Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 16

  • 94 184
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Здравейте, имам един въпрос. Сутринта публикувах три снимки, на баница с тиква , турски масленки, и домашни бонбони. Вие виждате ли и трите снимки? При мен ми се показва само тази на баница с тиква, а на другите само имената. А когато отида на редактиране ми излиза че съм публикувал и трите снимки.

на едната липсва последното тагче Wink и затова не излизат.

Турски масленки
   
Домашни бонбони
   
Баница с тиква



# 121
  • Мнения: 902
Снощи си доставих удоволствието да си направя някои любими сладкиши. мислех, че ще имам гости, но нямах и така ще си ги ядем сами. За първи път правя Агнес, а отдавна му се канех. Стана много хубав и не знам как ще се спра Simple Smile И сладък салам, но този път добавих в него и останал марципан и стана с още по - хубав и плътен вкус.
 

О , като ти гледам Агнесите, съм склонна аз да ти дойда на гости... Simple Smile
МАлко китайско от мен, за утеха за несполучливия опит за сладки с лактан...Отивам да чакам отговор от другата тема с бързите въпроси и да се цупя ...Simple Smile


# 122
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
отвя ме.
край! купувам едни свински гърди и .... какво ще ги правя не знам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

драпираната баница. Simple Smile изпълнявам си обещанието.
Скрит текст:
фаза 1

фаза 2

фаза 3

окончателен вариант Simple Smile


labrex, кои са селските картофки на Лидл? Сякаш не съм ги виждала.  Thinking

предполагам тези



Може ли рецептата за тази драпирана баница.... Много благодаря

# 123
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
МАлко китайско от мен, за утеха за несполучливия опит за сладки с лактан...Отивам да чакам отговор от другата тема с бързите въпроси и да се цупя ...Simple Smile

Опитах се да пратя ЛС,но не успях. Как правиш китайското? Изглежда супер, а и много обичам Simple Smile

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Никога не съм яла Агнеса ,на вид е хубаво,но ми се струва сух сладкиш.Така ли е или бъркам?
Лесно ли се приготвя?

# 125
  • Мнения: 9 109
въпрос на вкус е,  за мен е сух сладкиш, който не се хареса у нас.
картофена супа от мен за сега Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 17:42 от пеп-4o

# 126
  • Мнения: 902
Скрит текст:
МАлко китайско от мен, за утеха за несполучливия опит за сладки с лактан...Отивам да чакам отговор от другата тема с бързите въпроси и да се цупя ...Simple Smile

Опитах се да пратя ЛС,но не успях. Как правиш китайското? Изглежда супер, а и много обичам Simple Smile
О, то става лесно и бързо. Около 500-600 грама пилешки гърди, 1 пръчка праз нарязан на колелца, 4-5 моркова (средни), 1 шепа от този тъничкия зелен боб , мойта дребна му вика "китайски" ,3 супени лъжици сусамово олио, 3 супени лъжици фъстъчено олио, 3 супени лъжици соев сос , 3 скилидки чесън, 1 супена лъжица захар, куркума, сол на вкус, и малко от една китайска подправка дето съм я купувала сложих, и една малка нарязана  люта чушка , понеже аз все обичам да ми е люто... Месцето на кубчета, и се маринира със  1 лъжица соев сос,   сусамовото олио и куркумата 1 скилидка  чесъна ,малко сол.. смесва се с ръцете, за да се маринира добре. След това във  фъстъченото олио запържваш малко нарязания на колелца праз, слагаш месцето, запържваш още малко, чушката , останалия чесън, следват захарта и морковчетата , и на умерен огън още десетина минути, накрая зелените бобчета..разбръркваш и си проверяваш как ти е на сол, подобряваш си както ти изнася...накрая останалия соев сос. Ако ти е нужно още подправки. Като стане готово сервираш поръсено със сусам.
Аз иначе гледам само да спазвам колко мога последователността на месото и зеленчуците, за да не ми остане нещо сурово, иначе си експериментирам  и импровизирам с другие подправки. Чесъна и соевия сос май са най-важни за китайското, и фъстъченото олио...

# 127
  • Мнения: 7 285
В другата тема ме успокоиха,че става мусака и без картофи...сега ще се пече

# 128
  • Мнения: 9 109
Дени, става, да. С всякакъв вид зеленчук. Но от собствен опит Simple Smile нали е голЕм Simple Smile ще добавя, че сатва по-вкусна, когато се задушат/запържат предварително зеленчуците - например патладжана и тиквичките.
останалите у нас неща Simple Smile по сваляне на снимките Grinning
лава кейк http://pep-4o.blogspot.com/2017/07/blog-post_13.html


и лучена яхния със суджук http://pep-4o.blogspot.com/2010/01/blog-post_24.html

 днешния десерт утре ще показвам Simple Smile

# 129
  • Мнения: 813
преди печене
бисквитена торта полу изядена

# 130
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Свежи виетнамски пролетни ролца. Опитах се да пресъздам рецептата на колежка виетнамка, но ми липсва рибения сос в купата със сос и мангото. Ако не се понрави има и паста със сос болонезе, без снимка.

# 131
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Никога не съм яла Агнеса ,на вид е хубаво,но ми се струва сух сладкиш.Така ли е или бъркам?
Лесно ли се приготвя?
Да, не е сочен сладкиш, но вкусът му не прилича на никой друг. Помня го от детството си, когато беше много популярен, но не го бях правила. Така или иначе, когато в нещо има орехи и доста масло няма как да е лошо Simple Smile

# 132
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
...

драпираната баница. Simple Smile изпълнявам си обещанието.
Скрит текст:
фаза 1

фаза 2

фаза 3

окончателен вариант Simple Smile

...Може ли рецептата за тази драпирана баница.... Много благодаря

рецептата е на Пип4и, не мога да цитирам от старата тема, защото е заключена, мога само да копирам обяснението Simple Smile

Цитат
Пухкавото" идва от начина на подреждане на корите. Не ги слагам право една върху друга, а ги дипля/набръчквам. Така остава въздух между тях. За тази тава - 31 см - използвах:

1 пакет кори от 500 гр.
4 яйца
около 300 мл.газирана вода
200-300 гр. сирене
краве масло
олио

Намазнявам тавата хубаво - дъното и стените. Застилам с 1 кора - крайчетата остават извън тавата.
Върху застланата надиплям още 3-4 кори. Поръсвам с малко олио и натрошавам сирене.
Върху тях пак дипля 3-4 кори. После пак олио, сирене. Редуват се докато свършат корите. Последният ред е от кори и като ги наредя и тях, обръщам крайчетата на най-долната. Така слагам баницата в топла фурна да се поизсушат корите, да станат хрупкави.
През това време разбивам яйцата и добавям газираната вода.
Вадя баницата от фурната и я надупчвам отгоре с вилица. Върху дупчиците поставям кубчета чисто масло и накрая заливам с яйцата+газираната вода. Поразклащам внимателно, за да се напои навсякъде и слагам да се пече във вече загрятата фурна на 180-200 градуса докато ми хареса цветът. Изключвам и оставям вътре.
Баба правеше 1 трик, за да стане още по-пухкава и въздушна баницата – обръщаше тавата върху чаши „с главата надолу”...
Не би трябвало да се изхлузи, но за всеки случай се наблюдава. Стои така 15-20-30 мин. После се обръща, нарязва и ...няма спиране.


Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 08:18 от st. Dobri

# 133
# 134
  • Мнения: 705

Рибна супа

Домашна питка

Кекс исмаил по моя измислена но сполучлива рецепта . Да ви е сладко

Общи условия

Активация на акаунт