Искам да се разделим

  • 13 497
  • 257
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
.....

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 13:51 от Анонимен

# 211
  • Мнения: 14 079
Искаш да кажеш, че плаща на жена му и за това? Ясно, откъде тя намира пари да спестява. Joy

# 212
  • Мнения: X
.....

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 13:50 от Анонимен

# 213
  • Мнения: 2 408
Да поемеш месечните разноски по децата, често пъти излиза по-скъпо от това да плащаш вноска по апартамент и сметки. Защото излиза, че  жена ти с нейната заплата гледа деца и себе си, а ти просто плащаш едни сметки.
Е как само децата и себе си гледала - направо кажи, че и мен гледа, та да приключим въпроса.
Иначе мерси, че ми направи разбивка на семейния бюджет.
Като казах "купва на децата неща" имах предвид дрехи предимно, иначе храна купувам аз, също им плащам училища, градини, танци, английски, плуване, ски, и много други работи, който има деца знае колко неща са нужни.
Но както и да е - темата не е за мен. Но и авторката май спря да я чете.

# 214
  • Мнения: X
Аз се извинявам на Крис относно репликата за секса, объркала съм го с друг потребител. Ами те пишат като астрални близнаци.

Не помня само кой от двамата говореше нещо за наем, дето съпругата дължала в жилището на съпруга. Май и двамата. На мене ми е гнусно това, не знам за другите.

# 215
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за споделените мнения. Наистина са ми много полезни, успявам до голяма степен да погледна отстрани отношенията с партньора ми. Част от коментарите нямат отношение към проблема, напр. Защо съм го избрала такъв? Ами много просто, защото не беше такъв, беше перфектният мъж, кавалер, обгрижваше ме изключително, правеше всичко с голямо желание, гледаше аз да съм добре, чувствах се обичана. Сега като се връщам назад имало е някои червени лампи, които е можело да забележа, но всичко рязко се промени след като забременях и особено след като родих първотп но дете. Започва да ме избягва, да си измисля причини да не си стои вкъщи, а това е много обидно, точно когато си в най-чувствителния период от живота си, когато съм най-добрият щастлива, защото съм станала майка, но не мога да споделя радостта си с таткото.  Както и да е, минало е това
Другите въпроси относно битовизмите и финансовото участие в домакинството - отново визирах отношението му към мен и децата. Прави всичко, което ми кажа, но само ако му кажа, а то всеки ден е едно и също. Тъпо да ходиш и да се налага да повтаряш  измий , моля те, чинийките на децата, да си мила, когато си изтощена, а партньорът ти да нехае. И на мен не ми се правят повечето неща във всеки един момент, но се стягам и ги върша, това е, нарича се отговорност и най-вече вече от любов към децата ми. Финансовия фактор го споменах отново във връзка с отношението, човекът не е скръндза, напротив с широки пръсти, харчи доста за луксозно стоки, скъпо хоби, маркови дрехи и пр. Затова като ми каже, че купувам скъпо сирене з адецата ми идва малко в повече, да ми вдига скандали, че съм пуснала радиото или забравила лампата в банята. Ами случва се, няма пречка дори да се каже, но не нападателно това е скандал за дреболии и тези скандали са ежедневие, измисля различни поводи за тях, а аз почти съм спряла да говоря вкъщи поради тази причина и пак намира за какво да се захване за някоя дума.
Аз съм изключително търпелива, но всичко, което пиша тук спокойно съм казала и на него, не се трогва, никога не е казал извинявай или не бях прав. Примирих се с много неща, много.. исках само човешко отношение елементарно, някаво наличие на емпатия евентуално, да се грижим за децата, поне докато наистина си стъпя на краката и се разделим, обаче не се получава. Той и с децата е нервен, а ги вижда за 15-20 минути вечер, не мога да разбера, а те душичките толкова му се радват и го чакат. Много горчивина събрах, не знам той дали изобщо псъзнава, че руши живота на жена си, на децата си, отрича да има проблем.
Но основата на темата ми не е дали трябва да се разделим, как се е стигнало дотук и т.н отне ми две години да го анализирам, търсех вината и в себе си ( доста ми се втълпяваше), изстрадах я тази връзка и го преодолях, аз този човек не го обичам. Това, което най-много ме вълнува практически и емоционално как да подходя към такъв тип човек доброволно и спокойно да се случи тази раздяла, развод и всички съпътстващи трудности. Не ме плаши, че ще е трудно, но не искам да допускам грешки, които да натоварят допълнително емоционално малките ми деца.
Много ценни за мен са и споделените истории на жени, преминали през сходна ситуация.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 14 542
Nikolina,благородно от твоя страна е,че мислиш за реакциите на децата и искаш мирен изход.Но проблема е,че явно мъжа ти не притежава подобен на твоя характер и подход.Възможно е да стане крайно агресивен,да те изнудва,укрие децата и др. Ти го познаваш най-добре.Адвокат-медиатор най-точно ще му разясни решението ти и следствието. Посочваш,че той не обгрижва децата и им отделя едва по 15-20 минути.Защо искаш да останеш близо до него?Надявам се, че имаш стабилна подкрепа от родителите ти,имаш и жилище там.Режими на свиждане се определят рационално и за родител,живущ в чужбина.Децата ти са малки,детски психолог ще намери удачен подход. Носталгия за ясла и  ДГ не са съществен фактор за тях.Ще се адаптират.За тях жизнена необходимост е спокойна,щастлива и любяща майка. Познавам жена, била в подобна позиция.Преди доста години,с висока инфлация и цени тя подава молба за развод.Години преди това се е подготвяла финансово за това.Търпяла е тежък физически психич.тормоз,изневери от богат алкохолик.Децата разбират,усещат проблемите.Едното и дете едва не загубва живота си и я е попитало кога ще избягат от насилника-агресор.И тя е била финансово зависима от него,а страха от мъст я е смазвал.Някой я е мотивирал,съдействал и поощрил.След развода тя си купува лично жилище с кредит. А вече семейните и синове и благодарят за решението- спасението.В твоя случай мисли повече за личната си реализация.

# 217
  • Мнения: 1 442
......
 Много горчивина събрах, не знам той дали изобщо осъзнава, че руши живота на жена си, на децата си, отрича да има проблем.
Но основата на темата ми не е дали трябва да се разделим, как се е стигнало дотук и т.н отне ми две години да го анализирам, търсех вината и в себе си ( доста ми се втълпяваше), изстрадах я тази връзка и го преодолях, аз този човек не го обичам. Това, което най-много ме вълнува практически и емоционално как да подходя към такъв тип човек доброволно и спокойно да се случи тази раздяла, развод и всички съпътстващи трудности. Не ме плаши, че ще е трудно, но не искам да допускам грешки, които да натоварят допълнително емоционално малките ми деца.


Най-важното е да премислиш много много внимателно наистина ли искаш развод. Твоят съпруг очевидно полага грижи за семейството си, но някак по задължение. Може би е по-разглезен като характер  и сега му стоварват повечко отговорности, с които трудно се справя или просто няма желание. Предпочита да натовари  с всичко теб.Няма я при вас онази сплотеност, която има в нормалните семейства. Въпреки това смятам, че постепенно тази криза между вас ще отмине, особено щом си търпелив човек, ще минете през това и бихте могли да продължите заедно като семейство. Проблемите, които описваш, никак не са лесни за преглъщане, но повярвай ми, от опит ти казвам, щом няма намесено трето лице, запази си семейството!!! Ако твоя човек въртеше връзка зад гърба ти и на фона на държанието му вкъщи, бих ти казала още сега, веднага да го напуснеш, нищо че децата са много малки. Иначе не виждам нищо непоправимо във вашите отношения, така както ги описваш.

Ако твърдо решиш развод, най-важното е да си емоционално стабилна.Да не показваш съжаление, бъди делова,хладна към него. Бъди готова за ответна реакция, която може да е много бурна и с обидна за теб. Ще има драми, няма как. Състави си точен план как ще действаш, като първо се консултирай с адвокат и му разкажи какви са ви отношенията, за да може и адвоката да действа според ситуацията. Той ще те посъветва как да подходиш, адвокатите имат доста опит с какви ли не типажи.
За грешките, които се страхуваш да не допуснеш - някои неща не зависят от теб и са извън контрола ти. Затова ще ти е нужно самообладание, ако видиш остра реакция, не отвръщай със същото, а карай по линията на най-малкото съпротивление, за да постигнеш целите си. Тук вече ще помага адвоката.

# 218
  • София
  • Мнения: 17 775
* човекът не е скръндза, напротив с широки пръсти, харчи доста за луксозно стоки, скъпо хоби, маркови дрехи и пр. Затова като ми каже, че купувам скъпо сирене з адецата ми идва малко в повече, да ми вдига скандали, че съм пуснала радиото или забравила лампата в банята
* не се трогва, никога не е казал извинявай или не бях прав
*той дали изобщо псъзнава, че руши живота на жена си, на децата си, отрича да има проблем.

Клиничните егоисти си имат име. И да, осъзнава, че те руши, това му е целта.
И не, няма да бъде лесен разводът ви, подготви се за мръсни номера, подмолни манипулации, pity play и цял ансамбъл от низки страсти.

Поздравявам те, че си толкова рационална, че толкова бързо си осъзнала проблема и си готова да го решиш. Вярвам, че ще се справиш. Simple Smile

Жената сто пъти повтори, че вече е взела решение, спрете да я убеждавате как не е толкова зле съпругът ѝ. Зле е. По- зле е от тези, които само кръшкат и им витае акълът. Щото това е всекидневно подкопаване на психиката , което като се натрупа с години, ставаш леш.

# 219
  • Мнения: 1 442
Ако се чувства готова, да действа. Но сто пъти да премисли взетото решение преди това.И тогава да реже категорично и от раз.

# 220
  • Мнения: 19 861
Ох, мамин той, и от децата си ревнува, свършил му е "живота" с децата, семейните задължения и бита. Такива пък многострадални Геновеви как ги обичам.
Егоист от лошите. И за децата му свиди чак, та за него да има – внимание, време, парички за глезотии и екстри. Бляк.
Много време си го мислила и си му дала шанс даже.
Аз бих наела адвокат и той да преговаря с него. Че ако започне да киселее и да ми се гъне, докато му казвам решението си само и само да прави мръсно и най-много да отнесе някой шамар, а такива това чакат, че да те изкарат тебе лошата луда истеричка.
Кратко съобщение за него и останалото уговорки с адвоката.

# 221
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз бих наела адвокат и той да преговаря с него. Че ако започне да киселее и да ми се гъне, докато му казвам решението си само и само да прави мръсно и най-много да отнесе някой шамар, а такива това чакат, че да те изкарат тебе лошата луда истеричка.
Кратко съобщение за него и останалото уговорки с адвоката.

В България сме и не е зле да се приземим.

Авторката още не е тръгнала на работа, та пари за адвокати, които да го играят медиатори, е в сферата на фантазиите.
Живеят заедно, та се опитвам да си представя как адвоката през деня, едва ли не, му издава ограничителна заповед- или да не се връща вкъщи, или да не я удря под угрозата на...........какво?

# 222
  • Мнения: 1 442
Да, най-добре е адвоката да говори с него, че жена му започва процедура по развод, както и причините за това, но само при положение,че двамата не живеят заедно.Т.е. варианта е,жената да се изнесе и веднага след това да се задейства развода.

# 223
  • Мнения: 19 861
Ами, да, чрез адвокат, защото предполагам, когато му съобщи, той или ще я изгони с "нейните" деца от дома им или той ще отиде някъде, докато тече развода.

# 224
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, да, чрез адвокат, защото предполагам, когато му съобщи, той или ще я изгони с "нейните" деца от дома им или той ще отиде някъде, докато тече развода.

А, ако адвокатът му каже, че тя иска развод, той няма да я изгони с "децата ѝ"? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт