Омъжи се , а това може би е грешка...

  • 6 358
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте!
От много време ме мъчат едни мисли споделям с Вас с надеждата да ме разберете и да получа добър съвет.
Още от ученическите години успях да запазя приятелство с едно момиче, успяхме да останем близки вярвах и безрезервно,но най-неочаквано дойде поводът за съмнение. Омъжи се без дори дума да обели много болно ми стана. Всичките приготовления за сватбата и са направени и за това не ми е казала,но това не е най-обидното на самото подписване не ме е покани,защото с мен се познава от училище това ми го заяви в прав текст... Поканила си е нейна приятелка, защото с нея се познават от деца. Може би ще ви се стори глупаво, но в този ден осъзнах що за приятелка съм си въобразявала че имам... Излючително обидно ми стана,но за съжаление тя изобщо не го вижда по този начин за нея е нещо нормално и няма никакъв проблем. Заяви ми че като ме е поканила на сватба е предосатъчно.... Нищо не посмях да отговоря.Смятам , че е на път да направи грешка едната вече е направена,но искам от друга да я предпазя преглъщам факта,че успя да ме нарани... Но винаги ме е спасявала от мои грешки. Ще си кажете живота си е нейн да така е , но тя е на 23 години, а мъжа и на 35 години. Не казвам че е годините са пречка ,обаче тя все още е контрулирана от майка си. Аз лично го намирам за странно да се омъжиш и въпреки това да слушаш майка си все едно си на 5 години. Иска да гради семейство няма нищо лошо разбира се мисля ,че и е рано за деца. С мъжа и се познават от по малко около година, а вече са женени намирам го за прибързана крачка. Виждането ми за тези сериозни крачки в живота е че не трябва да се прибързва трябва да опознаеш човека. Едно да сте женени и да се разведете ако нещата не вървят и съвсем друго, ако сте с деца и тръгнете да се развеждате. Сигурно се чудите защо така гледам на нещата познавам я и знам , че още страда по бившият не станаха нещата с него и може би за това се хвърли в нова връзка. Не искам да страда обичам си я като сестра точно зареди това се ядосвам, че се хвана с този той се държи с нея все едно е вещ, а не човешко същество. Все едно е безгластна буква каквото той каже това става....
Мога ли да направя нещо или вече е късно?

# 1
  • Мнения: 215
Не се бъркай в работите на хората, дори и да ти е приятелка нямаш право да и се бъркаш в такъв вид избори. Може и да не е за нея този човек,както твърдиш, но това тя сама трябва да разбере... Ако толкова държиш може да и споделиш мислите си, но според мен това само ще обтегне отношенията ви.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 992
Можеш да направиш нещо за нея, да. Не се бъркай в решенията й.

# 3
  • София
  • Мнения: 23 096
Странно, че дори ти се въртят мисли да се бъркаш в живота на чужди хора. Да не говорим, че тази мадама не ти е никаква приятелка. Знаеш ли кога моя приятелка ще се омъжи, без да ми сподели? Никога.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Можеш да направиш нещо и за себе си. Сега е моментът да се отдръпнеш и да прекратиш това "приятелство", оставяйки го на ниво познанство. Аз на твое място не бих я оставила и като позната дори, но не ми се струва, че си готова за това. Аз съм го правила с две много близки, както си мислех, приятелки, които се изложиха брутално. Не е толкова трудно и сега не съжалявам. По-добре ми е без тях. Твоята ясно ти е показала отношението си, реагирай адекватно.

# 5
  • Мнения: X
Много добра и истинска приятелка си, но приятелството, както любовта се прави от двама. Аз, като не твоя приятелка, но като добър приятел ще ти кажа, че никой чужд живот не е по-важен от твоя самия, затова, макар че ти е болно сега просто не се бъркай и си гледай собствения. Мислиш ѝ добро, но така добро на приятел не се мисли. Не е редно да преценяш как и кое е редно за нея, ти като втора мама се явяваш така. А колкото ѝ се месиш толкова ще я отчуждаваш от себе си, независимо, че според теб ѝ правиш добро.Ясно е, че не си ѝ толкова мила, колко тя на теб, затова просто не се меси, а мисли за своя си живот.
Важното да е щастлива, дали е правилно или не, щом не вреди на никой с действията си освен според теб на себе си, нека си живее живота както реши. Така е редно и така трябва да бъде.

# 6
  • Мнения: 5 248
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз останах с впечатлението, че е поканена на сватбата, но не на подписването:
" Заяви ми че като ме е поканила на сватба е предосатъчно.... "

# 8
  • Мнения: 4 518
Почти нищо не разбрах, много е несвързано...
Дали е правилно или не - нейно решение е (и на мъжа ѝ де). Аз бих я питала дали е сигурна, но нищо повече, не е моя работа.
Аз също не поканих приятелките ми от училище, защото бяхме само с роднини и даже не съм казвала. Отдалечихме се доста преди сватбата и не съм се чувствала длъжна.

# 9
  • Мнения: X
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.

😳😯Сериозно?! Защото си знаела много за нея? Е, че според нея ще я издъниш ли? 🙄

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Сигурно се е очаквало на сватбата да грабне микрофона и да й извади кирливите ризи на показ, знаеш ли... Ега ти тъпия мотив.

# 11
  • Мнения: 786
А може би точно, защото сте я “нападнали” един вид за решението и като неправилно и грешно тя не ви е поканила. Имам подобен случай, приятелствата са много важни, това е безспорен факт, но когато си СЪДЕН някак отношението към отсрещния човек изстива. Това е лично мое мнение, поне при мен беше така. За да запазите отношенията си, ако истински държите на приятелката си, просто я подкрепете, бъдете до нея, а грешките...никой не може да ни предпази от тях. Може и да сте права, това времето ще покаже, но на друг човек мисля, че много трудно се вменява мнение. Така казано нека всеки сам си чупи главата и отговаря за решенията си.
Желая ви успех!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И аз останах с впечатление, че авторката не е поканена само на подписването, а не на цялата сватба.
Аз пък не бих искала приятелка, която да ми говори как според нея бракът ми е грешка. Не видях и сериозна причина за това, а някакви клюкарски истории от типа ама майка й, ама бившият й, ама възрастта на сегашния... Гледайте си вашите си работи.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 155
Приятелствата са си приятелства, но семейството си е семейство. Били сте приятелки, запазили сте си отношенията, поканила те е на сватбата. Съвсем нормално. Не е нормално да критикуваш личните й решения, да преценяваш дали слуша майка си, дали мъжът й е стар/млад, дали прави грешка или не. Това са лични решения и аз също бих се отдръпнала от някой, който се опитва да ми дава наклон на личните решения и да ми дава акъл дали да имам или да нямам деца, да ми чертае прогнози за развод веднага след сватбата и да претендира, че ме пази от намесата на близките ми, намесвайки се самият той.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 515
На мен пък първия пост ми звучи пропит от ревност. Даже отначало не разбрах мъж ли пише, или жена.
Остави жената на мира. Сега тя има семейство.
Поканила те е на сватбата, била си, какво повече?

# 15
  • Мнения: 5 903
Във всеки случай разбирам, защо не те е поканила да си й свидетел. Има нещо абсолютно нездраво в разсъжденията ти. Съжалявам, че съм толкова груба, но подобни мнения може да са ти от полза.

# 16
  • Мнения: X
Първият пост ми говори за всичко друго, но не и за приятелство и уважение.
Мъжът бил смятал жената за вещ - чунким авторката не пише сякаш за кукла.
Нямам против приятелите ми да ми казват директно, когато правя глупост, все пак те са ми приятели именно за това. Обаче тука няма такова нещо. Ревност, клюкарски истории и чувство за пренебрегване, това е темата.

# 17
  • Мнения: 7 006
Koга хората ще разберат,че да се месиш в чуждия живот,не е = приятелство,а задоволяване на лични вътрешни потребности?
Че и се чудят,когато са "неразбрани"..Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 369
На мен пък първия пост ми звучи пропит от ревност. Даже отначало не разбрах мъж ли пише, или жена.
Остави жената на мира. Сега тя има семейство.
Поканила те е на сватбата, била си, какво повече?
Във всеки случай разбирам, защо не те е поканила да си й свидетел. Има нещо абсолютно нездраво в разсъжденията ти. Съжалявам, че съм толкова груба, но подобни мнения може да са ти от полза.

И моята първа мисъл беше за гигантска доза ревност. Въобще, тези 2 коментара са невероятно точни.

Освен това, като жена, омъжила се наскоро, ми се струва доста нагло да ти е недостатъчно, че не си била на подписването, а "само на сватбата". На нашата сватба всички бяха канени на всичко, но това беше решение на нас двамата. Можеше да искаме да подпишем в най-тесен кръг. Пък и не всички дойдоха навсякъде.

Даже и това ти е било много предвид отношението ти към младоженеца/ булката/ брака.

# 19
  • Мнения: 501
Звучиш ми малко обсебващо. Трябва да се радваш за приятелката си и да я подкрепяш. Тя е пълнолетен човек, а не малко момиче, за да се притесняваш, че мъжът й бил на 35 години. Нали на сватбата са те поканили, къде е драмата в случая? И май донякъде я разбирам защо не ти е казала, че ще се омъжва. С тази твоя нагласа към избраника й сигурно си щяла да скочиш да я разубеждаваш и да я ,,предпазваш''. Разбирам да те е питала дали се омъжи за този човек, но щом не е, значи си е взела решението. Струва ми се, че прекалено се месиш, макар и да ти е приятелка.

# 20
  • Мнения: 523
Разликата в годините с моят мъж не е толкова голяма,но когато решихме да се оженим се познавахме едва от няколко месеца. На самото подписване бяхме само с родителите,а на празненството бяха поканени всички приятели и роднини. Това е лично решение и никой няма право да се меси в него. Кой ще присъства на подписването решават само младоженците. И при нас имаше такива,които не спираха да дуднат как ще се разведен също толкова бързо,колкото се и оженихме и се роди първото дете. Е,доста години по-късно все още сме заедно и сякаш тръпката и връзката ни е по-хубава от когато и да било. Имаме и 2 деца. А познай какво се случи с тези "приятели" ,които само ми повтаряха какъв бил мъжа ми,как не съм го познавала достатъчно,как ще се разведем след няколко месеца? Точно тези приятелки се омъжиха за дългогодишните си половинки и в момента едната в развод с 3 деца,другата с 1 дете се изнесе до майка си. Късмет,усещане,любов,както искаш го наречи. Но фактите са си факти. И тези жени не са ми близки точно от тогава. Едно е да кажеш "мисля че избързвате ",друго е да повтаряш едно и също като папагал. Ами писва. И да,приятелите са ми много важни. Пролича си през годините кои останаха до мен и аз до тях. Въпреки,че сме правили грешки в живота си и то много. Казвали сме си истини в очите,но не сме спирали да се подкрепяме. А твоето ми изглежда като "ей мамка му,тя се омъжи преди мен. Искам и аз пъък"....


P.S. абсолютно не казвам,че съм за пример и че някой трябва да последва историята ми и да се жени след няколко месеца познанство! Просто моята история е такава,а какъв ще бъде краят й няма как да знам Simple Smile

# 21
  • Мнения: 786
На нашето подписване също бяхме само двамата плюс моята майка. Свидетелите бяха случайно избрани хора от присъстващите (при нас в държавата, в която живеем те викат в някакъв ден и час и има една зала пълна с може би 20-30 двойки и вече който когото си е поканил. Слагат досиетата на масата и под ред отварят казват имената, излизаш на подиума, женят те за 3 минути и край. След това следващите. Та с нас никой нямаше, мама по случайност беше на гости Simple Smile )

# 22
  • Мнения: 40 931
Обикновено на подписването се канят по-маловажните роднини и познати, а на самата сватба по-близките. Ти си канена на самата сватба, което по общоприетите разбирания е по-почетно. Защо не те е поканила на другото не знам, сигурно си има причини и свои разбирания, но чак да се сърдиш и ревнуваш е прекалено. Просто приеми, че с времето пътищата ви се разделят, а и  сега тя вече е семейна и повече няма да е същото. Може да си останете приятелки, но ще е различно. Най-добре намерете нов баланс в отношенията си, а някога може и да ти каже защо не ти е казала. Много е вероятно майка и да я е натиснала за да не и се бъркаш (хипотеза). Може да е всякаква дивотия.

Що се отнася до другото - стискай зъби и дума не обелвай. Не е твоя работа, а и вече е късно. Да се разведе ли искаш? Ей така, без бракът да се е оказал лош, само защото на теб не ти харесва? Shocked

# 23
  • Мнения: 131
Аз на пръв прочит ,без да се бях концентрирала реших , че това е бившият , който все още си мисли , че приятелката му ще се върне при него и крои стратегии..... дори се заинтригувах,  а то какво било Simple Smile защо приятелите трябва да вменяват задължения,  големи драми.
Нищо не можеш да направиш,  а и нямаш право да правиш. Може да я изслушаш , ако пожелае да сподели нещо с теб и да си дадеш мнението , но да я тренираш като малоумна  не е приятелство.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Я сега пак, че не разбрах: кое става - което каже майка ѝ (в началото на текста) или което каже мъжът ѝ (от последния ред)?

И аз ще ти кажа да не се бъркаш в личния ѝ живот, явно тя не ти е приятелка, а и дори да е, си е нейна работа кога ще се жени и ще има деца.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 15:27 от svetlana manoleva

# 25
  • София
  • Мнения: 4 303
И аз помислих, че е бивш мъж

# 26
  • Мнения: 3 323
Изключително много мразя някой да ми се меси в живота и да ми дава наклон. Колко хора пратих по дяволите като от злоба само дето не се пуснаха след като се събрах с новия се приятел, колко клетви чух по наш адрес, за се разделим по бързо. Познай дали тези хора все още са ми приятели? Ще ти дам само един жокер - тази година правим две години откакто с приятели ми сме заедно. Замисли се сериозно над поведението си и искаш ли чрез него да загубиш приятелката си? П.С. Точно заради това и не си поканена на сватбата.

# 27
  • Мнения: 226
Приятелката ти е в пълното си право дали и кого и за какво да кани, а по отношение на другото само ще кажа, че това не е твоя работа. Фокусирай се върху твоя си живот и не се бъркай в този на другите.

# 28
  • Мнения: 1 770
Човек сам трябва да си счупи главата, за да разбере че е сгрешил. Такива съвети и укори на хора от страни ме нахъсват повече и скачам с главата напред! Всеки се учи единствено и само от собствените си грешки! 🙃

# 29
  • Мнения: 523
Човек сам трябва да си счупи главата, за да разбере че е сгрешил. Такива съвети и укори на хора от страни ме нахъсват повече и скачам с главата напред! Всеки се учи единствено и само от собствените си грешки! 🙃


Абсолютно,така и не израстнах това нещо,когато някой ми каже "не можеш" ,да му покажа как мога Grinning  Явно си е до характер,не до възраст щом не съм единствена.

# 30
  • France
  • Мнения: 12 572
Всъщност, кое повече те притеснява? Че приятелката ти се очуждава или, че изборите, които прави не ти харесват и те притесняват?
Нито за едното, нито за другото можеш да допренесеш каквото и да било, така че дерзай.

# 31
  • Мнения: 3 610
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.
Егати тъпото обяснение, толкова ти е била приятелка.

# 32
  • Мнения: 360
А може би точно, защото сте я “нападнали” един вид за решението и като неправилно и грешно тя не ви е поканила. Имам подобен случай, приятелствата са много важни, това е безспорен факт, но когато си СЪДЕН някак отношението към отсрещния човек изстива. Това е лично мое мнение, поне при мен беше така. За да запазите отношенията си, ако истински държите на приятелката си, просто я подкрепете, бъдете до нея, а грешките...никой не може да ни предпази от тях. Може и да сте права, това времето ще покаже, но на друг човек мисля, че много трудно се вменява мнение. Така казано нека всеки сам си чупи главата и отговаря за решенията си.
Желая ви успех!

Прощавайте, но какво разбирате под ,,съден"? За мен пък е адски важно приятелите ми да ми казват суровата истина в лицето, това е критика, но не и съдене. Ама, че възприятие.. Сега и моя коментар ли ще приемете за съдене? Не искам да нападам, но ми е много странно, аз явно често съм била от страната на ,, съдещия ", и затова разни приятелки са се отдръпнали от мен. Не съжалявам! Дори напротив, очаквам същото в замяна, понякога сме заслепени от чувства, емоции и тем подобни и имаме нужда от малко рационалност, сякаш сме в мъгла, а искаме да намерим правилния път. Е, ето тогава един верен приятел, идва и ти шляпва истината под носа, и колкото и да боли, ние усещаме, когато някой е прав. Обичам да казвам, че приятелите понякога са нашите ,,очи", точно когато не можем да видим всичко. Ситуацията отсрани е различна, може да бъде дадено по - обективно мнение. Затова, приятели като авторката са супер ценни, но отсрещната страна не умее да го оцени. Бих искала да добавя ,,Защо ми е приятел, който се съгласява с всичко, което кажа, щом сянката ми върши същата работа" ? Simple Smile

# 33
  • Мнения: 786
Ситуацията отстрани е различна и точно от тази гледна точка, моето мнение е, че нито един приятел/приятелка не може обективно да даде мнение за отношенията между двама, ако познава само едната страна и е един вид пристрастен. В крайна сметка живота за това си е наш, за да си носим отговорност за действията и решенията. Всеки приятел може да даде съвет без да се налага и както използвах “съди” отсрещния за решенията му, но това е гледната точка на приятеля нали? А дали е правилна? Никъде няма гаранция.
В моя случай съм адски доволна, че не съм взела под внимание мненията на приятели. Да изслушах ги, благодарих за мнението, предупреждението и какво ли още да го нарека. И пак си направих моето решение, за което и за секунда не съжалявам. Индивидуално е. За един едно е нормално, за друг не. Не бих позволила някой да ми се меси в решение, за кого ще се омъжа, а още по-малко бих послушала съвет по този въпрос. Въпрос на виждания L.D. Приемам мнението ви, уважавам го.

# 34
  • Мнения: 6 952
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.
И моята най - добра прятелка от университета не ме покани нито на подписването на брака,нито на кръщенето на сина си,нито на сватбеното тържество...нито на моминското парти ....ето тогава рязбираш кои са ти истинските приятели.Години наред като сестри близки, а сега ..никакви( в последствие ме махна от Fb )!!!!

# 35
  • Мнения: 3 323
Не се учудвай. Хората се променят. И моята приятелка от училище не ме покани на сватбата си и ми каза, че  причината да прекъсне приятелството ни е, че съм знаела много неща за нея.
И моята най - добра прятелка от университета не ме покани нито на подписването на брака,нито на кръщенето на сина си,нито на сватбеното тържество...нито на моминското парти ....ето тогава рязбираш кои са ти истинските приятели.Години наред като сестри близки, а сега ..никакви( в последствие ме махна от Fb )!!!!

Зависи много какво е предизвикало това внезапно дръпване. Аз на много мои "приятелки" спрях да давам пари назаем. А познай дали са ми вече приятелки? Много мразя хора, които само за услуги ме търсят и за нищо друго. Едната също имаше сватба на която не ме покани, ама за пари и услуги да ме търси - там е на първа линия. Също я изтрих от фейсбук. Нямам какво да си казвам с нея повече.

# 36
  • Мнения: 2
Може би не съм се изразила правилно, извинявам се за което... Или Вие не ме разбрахте, а ме изкарахте завистлива. Не съм! Споделих гледната си точка с Вас не съм и го казвала на нея, защото много добре знам, че каквото и да и кажа тя надали би ме послушала, но се чудих дали според Вас моята гледна точка е обективна само това исках да разбера...
Другото което е почуствах се засегната от факта,че не ми споделила нищо за големия и ден мислех, че сме близки.
Не знам с какво провокирах такива негавивни нападки... Все едно аз друга работа си нямам и по "чуждите паници" се оглеждам не разбира се!

# 37
  • София
  • Мнения: 13 155
Нападките са проволирани точно от очакванията ти.
Гледната ти точка не е обективка. Възрастта на съпруга й явно не е негативен фактор за нея, а отношенията с майка й вероятно й допадат, щом не се противопоставя.
За несподелянето по отношение на сватбата е нормално. Малко жени познавам, които с удоволствие коментират с друг, освен бъдещия съпруг, подготовката за сватбата. Повечето искат сами да изпитат емоцията.

# 38
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Може би не съм се изразила правилно, извинявам се за което... Или Вие не ме разбрахте, а ме изкарахте завистлива. Не съм! Споделих гледната си точка с Вас не съм и го казвала на нея, защото много добре знам, че каквото и да и кажа тя надали би ме послушала, но се чудих дали според Вас моята гледна точка е обективна само това исках да разбера...
Другото което е почуствах се засегната от факта,че не ми споделила нищо за големия и ден мислех, че сме близки.
Не знам с какво провокирах такива негавивни нападки... Все едно аз друга работа си нямам и по "чуждите паници" се оглеждам не разбира се!

Тя си е избрала този човек, за да се ожени за него - и се е оженила. В първия си пост питаш можеш ли да направиш нещо или е късно - ами късно е, тя вече се е оженила. Ако ти е споделила за това си намерение, когато се е зараждало и те е попитала за съвет - да й кажеш, но тя явно не търси съвет от тебе и според мен няма смисъл да й го навираш.  Ако съм те разбрала правилно, си поканена само на сватбата - и при мене се случи нещо подобно с една моя приятелка, тя се омъжи, без да ме включи в подготовката, само ме покани на сватбата - аз дори не познавах кой знае колко мъжа й, виждала съм го 1-2 пъти. Но си дадох сметка, че те стават семейство и е нормално да са си най-важни, тя имаше и нейното семейство, към което е много привързана, така че го приех. Отдалечихме се с времето съвсем - тогава май ревнувах някакси, но сега, като минаха годините, всичко това ми се струва смешно. Друга моя приятелка обаче споделяше всичко с мене, от първата среща със сегашния си мъж до сватбата. И до ден-днешен сме много добри приятелка, те ни кумуваха на моята сватба. Хората са различни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт