, всяко семейно събитие е свързано със събиране. Децата ни са израснали така - сред хора , винаги са били обградени от много любов и емпатия. През всичко което сме минали с тях, до нас са били приятелите ни, близките ни хора, родителите ни.  Празникът ни миналата година беше прекрасен именно защото беше споделен с хората които имат отношение към детето, обичат го и го подкрепят. 
Най-голямата награда за мен беше, когато синът ми се прибра нас другия ден и ми каза - мамо, най-хубаво ми беше докато бях с вас.  Разбирам го - толкова много хубава енергия имаше към него във времето прекарано с гостите ни. Не пренебрегвайте този ден. Децата ви скоро след това ще заминат - всеки по неговия си път. Но емоционалните им депа ще са заредени  с  любовта   на хората с които е израснал. За да вървят по пътя си напред със самочувствие, уверени, спокойни и щастливи, те се науждаят от този заряд на любов и емпатия. Или както казва майка ми - ако искаш да на правиш от едно дете човек, дай му възможността   да го обичат много хора.
 Аз  имах по няколко думи  за   всеки едни гост  -   за да благодаря, защото е  част от света на детето ми, защото му е  помогнал да  стане такъв какъвто е - толкова много хубави спомени, толкова много любов имаше в тази вечер на партито.
Мили момичета, не искам да ви натяквам мнение. Направете празника така както ви говори сърцето. За някои това  е празник с роднини, за други -  с приятели.  Ние лично се опитахме да намерим баланса между роднини и приятели, без да се простираме в  " роднини на роднините". Но откъм приятели не сме се ограничавали. И не съжаляваме, защото празник се прави с хОра.

# 148
  • Мнения: 17 987
Гери, и при нас беше така. Да, доста бяхме, но беше много и емоционално, и весело, и сълзи имаше, но беше много хубаво. И ние сме голяма компания и се каним на такива поводи, миналата година бяхме на 4 бала, родителите ни са живи, слава Богу, братя имаме....заформя се цифра, но нямаше нито един излишен човек. При нас беше на следващия ден с роднините, и беше много спокойно. И на самия бал, и на следващия ден. Тя си облече роклята още веднъж, прическата си стоеше, беше си същата като предния ден. Много е доволна, не и се тръгваше и от двете части. И за дребната бих го направила по същия начин. Кой както иска така да си тълкува и да си брои. Ние живеем така!

# 149
  • Мнения: 448
Благодаря на всички за отговорите !  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт