Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 16

  • 94 296
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 038
Протеинови бисквити без захар и брашно
https://www.-spam303-.com/2019/01/blog-post_12.html

# 61
  • Мнения: 11 762
Не съм пускала нищо отдавна. Не че съм снимала и много, де. Ама януари и февруари по принцип не съм много активна. Хаха
Готвя, няма как, но не снимам много в тия месеци.
Ето няколко щракнати с телефона в движение неща.
Повторение на петела с червено вино, но този път по друга рецепта и с истински петел, не с пиле. Уверяваха ме, че има разлика. Е, има, и то огромна е разликата във вкуса.


Бишкотена торта за мама, за 70-ет годишния ѝ юбилей. Правих бишкотите, станаха супер, а вътре е с чийзкрем, с трюфел крем с бял шоколад, с бадемов блат, дулсе де лече, банани.


Немският сладкиш Nussecken по рецепта на Катето. Супер вкусен десерт.


Каноли с чийзкрем, с парченца шоколад


Банички, питки, пърленки на тиган. Май това само съм снимала.









# 62
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 514
 Заради една друга тема правих баклава с розова вода

# 63
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
и моята, дето я забравих на нова година, трябваше да е с розова вода.
 Wink само трябваше, защото ме хвана страх - розова вода намерих само в аптеката и не знаех дали може да се ползва за хранителни цели.
сложих лъжица конфитюр от рози - ароматизира се добре Simple Smile

# 64
  • Мнения: 11 762
Аз слагам на Алтея органичната розова вода. Ползва се и за хранителни цели. С друга не съм опитвала.

# 65
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Цели две теми съм пропуснала! Видях, че има много ентусиазирани нови попълнения и това много ме радва. Поздравления за iiv_mortisha - чудесен и доста трудоемък отчет!
 Сега се разполагам комфортно след вкусотиите на Мереленда с няколко неща от новата година

бюрек със спанак и сусам


шоколадов кекс с тъмна бира



бисквитки по празниците



крем супа от тиква

шоколадова пана кота

# 66
  • Мнения: 1 265

Мариновани пилешки бутчета и крилца на фурна.

Да похваля всички пишещи в темата - славна дружина сме! Sparkling Heart  bunnzy - е избрала нашата тема за първата Ѝ публикация във форума. Добре дошла Flowers Hibiscus

# 67
  • Wonderland
  • Мнения: 812
sem22, благодаря за темата, в която не пропускам да вляза да надникна всеки ден! Hug Heart Flowers Bouquet
Гуинет, взимам парче от бюрека! Изглежда страхотно! Обожавам спанак! Heart Eyes
Прекрасни страници от всички кулинарни вълшебници както обикновенно и пълни с нови идеи! Heart Eyes
От мен вчера,имахме неочаквани гости и набързо преди да наредя в чиниите:
Шпиковано свинско месо на фурна в гювеч

Свински пикантни хапки по гръцки

И моята домашна пастърма вече готова в чинията

Имаше картофи на фурна с копър и чесън,но останаха без снимка. Десерта беше от сладкарницата и е без снимка.

# 68
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Последните две-три чиниики са точно по моят вкус...как приготвяш хапките по гръцки, tzveteto89?

# 69
  • Мнения: 11 762
Точно за хапките исках да питам и аз. Предполагам в подправките е ключът. Риганче?

# 70
  • Wonderland
  • Мнения: 812
Ала-Бала, Merelenda малко се увлякох в писането и затова го скривам, да не става досадно. Hug
Скрит текст:
Когато бяхме в Гърция и се качихме на планината Пелион, в малкото селце там имаше едно магазинче, от което си купих ето тази кутийка с рецепти. Беше последната на български език. Имаше на руски, английски,румънски....но така бързо я грабнах и много й се радвам. Свинското става много вкусно и екзотично с риганчето и лимона....Grin Та оттам е и тази рецепта:
 


Скрит текст:

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 366

Не сполучливи картофеноспаначени кифтета

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 366

Пилешка кавърма

Сори за двата поста, но не ми се получи от първия път...

# 73
  • Мнения: 14 147
Бисквитена торта


Постен сладкиш с тиква. Добавих му и замразени череши.


# 74
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Гуинет, шоколадовата Панакота ме остави без думи, изглежда невероятно, бюрекът също, чак се вдъхнових да опитам да направя и аз. Поздравления на всички, изпълвате ми душата.
От мен запеканка (нямам глинен съд обаче) с кайма, картофено пюре, кис. краставички, гъби, маслини и яйца.

Нали съм на вълна кюфтета, този път с киноа и сирене

Пилешка пържола в доматен сос и подправки ( по принцип го приготвям с филе, но нямах в момента)

Салатата беше червено цвекло с моркови и не съм я снимала.

Общи условия

Активация на акаунт