Къде в Пловдив??? - 79

  • 51 824
  • 759
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Магазинът на Опълченска, с двамата братя, които го държат и работят там, има още един магазин на Заимов, някъде срещу Солинген се пада. Пак такова малко, натрупано, с организиран хаос. Дано не се затрие това безценно бижу в кинкалерията.

За хотел, защо не пробвате с къщи за гости. Дават се апартаменти с всички удобства за една нощ. Но сайтовете не ги помня. В центъра никъде няма шанс за паркиране.

# 121
  • Мнения: X
Някой знае ли къде се е преместил магазина за шивашки материали на ул Опълченска :/ почти на ъгъла с Р.Даскалов/? Или ако знаете друго място,  където могат да поправят машинката на цип.
Благодаря предварително!
Там беше магазина, преди десетина дни си купих от там конци ДМС. Когато е затворен, може да го подминеш, заради рулетката.
Помещението беше празно и се дава под наем. Надяеам се само да е преместен  и някой да сподели къде!
Нали знаеш, че имаха още един техен магазин. На Христо Г. Данов срещу кукления театър. Пак е малко магазинче. Една възрастна дама работеше там. Но беше натрупан по същия начин.
Дазел, писали сме едновременно.

# 122
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Семена в Овощарския институт няма. В ИЗК Марица гледат уж някакви, нооо не е много ясно какво ще е. И дали изобщо ще е читав сорта. Аграта е вариант. Но био семена се намират трудно. За любителски цели пък е съвсем безсмислено да се търсят. Семена за зеленчуци може да се купят във всяка агро аптека. Просто търсите БГ сортове. По- заредени аптеки има около четвъртък пазара- там са поне 3. Срещу кино Гео Милев има. На автогара Юг имаше преди, но не знам дали не е затворена. На Филипово има агроаптека и т.н.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Къде мога да намеря био семена за зеленчуци? Чувала съм за аграрен университет, но къде точно там?
Мисля, че покрай тези съмишленици може да откриете каквото търсите Simple Smile

Конференция "Природно земеделие" 2019 - Пловдив;
Скрит текст:
23-24 февр.2019 г, Пловдив, х-л Алианс, бул."Васил Априлов" 7, Конферентна зала. Вход свободен.
ПРОГРАМА
Събота 23 февруари

Модератор Веселин Дочев

9:00 – 9:30 – Откриване на конференцията.
9:40 – 10:00 – Ефективна защита на градината. Биологични микроорганизми. Димитър Стоянов
10:10 – 10:30 – Биологично разграждане на органичната материя в почвата. Младен Найденов
10:40 – 11:00 – Екологична растителна защита - водороден прекис с контролирана концентрация получаван в проточен електролизер. Нено Делийски
11:10 – 11:30 – Природно запазване, консервиране и използване на плодове и зеленчуци. Инж. Митко Ненков
11:35 – 12:00 - Дискусия

Модератор Инж. Митко Ненков

12:00 – 13:30 – Обедна почивка
13:30 – 13:50 – Почвата като среда на живота и методи за работа с нея. Любомир Хаджийски
14:00 – 14:20 – Агрохомеопатия. Цони Найденов
14:30 – 14:50 – Принципа на градината мандала – българският опит. Цветелин Петров
15:00 – 15:20 – Биодинамичните препарати в контекст. Силвия Великова
15:30 – 16:00 - Душата на растенията – Авторски филм на Цветелин Петров
16:15 – 18:00 – Дискусия

Неделя 24 февруари

Модератор Мими Найденова

9:00 – 9:20 – Представяне на Висш колеж по биодинамично земеделие, градинарство и занаяти гр. Дряново. Николай Зайцев
9:30 – 9:50 – Отглеждане на древното жито Лимец в съвременните условия. Иван Андонов, Сдружение Благо-даря www.darlimec.com/
10:00 – 10:20 –
Взаимовръзки за ролята на микроорганизмите в живота на растенията, на хората и обработката на растителна храна. Димитър Якимов
10:30 – 11:30 – Размяна на семена, калеми и мостри за растителна защита.
11:30 – 13:00 – Дискусия
13:00 – Закриване на конференцията

# 124
  • Мнения: 95
Здравейте! Моля за съвет къде в Пловдив мога да поръчам булченски букет, тъй като ми предстои да бъда кума? Ще бъда благодарна за препоръка на добър флорист.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Здравейте! Моля за съвет къде в Пловдив мога да поръчам булченски букет, тъй като ми предстои да бъда кума? Ще бъда благодарна за препоръка на добър флорист.
От многократен личен опит:
https://bg-bg.facebook.com/VendelaAtelier/

# 126
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Здравейте! Моля за съвет къде в Пловдив мога да поръчам булченски букет, тъй като ми предстои да бъда кума? Ще бъда благодарна за препоръка на добър флорист.
Тук също. Магазина е отстрани на Джумаята. Simple Smile
https://www.facebook.com/tiliabg

# 127
  • Мнения: 95
Благодаря, miraluba! Дори се влюбих от пръв поглед в букета на корицата!

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Това е букетът на сестра ми

Скрит текст:





# 129
  • Мнения: X
Ще има размяна на семена в кафебар Осреща на 26 януари от 11 часа.Това прочетох във фейса. Някой се интересуваше от семена.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Момичета,
Кендама в Джъмбо има ли?

Редактирам се: Има, за  3.99 Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 19:18 от miraluba

# 131
  • Мнения: 559
Мисля, че има недоразумение за магазина за конци на Опълченска. Дава се под наем празното помещение отляво на безистена. Магазинът е отдясно. Преди около седмица пазарувах оттам. Шапка свалям - отлични професионалисти. Дано продължи бизнесът им

# 132
  • Мнения: 1 431
Благодаря ви за отговорите за семената 😘
За букети препоръчвам “Сладкарница за цветя Галя”. Винаги съм очарована от нещата, които поръчвам. Украсата на сватбата ми плюс букет са от там.

Можете ли да ми помогнете с издирването на зелбо и торбички от зелбо. Трябва ми малко количество - едно парче зелбо и 1-2 торбички, за снимки са ми необходими.

# 133
  • Мнения: X
Silver Blade, аз се опитах да кажа същото, любим магазин, момчетата имат от пиле мляко. Само от тях си купувам конците ДМС. До края на седмицата пак трябва да взема и чак бях почнала да се чудя къде да ходя. Благодаря за информацията.

# 134
  • Мнения: X
Зебло на пазара на Младежка, има магазин за платове, до Балев.

Общи условия

Активация на акаунт