Опити за бебе от 2 години..

  • 10 489
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 10 642
А и както беше написала една съфорумка - през войните как са забременявали?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 604
Аз 4 години някъде не успявах да забременея...и на края стана...така,че нищо не се знае. А пък вторият път забременях от първия опит.

# 92
  • Мнения: 16 874
В задачата се пита гледани ли са тръбите и има ли спермограма. Ако не - хич да не се хвали, че всичке изследвания са наред.

# 93
  • Мнения: 53
Ако спермограмата и тръбите са проходими можете да действате спокойно,  но ако не сте ги проверявали трябва да го направите.

Здравей, и аз си мислех да проверя проходимост на тръбите, обаче в друга тема ми казаха да не бързам, защото ние опитваме сравнително отскоро. Посъветваха ме овулацията да я следя при лекар. Спермограма не сме правили, защото мъжът ми има дете от предишна връзка.

# 94
  • София
  • Мнения: 10 642
Това, че има вече дете, не означава, че в момента няма проблем. Нещата са динамични и се променят.

# 95
  • Мнения: 53
При мъжете какво може да се промени толкова. През това време не е боледувал, не е имал  стресиращи фактори, или поне не знам. Някакси не върви да го изпратя на спермограма, малко грубо ми се струва.

# 96
  • София
  • Мнения: 10 642
Всичко може да се промени.

# 97
  • Мнения: 16 874
Неве,
Не знам от кога опитвате, но наистина,  нещата са доста динамични и може да са се променили нещата.
Особено при мъжете  - бях говорила с един лекар,  той ни обясни, чче всичко може да навреди - моб.телефон в джоба, до главата, заседнал начин на живот, цигари, алкохол и тн.

# 98
  • София
  • Мнения: 13 241
При мъжете какво може да се промени толкова. През това време не е боледувал, не е имал  стресиращи фактори, или поне не знам. Някакси не върви да го изпратя на спермограма, малко грубо ми се струва.

Ние вече имахме 2 деца, когато се оказа, че и при двамата са се появили проблеми, възпрепятстващи желанието ни да имаме трето дете. Съпругът ми също не беше боледувал, не е имал проблеми или нещо друго и се оказа, че е с 2% по Крюгер. При мен също се бяха появили неочаквани проблеми.  Опитвахме 3 г., последвани от още 2 г. с няколко неуспешни опити ин витро, докато успяхме да се сдобием с третото ни дете.
7 г. след третото дете ни изненада четвърто по естествен път. С категорични изследвания за вторично безплодие.  Но не бих посъветвала никой да разчита на това, че виждаш ли - може да се случи, въпреки всичко. Ако не бяхме положили усилия, можеше третото ни дете да се появи чак 12 г. след второто и изобщо да нямаме четвърто, а можеше и да си останем само с 2.

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 16:37 от Fever Ray

# 99
  • Мнения: 486
Браво на вас! Поздравявам ви.Не разбрах, три или четири деца имате сега.
 А аз какъв шок изживях,когато разбрах,че съм бременна за трето.Запазих тази бременност само в името на Бог.И това дете сега е най- голямото ни щастие, другите вече са големи батковци.
Стана ми интересно,приложили сте дори ин витро за трето дете.
Да бях ви срещнала преди няколко години,за малко подкрепа.

# 100
  • София
  • Мнения: 13 241
С 4 сме сега. Искахме 3 на всяка цена и дори планирахме да са с по-малко от 2 г. разлика и с двете успяхме, но третата бременност се забави и затова правихме ин витро (тя е с 5 и 7 г.по-малка). Чак за 4 никога не сме мислили, но с тези диагноза и проблеми не се пазехме, а и бяхме на 40+. Малчо ни изненада и сега е нашето късметче. Трите големи деца са момичета и 2 от тях вече са големи (едната е пълнолетна, а другата също ще е скоро, дори и най-малката вече направи 12). А малкият още е "градинарче". Simple Smile

# 101
  • Мнения: 486
Съдечно ви се радвам и възхищавам.Да са ви живи и здрави!

# 102
  • Мнения: 53
Здравейте и благодаря за съветите.
Вера, за дете се решихме преди осем месеца, но по стечение на обстоятелствата имаше известни периоди на прекъсване. Може да се каже, че без прекъсване  опити правим  от 3 месеца.
Ще направим и спермограма, четох, че тя е задължителна. На този етап ми предстои преглед при сериозен гинеколог.
Fever Ray, браво на вас, и аз искам много деца, 4-ри не знам дали ще мога, но поне три!

# 103
  • Мнения: 16 874
Не знам какво визираш под сериозен гинеколог, трябва да е репродуктивен. Иначе си губиш времето и парите.

# 104
  • Мнения: 53
Не знам какво визираш под сериозен гинеколог, трябва да е репродуктивен. Иначе си губиш времето и парите.
Имам записан час при д-р Бойко Димитров. Искам да ми направи пълни изследвания. Ако се окаже, че има проблем, тогава ще се обърнем към  репродуктивен специалист.

Общи условия

Активация на акаунт