Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 16

  • 94 441
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 11 750
Скрит текст:
супер са бонбоните, класически, само да се замести гадната нутела.
Скрит текст:
Скрит текст:
Нутелата е прекрасна и е чудесна за различни пълнежи на бонбони, торти, кифли и прочие, а защо не и да се похапне с лъжичка.  Wink  Не разбирам кое и е гадно, напротив, италианска измислица си е, и е перфектна. В повечето случаи не може да се замени с нещо друго,  също и да се побългари с друго, защото не може да добие такава гладка консистенция и перфектен вкус.  Това е.

# 661
  • Мнения: 9 642
Скрит текст:
Скрит текст:
супер са бонбоните, класически, само да се замести гадната нутела.
Скрит текст:
Скрит текст:
Нутелата е прекрасна и е чудесна за различни пълнежи на бонбони, торти, кифли и прочие, а защо не и да се похапне с лъжичка.  Wink  Не разбирам кое и е гадно, напротив, италианска измислица си е, и е перфектна. В повечето случаи не може да се замени с нещо друго,  също и да се побългари с друго, защото не може да добие такава гладка консистенция и перфектен вкус.  Това е.

на мен ми е гадна, за съдържанието да не говорим. харесвам на гайо течния шоколад, ама бая скъпи ще излезат бонбоните Wink

# 662
  • София
  • Мнения: 11 071
marchеva14, чудни са ти бонбончетата! И аз им имам рецептата. Същата е! Правила съм ги и са много лесни! Само за заглавието - малко е подвеждащо. С това тире, което си сложила излиза, че превеждаш името на бонбоните, а то не е съвсем така. Името на бонбоните е просто "Baci", а "Perugina" е името на компанията, която ги произвежда. Че са целувки от Перуджа е ясно, но не това е превода.

# 663
  • София
  • Мнения: 11 750
marchеva14,
Скрит текст:
чудни са ти бонбончетата! И аз им имам рецептата. Същата е! Правила съм ги и са много лесни! Само за заглавието - малко е подвеждащо. С това тире, което си сложила излиза, че превеждаш името на бонбоните, а то не е съвсем така. Името на бонбоните е просто "Baci", а "Perugina" е името на компанията, която ги произвежда. Че са целувки от Перуджа е ясно, но не това е превода.
Скрит текст:
Ванче,
Скрит текст:
благодаря! За първи път ми попадна тази рецепта и ги завъртях набързо. Ванче, аз съм дала обяснение на бонбоните точно как  се казват, нали ги купувам от Италия всеки път когато ходя, точно това съм и написал, че по новогодишните празници бях там, Флоренция и на връщане от летището купих около 6 кутии, две за вкъщи и другите подарих на приятелки. Бонбоните са ми познати от години, те са облечени в сребристо  AL фолио и сини звездички. Страхотни са, но и тези са голям разкош, избих "рибата направо".

# 664
  • Мнения: 7 328

"Таралежчето" отива да се пече

Свинско с лук и гъби

"Рошави" пилешки хапки

Пастички "Милфьой"
Скрит текст:
вчера ги започнах " блатчетата" и днес липсваше едно...
Поетапни снимки




Хубава вечер и наздраве!

Последна редакция: чт, 14 фев 2019, 21:03 от denyil

# 665
  • София
  • Мнения: 11 750
https://www.youtube.com/watch?v=PAG4rqv48iE

Скрит текст:
Пускам го, за да съм точна.
Около тези бАнбонки имам и една  семейна смешка и все още се подигравам на Марчев, че преди 105 години когато се опитваше да ме сваля доста неумело, при една негова командировка до Италия ми донесе кутия бонбонки Baci  . След като ми ги подари ме попита дали зная какво означава Baci ............хм...........той к`во си е мислил..... че съм расла на село, ми не съм , и досега се опитвам да му кажа, че съм от род и сой.. мда...все още не е убеден, но аз упорито му доказвам вече 105 години  Mr. Green Търпение му е майката , убеждавам го всеки ден, не спирам.  Wink

# 666
  • Мнения: 1 320
ЧЕСТИТИ ПРАЗНИЦИ!
Нашата празнична трапеза:

Витаминозна салата



Омлет руло по корейски





Хубава вечер Wine Glass Wine Glass  !

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 13:40 от bubanka

# 667
  • Norge
  • Мнения: 2 311
infiniТy, благодаря ти за добрите думи.
Удоволствие е да виждам всичко, което поместваш тук!  Hug

Пеп-4о, и на теб - голяма прегръдка! С благодарност!  Hug

Моята Валентинска торта тази вечер  Joy


# 668
  • София
  • Мнения: 3 531

AnyHr , може ли рецептата на магданозените  кюфтенца без брашно!

Извинявай! Забравила съм да ти отговоря Blush

Скрит текст:
Използвах 5-6 връзки магданоз (накръцках го ситно), посолих и след час изцедих (не пусна мн. вода, но е важно да се изцеди). Прибавих 4 яйца, малко сирене и доста настърган кашкавал, черен пипер.
Оформях кюфтенцата с 2 лъжици (лъжиците потапях в мазнина) и пържих в гореща мазнина. На мен ми харесаха много и си ги излапа за 2 дни) Grinning

Снощи правих омлети със спанак и гъби



Сега съм заредила патица с арпаджик, ще показвам утре.

# 669
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 546
 Еклери

# 670
  • Мнения: 6 015
Да отпразнуваме празника на виното с... Шоколад 😍


Хубава вечер, кулинарни вдъхновители Simple Smile

# 671
  • Мнения: 14 170
Вчера детето имаше празник. По този повод - торта "Карпатка", но кремът не стана достатъчно гъст. За сметка на това беше вкусен.


За днес:

Бобена салата


Пилешки сърчица


Руло Стефани с картофено пюре


Шоколадово суфле

# 672
  • София
  • Мнения: 11 750
Бургер питки - https://uhaena.blogspot.com/2017/07/blog-post_5.html



Картофени скалопини с хрупкава коричка

# 673
# 674

Общи условия

Активация на акаунт