Това инсулинова резистентност ли Е?

  • 5 223
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 60
Тогава дори не знам защо си губите времето с обикновени лекари , след като в Сф е единствения избор на Гениколог-ендокринолог . Общо са 4 най добрите за страната. Докато пишете тук 100 пъти можехте да получите нормална консултация .
Така, в първия си пост съм написала, че имам час за 23.01. Чакам си консултацията с ендокринолога, който ми е назначил тези изследвания и се е заел с моето лечение! Кои са обикновените и необикновените лекари не знам, но аз смятам, че първо е редно да видя какво ще каже лекуващия ме ендокринолог. Явно имам ИР, която вероятно имам от години, така че едва ли 10- те дни, които ще изчакам за часа си ще преобърнат толкова сериозно живота ми!

# 16
  • Мнения: 198
Тогава дори не знам защо си губите времето с обикновени лекари , след като в Сф е единствения избор на Гениколог-ендокринолог . Общо са 4 най добрите за страната. Докато пишете тук 100 пъти можехте да получите нормална консултация .
Така, в първия си пост съм написала, че имам час за 23.01. Чакам си консултацията с ендокринолога, който ми е назначил тези изследвания и се е заел с моето лечение! Кои са обикновените и необикновените лекари не знам, но аз смятам, че първо е редно да видя какво ще каже лекуващия ме ендокринолог. Явно имам ИР, която вероятно имам от години, така че едва ли 10- те дни, които ще изчакам за часа си ще преобърнат толкова сериозно живота ми!

Ендокринолога не може да се справи ако имате кисти , а ако си ги отглеждате повече от 3 месеца е направо за операция , това че жена има цикъл не е 100 % сигурно че кистите ги няма , въпреки че преди са се махали ! И при мен преди се махаха а сега не ! Ваше здраве е ! Успех с лекарите !

# 17
  • Мнения: 46 520
На ендокринолог ще отиде за проблема, за който е пуснала тема.
На гинеколог за кистите, ако има такива.

# 18
  • Мнения: 198
Може би със всички свои постове не бях ясна , че инсулинивата резистентнисост объкрва хормоните и прави кисти ! За това двете се третират вдновременно един лекар !

# 19
  • Мнения: 46 520
Имам предвид, че е най-добре да има отделен ендокринолог.
Не смятам, че ендокринолог-гинеколог е достатъчен.
Разбира се, това е моето мнение, всеки си преценява.

# 20
  • Мнения: 198
Имам предвид, че е най-добре да има отделен ендокринолог.
Не смятам, че ендокринолог-гинеколог е достатъчен.
Разбира се, това е моето мнение, всеки си преценява.

И Как Ендокринолога ще разбере дали има или няма кисти ?

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 19:07 от Annikaleo

# 21
  • Мнения: 46 520
Като всяка жена и тя ще си посещава гинеколог.
Но за другото - отделен лекар.

# 22
  • Мнения: 198
А знаете ли гениколозите какво знаят за кисти??? НИЩО ! Само да тъпчат с хормони !!! Имате ли инсулинова резистентност и кисти ?

# 23
  • Мнения: 46 520
Не е задължително. На 40 г. съм и съм имала един единствен път киста, изчезна и да чукам на глава повече не се е появявало нищо.
Нека си ходи на ендокринолог-гинеколог или гинеколог, прегледите и ехографите са задължителни, но те като цяло са си специалисти повече в гинекологичната област, ако иска адекватно решение за другите въпроси, моето мнение, според опита, който имам е специалист само в ендокринологията. Вие щом имате друг опит, ок, всеки сам преценява за себе си Hands Plus1

# 24
  • Мнения: 198
Ами Да!! Имали сте нормална функционална киста !!! Знете ли количеството хормони които съм изгълтала благодарение на същите гениколози и освен да се тровя нищо , проблем седи ! Аз съм със инсулинова резистентност и кисти , не виждам как може да давате компетентно мнение по здравословен проблем занещо което не сте преживяла  сама ! Така че моите уважения  сигурна съм , че има много теми в които сте по компетентна от мен , но това не е тази !

# 25
  • Мнения: 46 520
Аз също говоря от опит. Дълги години ходих на ендокринолог-гинеколози и разчитах, че това е достатъчно. Резултатите ми бяха тълкувани като такива в норма, за съжаление се оказа че не е точно така. Проблемът ми беше установен и адекватно лекуван чак като, по препоръка от изпатили, се обърнах, към ендокринолог/зи.
Смятам, че ѝ дадохме достатъчно информация, благодарение на която да направи своя избор.


# 26
  • Мнения: 198
Мога ли да попитам от кои точно Ендокринолог-гениколог не сте доволна ?

# 27
  • Мнения: 46 520
Д-р Тошева, Пентаграм.
Уточнявам, че като гинеколог съм много доволна от нея.

# 28
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 60
Здравейте, все пак да кажа какво се случва с мен. Успях да посетя ендокринолога, по - рано. Изписа ми лечение на ИР с глюкофаж, както и хранителен режим с изключване на въглехидрати. Ще си направя и консултация с гинеколог, да проследи има ли кисти или не. Не желая повече да се тъпчат с хормони освен ако не са крайно наложителни, така че си оставам на така изписаното ми лечение за ИР и ще се надявам като вкарам инсулина в норми да се оправи и овулацията. Благодаря на всички включили се в темата 😊

# 29
  • Мнения: 198
Ами да както каЗах Глюкофаж ! Но според това как се движи резистентността са кистите / ако естествено няма и друг проблем /. При мен отначало се махнаха .
, после свикнах с Глюкофажа и пак се появиха  . Един гениколог както казах при кисти само хормони дава , кистите ендпкринолога- гениколог действа с дозата с Глюкожаф , и ако има нужда и други добавки ! Аз съм с кисти , които дори след цикъл стоят , а преди 2 год като при вас си се махаха, така че както вече казах цикъла не е гаранция ! Да спомена , че в Момента моята Homa е 2,9 а преди 2 месеца беше 2,2 което е почти нормално ! Почнеш ли изкуствено са взимаш хормони , естествените функци на организма също се променят , хормоните са много вредни !  Има 4 имена ендокринолог-гениколози които стават , и споменатото име по горе не мисля , че е от тях ! HOMA с отслабнати 16 кг , падна с1ца . За съжеление сега върнах кг и пак съм почти 3.

Общи условия

Активация на акаунт