На море в Турция - тема 57

  • 57 103
  • 783
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 775
Скрит текст:
Скрит текст:
От агенция ни го предложиха.Тази година са му сложили някакъв знак за препоръка от туроператорите като за "препоръчан".В паника съм.

за кои дати на каква цена я предложи агенцията..


От 26.05.-02.06. за 7 нощувки х424 лв на човек
До колкото разбирам вие сте  Халим?Простете ако греша.Може ли да ми кажете какво означава този знак с надпис EXCLUSIVE***?

Да аз съм Халим Simple Smile

каде го има този надпис?

Иначе доста е евтин хотела
даже в туркската с 200-250лв е по евтин,
сигурно при вас е сметната и транспорта, нз
Както и да е
ако имате големи очаквания към хотела трябва да ги минимизирате
 
[/quote]pЗдравейте,Халим!Приятно ми е!Надписа е на самата снимка реклама на хотела.От агенцията Емералд травел чрез тур агент в Бургас ми го препоръчаха.Нямам кой знае какви очаквания защото не съм почивала на турски курорт,но все пак много се стреснах,като прочетох тези неща.Да и в цената влизат тр.разходи.Може би защото искахме да сме по-близо до града затова ми го предложиха,незнам ,а и преди съм ползвала услугите на този агент ,но само за екскурзии та не зная какво да си мисля.Днес е третия ден от сключването на договора и си мисля дали да не ходя да сменям ако има възможност.
[/quote]

Сменете хотела за пърево ходене ще останете с лоши впечатления (та това не го искаме ) Simple Smile
малко + на бюджета и вижте поне Атлантик Холидей в Кушадасъ, като начало за Турция няма да е зле предполагам!..

# 496
  • София
  • Мнения: 273
С Емералд няма анулация, ако сте резервирали по ранни записвания, НО може да смените датите и хотела, ако го направите по-късно ще е на актуалните цени, това ми обясниха. Иначе има застраховка анулиране на пътуването, където в случай на нужда застрахователя връща цялата сума, може и в деня на тръгване да стане нещо-болест например, и да ви върнат парите.

# 497
  • Мнения: 692
По повод надписа EXCLUSIVE в офертите мога да споделя на мен какво ми обясниха.
Избрах си хотел и агенция и исках да направя резервация. Отказаха ми с мотива, че два дни по-рано друга агенция е платила ексклузивните права за хотела, което означавало, че само тази агенция има право да го предлага. Вариантите  бяха да сменя хотела или агенцията.

Ако някой държи, ще конкретизирам за кой хотел и коя агенция става въпрос.

# 498
  • Мнения: 775
Преди време бяхме обсъждали, има ли срок, в който можем безплатно да анулираме резервацията си. От туроператорската фирма ми обясниха, че щом съм резервирала на ранни записвания до 31.01.19 не мога да си отменя резервацията.

Е и да резервираш след 31/01 пак неможеш?

Това в Бг е голяма измама..
Не е на Европейски стандарт.
Поне да беше със опция *месец преди пътуването* пак ще ше да е нещо

Тея дет седят в София що не се занимават с
гражданските интереси.. Rage

В Ердоганска Туркие е три дена преди да почне почивката..

Мн ми е странно за Бг. що така.. ThinkingThinking

# 499
  • Мнения: 413
Здравейте,Халим!Приятно ми е!Надписа е на самата снимка реклама на хотела.От агенцията Емералд травел чрез тур агент в Бургас ми го препоръчаха.Нямам кой знае какви очаквания защото не съм почивала на турски курорт,но все пак много се стреснах,като прочетох тези неща.Да и в цената влизат тр.разходи.Може би защото искахме да сме по-близо до града затова ми го предложиха,незнам ,а и преди съм ползвала услугите на този агент ,но само за екскурзии та не зная какво да си мисля.Днес е третия ден от сключването на договора и си мисля дали да не ходя да сменям ако има възможност.

С цел да ви помогна с дилемата - вижте снимките от отзивите и сами преценете можете ли да понесете тези минуси.
Основните оплаквания са лоша хигиена, лоша храна и лош плаж.
Аз лично не бих рискувала хранително отравяне, колкото и да е ниска цената.
( отворете снимките на самите потребители, а не галерията на хотела:
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1182247-d315355-Review … Aegean_Coast.html )

Мона Лиза, моля те намери си мнението и го публикувай пак, че не мога да го открия.
Според мен псевдо-положителния отзив на първа страница не е актуален/не е адекватен.
Разбирам, че всеки отзив е субективен и всеки има различни очаквания и разбирания, но тук можем да се съгласим, че хотела от години е много зле, и съм силно изненадана, че още се продава на нашия пазар!

# 500
  • Варна
  • Мнения: 10 705
Просто сменете хотела и доплатете. Ебаси агенциите, без извинение. Аз също работя с клиенти, в друга сфера, ама дори и най-проклетия клиент не бих пренебрегнала,защото той ме храни.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 17:57 от esstela

# 501
  • Мнения: 509
Това от сайта на Емералд :
"Потребителят има право да се откаже от договора без да дължи неустойка или обезщетение, в срок до 3 (три) дни от датата на записване и заплащане на депозит."
Пише също и за смяна на дати и хотел както каза malka maimunka
"При резервация с включени отстъпки за ранно записване Потребителят има право да смени датата на пътуване или да преотстъпи своето пътуване на трето лице в срок до 7 дни, считано от датата на сключване на договора, с писмено предизвестие, връчено до Туроператора по реда и условията на ал. 4. "

# 502
  • Мнения: 32
Ако прочете общите условия за резервация на водещите агенции ще си направите сметка при кой да си резервирате.
Най рестриктивни са Емералд и Ориент - при тях губите 100% от внесенета сума когато и да се откажете.
С малко по добри условия за резервация са Турса, Албена Холидейз и Аполо - връщат различни проценти от сумата според колко дни има до пътуването от 30 -100%. Имат само такса резервация 20-30лв. която се задържа.
На тази новата агенция Версо не съм им чела общите условия, но едва ли много по различни.

# 503
  • София
  • Мнения: 1 436
Цитат
С цел да ви помогна с дилемата - вижте снимките от отзивите и сами преценете можете ли да понесете тези минуси.
Основните оплаквания са лоша хигиена, лоша храна и лош плаж.
Аз лично не бих рискувала хранително отравяне, колкото и да е ниска цената.
( отворете снимките на самите потребители, а не галерията на хотела:
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1182247-d315355-Review … Aegean_Coast.html )

Чааааак 2016-та има някакви спорадични 5-ци. По-пресните са единици и двойки. Не бях виждал досега толкова негативни оценки за хотел. В края на краищата ако вече е свирено колежката да се настройва за приятна почивка и да се абстрахира от околната обстановка, ако може. Дали са негативна оценка, че не било почиствано от 2 дни, я някой да ми каже вкъщи чисти ли на два дни?

# 504
  • Русе
  • Мнения: 1 525
Четох за застраховката "Отказ от пътуване", че за да ти възстановят сумата на резервацията трябва да има основателна причина за отмяна на резервацията, например хоспитализация или смърт на роднина. Но има редица други доста основателни причини, които могат да попречат да се осъществи почивката, които доколкото разбирам застрахователят не поема, например болест без хоспитализация. Има и др.причини, които ме притесняват, например обмислям смяна на работа. Знам ли, дали новият работодател ще ме пусне отпуска, затова направо се чудя, какво да правя с тези резервации месеци преди датата на почивката.

# 505
  • Мнения: 9 489
Не е много правилно това, което ще напиша, но ако човек иска вариант за хоспитализация може да се намери, щом това е условието.

Но дано въобще не ви се налага!!!

# 506
  • София
  • Мнения: 273
Има ги устовията в сайта на Емералд, да трябва да е основателна причина. Не може ей така, но нали идеята не е да си резервираме и да не ходим все пак, идеята е да си ползваме почивката, това е вид гаранция, че АКО нещо се случи ще можеш да си получиш парите в пълен размер. Иначе пише, че при отказ губиш внесената сума, която е 30% от пътуването, и 1м по-рано трябва да се доплати изцяло. При смяна на работа се договаряш с работодателя, че имаш резервирана почивка еди си кога, не съм чула до момента някой да направи проблем за подобно нещо, но знае ли се.

# 507
  • Мнения: 1 710
vesssrusss, има застрахователи, които имат по-добри условия. Ако наистина обмисляте да направите такава застраховка, търсете къде са включени повече застрахователни събития.
Това е поредното нещо, което се измени към по-лошо. Когато стана популярна тази застраховка, се включваха какви ли не рискове - смяна на работа, уволнение, отказана отпуска, болест или смърт на човек от семейството или близък роднина, бедствие, засегнало дома или имуществото. Наистина имаше смисъл да се прави. Сега повечето не покриват и половината от тези рискове. Rage

# 508
  • Мнения: 20
Здравейте,пак съм аз.Говорих с тур агента чрез който направих резервацията и ми обещаха,че ще анулират резервацията.Депозита все още не беше преведен.Сега предлагайте хотели за цена около1200лв.за двама по ранни записвания за края на май за Кушадасъ или Дидим.
Благодаря за съпричасността! Всъщност не е пълен отказ ,а смяна на хотел.

# 509
  • Мнения: 214
Моля ви кажете разбира се ако знаете 😊 нещо за този хотел PINE BAY HOLIDAY Resort в кушадаси. Вече запазихме за септември месец, но все пак някой ако е ходел може да каже мнение

Общи условия

Активация на акаунт