Знаете ли коя кръвна група са децата ви?

  • 5 455
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 572
Аз разбрах коя кръвна група съм, когато забременях  Rolling Eyes не знам София коя е  Tired

Мислите ли, че е редно да знаем, за да може да се реагира адекватно, когато (да не дава Господ) се наложи  Confused

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Гласувах с "Не, но зная, че е важно". Аз моята кръвна група я научих също като забременях.
Определено мисля, че е редно да се знае кръвната група на децата!

# 2
  • Мнения: 425
Да. Информираха още в болницата
Моята кръвна група я научих също като забременях.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 559
    И аз отговорих с "Не,но смятам,че е важно".  Всъщност мислех да отвърна "Да,научих я още в болницата" - тогава знам,че попитах и като ми отговориха, реших,че няма как да забравя...Ами да, ама такава лудница беше след раждането...съвсем съм изключила Embarassed Та сега си мисля,че знам, но не съм сигурна дали действително правилно си спомням Confused На почти всяка консултация мисля да погледна в картона на беб и все изскача нещо по-належащо и това го пропускам. А трябва да се знае, дано да не се налага да се използва тази информация, но наистина е важна.
   И аз моята кръвна група я научих като забременях, и тъй като съм отрицателна - беше важна и кръвната група на таткото. Мъжът ми също не знаеше коя кръвна група е. Впрочем и майките ни не знаеха кръвните ни групи Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 4 806
Мисля, че е важно да се знае. Засега не знам и кой знае кога ще намеря начин да я определим. Ще си го запиша в тефтерчето, като задача "Важна, неспешна".

# 5
  • Мнения: 7 186
Първа опция.
А моята си я знаех от преди.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В епикризата ли беше или в този лист, който се носи на педито след изписването на бебето си пише всичко: ръст, тегло, кр. група и т.н.. Листът остана там, но аз си знам. Пък и на "аквариума" в родилния дом и пишеше Василена, род.03.10.2003г, 9.05ч., A+.
На голямата и я пишеше в епикризата от дома.
За мен е важно да ги знам.

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 23:10 от ДЕ ВАня

# 7
  • Мнения: 46 572
В епикризата ли беше или в този лист, който се носи на педито след изписването на бебето си пише всичко: ръст, тегло, кр. група и т.н..

В нашия не пишеше  Confused

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не но мисля че е важно да се знае .Моята я разбрах като забременях.

# 9
  • Мнения: 4 621
Да. Информираха ме още в болницата.

# 10
  • Мнения: 1 446
Да. Информираха ме още в болницата.

# 11
  • Мнения: 723
Не я знам, а смятам, че е важно. И аз не съм я имала написана в епикризата, а мисля, че е редно да се изследва при раждането.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 019
ponege s tatkoto sme 0- i malkia e sa6tata

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хвърлихте ме в размисъл newsm78. Да не би, защото бях рискова бременност, та за това да са я изследвали Васи? Всеки ден и вземаха кръв, както и на мен?!

# 14
  • Мнения: 8 917
Не, но мисля, че е важно. Скоро се бях замислила, че не знам кръвната група на детенцето си и мислих, като й вземат кръв за  изследвания да проверят и това, но скоро като беше болничка и се наложи - отново забравих Embarassed Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 46 572
Към тези, които са я научили в болницата- В коя болница родихте?

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пловдив, клиниката на "Весела".
Да се обади и Бу - казали ли са и на Мая кр.група

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На Елина не я знам.
На Диана я научих, когато при раждането ме питаха дали съм сигурна в бащата, защото как можело ако двамата сме една и съща кръвна група, детето да е различна  Joy
Това в Св. София се случи.

Фърлиха ме в сериозен размисъл дали не съм ставала посред нощите насън да обикалям съседите.

# 18
  • Мнения: 7 186
Пловдив- Окръжна

# 19
  • sofia
  • Мнения: 562
Не.Но смятам че е важно.
В болницата ни обясниха че се изследва кръвната група само при по-особени случаи, например при по-тежка физиологична жълтеница, ства дума за МД -София
иначе в случай на нужда(да не дава господ) кръвната група се разбира за много кратко време, на мен така са ми я разбрали преди двадесет години.

# 20
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да знам я.Същата като моята и на баща му.Понеже съм с отрицателен резус фактор и като родих ми казаха,че и на баща му и на детето и моята са еднакви и не ми биха инжекцията.

# 21
  • Мнения: 6 315
Да, зная я, защото беше с тежка жълтеница и ни изследваха и двамата да не би да сме с АБ0 несъвместимост.

# 22
  • Мнения: 1 860
 И аз разбртах коя съм като забременях. На Габриел не я знам, но мисля че е важно да се знае. Отчитам го като моя грешка, че не съм питала в болницата.  Blush

# 23
  • Мнения: 5 476
Гласувах с "Не, но зная, че е важно". Аз моята кръвна група я научих също като забременях.
Определено мисля, че е редно да се знае кръвната група на децата!

 Peace и аз така!

# 24
  • Мнения: 1 492
Да. Информираха още в болницата - Майчин дом-София

# 25
  • Мнения: 1 493
Да, защото сме "специални" 0 - рН !!!

# 26
  • София
  • Мнения: 897
Когато родих попитах в болницата, /Св.София/ но ми казаха че не изследват кръвната група и не могат да ми отговорят. В епикризата също не пише. И аз смятам, че е важно, при някое рутинно изследване на вземане на кръв задължително ще я изследвам.

# 27
  • Мнения: 2 700
Не я знам, но смятам, че действително е важно. Даже съм питала джипито дали може да я провери и отговорът беше, че ако искам трябва да отида на частно. Специално за това надали ще отида, но ако се наложи да й взимат кръв задължително ще го направя.

# 28
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Да. Информираха ме още в болницата, в деня преди да ни изпишат, понеже Тони бе доста жълтичка и и правиха изследвания, казаха и кръвната и група, а се оказа, че е като моята А+. Wink

# 29
  • Мнения: 1 272
Наскоро и аз се чудих коя ли кръвна група е моята щерка newsm78. Смятам, че все пак е важно.
Иначе и аз научих моята скоро - отидох да даря кръв, за да я науча.

# 30
  • Мнения: 445
И аз научих моята кръвна група, като забременях. Не зная коя група е синчето ми Марти, но искам да знам, защото наистина е важно.

# 31
  • Мнения: 507
Аз научих моята кръвна група, като забременях. Децата не знам коя са.
С мъжа ми сме една и съща дали и тяхната е същата?

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тъй като с таткото сме с една кръвна група, детето трябва да я има същата, но незнам резус фактора

# 33
  • Мнения: 287
Разбрах коя кръвна група е от епикризата на бебчо, която получих на излизане от болницата.

# 34
  • Мнения: 953
Аз научих моята като забременях и бях ужасена А- при условие, че знаех че мъжа ми е А+.
малката като се роди задължително я изследваха и тя е с А+ като баща си, та и затова беше с тежка жълтеница и мен ми надупчиха дупето hahaha hahaha Joy Joy Родих в Бургас.

# 35
  • Мнения: 23 162
Аз знаех на Дани ,но постоянно я забравям,тоест бъркам коя е моя,коя негова.Но сега като каза,ще си я запиша някъде,не дай Боже да се наложи и да ми трябва.

# 36
  • Мнения: 287
Тъй като с таткото сме с една кръвна група, детето трябва да я има същата, но незнам резус фактора
Това че с таткото сте една кръвна група не означава 100% че и бебчо ще е същата.

# 37
  • Мнения: 4 406
преливаха му кръв като  се роди- беше анемичен и така разбрах

# 38
  • Мнения: 2 784
Аз съм 0+, научих я като забременях. Доколкото знам е рядка група, но за съжаление не мога да кръводарявам тъй като съм асматичка, при това анемична. Rolling Eyes
Калина не я знам коя група е, но мисля, че е важно да се знае. Може ли при рутинните изследвания да се плати и за изследване на кръвната група? newsm78

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 818
Аз научих моята като забременях и бях ужасена А- при условие, че знаех че мъжа ми е А+.
малката като се роди задължително я изследваха и тя е с А+ като баща си, та и затова беше с тежка жълтеница и мен ми надупчиха дупето hahaha hahaha Joy Joy Родих в Бургас.
И аз така А-  Peace синчето е А+ като таткото а аз си отнесох инжекция  Rolling Eyes. Родих във Весела - Пловдив 6 часа след раждането знаех кръвната група на малкия

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тъй като с таткото сме с една кръвна група, детето трябва да я има същата, но незнам резус фактора
Това че с таткото сте една кръвна група не означава 100% че и бебчо ще е същата.

Аз мисля, че означава...........

# 41
  • Мнения: 2 567
И аз моята я научих като забременях. Винаги съм смятала, че е важно човек да я знае, в случай че му се случи нещо непредвидено. Не знам обаче , защо у нас все още не е практика да се установява кръвната група още със самото раждане.

На малката научих кръвната група преди първата и операция, защото и направиха изследване заради евентуално преливане на кръв.
Оказа се че и аз и баща и и тя сме една и съща кръвна група  Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 3 688
Моята кръвна група я научих когато забременях
Мисля че е важно да се знае  кръвната група,но аз на детето не я знам.(да не дава Господ както е написала Никол)

# 43
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Аз знам само, че и двамата са Rh-, друго не пишеше в епикризите. Аз и таткото сме с Rh-, ама нали изследват след раждането детето заради моя минус  и сигурно затова ги пише  Thinking Иначе и аз разбрах коя кръвна група съм като забременях. Таткото си я знаеше от преди - има операция от перитонит, а в последствие кръводарява. Важно е да се знае, ама кога ли ще се наканя да им изследвам коя кръвна група са newsm78

# 44
  • на село
  • Мнения: 3 965
На малката я знам, нали направи кръвно -групова несъвместимост, та тогава още ми я казаха, че тя е В/на татко си/, а аз съм си 0.
Обаче на голямата не я знам.

А това, че двама родители са от една кръвна група - не означава, че децата ще са същата.

# 45
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз също я разбрах като забременях. Тъй като съм Rh - като се родиха децата и на тях им изследваха кръвните групи.
Нашето семейство сме от една кръвна група  Grinning А (-)
Де Ваня, и аз съм раждала на Весела.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 164
Не, но смятам, че е важно  Peace
Аз моята я разбрах чак когато забременях.
А дали кръвната група е записана в картона на бебето, в който му се водят консултациите?

# 47
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Де Ваня, и аз съм раждала на Весела.

Предположих, ама не бях сигурна newsm78. А Бу я имаше на аватара във ВИП стаята.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Казаха ми в болницата 0+, обаче аз съм 0(-) и затова я изследваха, а таткото  е +. Моята я разбрах като забременях.Още като видях положителния тест ходих да си направя изследване за кръвната група.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 621
Не. Но смятам, че е важно.
Моята я научих когато забременях, но на дечко не я знам все още.

# 50
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не я знам, но бих искала. Според мен е редно на ни казват киоя кръвна група са децата ни още на изписването, да се вписва някъде например в картона.
Аз моята я разбрах чак като забременях.

# 51
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Винаги съм си знаела кръвната група.Още в болницата питах и коя е детето Peace.Смятам,че е важно,за да може(не дай си Боже да ле наложи Praynig)да се реагира бързо и адекватно в екстремна ситуация.

# 52
  • софия
  • Мнения: 495
Още в болницата ми я казаха,защото аз съм с (-) резус,а таткото е с (+) и беше важно да се види на бебчо кръвната група

# 53
  • Мнения: 1 259
До преди да си направя изседванията по време на бременността  знаех,че съм А (+),но се оказа че съм А (-). За детето ме информираха още в болницата.

# 54
  • Мнения: 5 183
Не я знам. То аз и моята не я знаех до преди да забременея. Сега и на Томи не знам  newsm78

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Още от болницата знам кръвната група на сина ми, при нас беше много важно, защото сме с двойна несъвместимост. Взе кръвната дгупа на баща си. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 8 505
4.опция.Аз съм + и не се е налагало да знаем нейната.Но мисля скоро да и направя тестове-за кръвна група и за алергия към анрибиотици.

# 57
  • Мнения: 3 334
с четвърта опция гласувах и аз Peace,като моята кръвна група също я разбрах като забременях!

# 58
  • Мнения: 83
Още в болницата ми я казаха,защото аз съм с (-) резус,а таткото е с (+) и беше важно да се види на бебчо кръвната група
Абсолутно,а мойто е й женско даже.Аз много пъти съм го казвала,но ми беше странно,4е 1 мин.след като проплака дойде доктора и ми каза"Детето е с положителна кръв"
Ние сме и с една кръвна група.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 205
Както почти всички отговорили и аз научих кръвната си група след като забременях. На сина ми я научих в болницата, но предполагам, че това беше само защото моята е 0- и трябваше да ми се бие инжекция. Въпреки че му е направено такова изследване в епикризата не е отбелязана кръвната група.
Родих в "Св. София", секцио. Този ден в реанимацията бяхме осем жени. Такова изследване направиха само на моето и на още едно бебе, чиято майка беше с отрицателен резус фактор.

# 60
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами и аз не я знам но гласувах че е важно според мен .... искаше ми се още в болницата да ми я кажат или да поговорим за това но след като родих бях скапана и изобщо не се сетих да говоря по този въпрос ...

# 61
  • Мнения: 601
 Да знам му я Sunglasses

# 62
  • sofia
  • Мнения: 8 948
Още в първите месеци като му взимаха кръв си платих в лабораторията (10 или 12лв) и му изследваха и кръвната група, дадоха картонче с името, лабораторията и т.н.. Моята я научих като правих аборт преди 10 години и си пазя листчето

# 63
  • Мнения: 3 478
От няколко дни се чудя дали са и я изследвали в болницата. Бих искала да знам, трябва да попитам дали я имат някъде в картоните и. Моята също си я научих като забременях.

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Не я знам, но мисля, че е важно.

В болницата изобщо не са й вземали кръв за нищо, така като се замисля  newsm78 Мислеха да го направят, ако й продължи жълтеницата, но Силия се оправи и толкова.
Все си казвам, че ще я заведа да й направят точно това изследване и все отлагам  Embarassed

А кръвна група не се ли изследва само с венозна кръв?!

# 65
  • Мнения: 9 905
при раждането ме питаха дали съм сигурна в бащата, защото как можело ако двамата сме една и съща кръвна група, детето да е различна  Joy


уффф, а аз си мислех, че след като с мъжа ми сме една кръвна група, няма смисъл да проверявам детето  newsm78

# 66
  • Мнения: 1 881
И аз съм от тези, дето не знаят doh

При следващата консултация, ще питам лекарката, дано има записано някъде. Ама съм и аз, как не съм се сетила досега, да се поинтересувам  newsm12

# 67
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз моята си я научих като забремнях, но на беба ще ида скоро да я изследвам

# 68
  • София
  • Мнения: 44 245
Не но мисля че е важно да се знае .Моята я разбрах като забременях.

същото...а и гледах по епикризите - нищо не пише за кръвна група...все се каня да питам педи....дано не забравя на др-та консултация...

# 69
  • София
  • Мнения: 3 787
За съжаление,не знам EmbarassedВсе се каня да го заведа да му вземат кръв за кръвна група и все отлагам Tired
Смятам,че е много важно да се знае това,за да може да се реагира адекватно ако нещо се случи,а не да се губи време в изследвания

# 70
  • Мнения: 811
още в болницата ми казаха,ама при нас се налагаше-аз съм нулева отрицателна,таткото е нулева положителна,и веднага след раждането му направиха изследване,оказа се като таткото и на мен ми шъкнаха една инжекцийка отзад Mr. Green

# 71
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Да. Информираха още в болницата. Но единствено и само защото аз съм RH- и беше наложително да разберем каква е на бебето.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
И аз я знам защото съм О - и трябваше да разберем какъв резус фактор е бебка.Тя е + и ми биха инжекцията.

# 73
  • Мнения: 2 000
Не знам.

# 74
  • Мнения: 14 654
нформираха ме в болницата , но направиха изследване , понеже бебето беше с проблем и в случай , че се наложи кръвопреливане . А+ , баща му е А1 + , аз съм 0+

# 75
  • Мнения: 2 047
  Разбира се, че е важно и знам коя е.

# 76
  • Мнения: 200
Знам, защото съм с отрицателен резус фактор и изследваха малкия веднага след раждането

# 77
  • Мнения: 1 489
Не. Но смятам, че е важно.

# 78
  • Мнения: 2 171
Понеже съм Rh-, изследваха Алекс още в родилния дом, но се  оказа, че са изследвали само Rh-то. Когато на 6 мес.му правиха кръвни изследвания, си платих за изследване и на кръвна група. Лично за мен е важно да се знае кръвната група на детето.

# 79
  • Мнения: 5 790
Информираха ме още в болницата, защото аз съм с отрицателен резус фактор и веднага взеха кръв на Виктория, за да видят, чия кръвна група е наследила.

# 80
  • Мнения: 992
аз незнам но мисля да й направят изследване и да видим каква е
и двамата с баша й сме Б+

# 81
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз гласувах с първа опция, но знам само на голямото си дете. За второто попитах в болницата, но ми отговориха, че вече не ги изследват за кръвна група, само ако има някакво тежко заболяване. Смятам, че е добре да се знае, но като не е на документ, не зная дали ще се вземе под внимание нашето устно уверение, ако се наложи някой ден.

# 82
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опция ДРУГО, а именно - предполагам, че "А", при 2-ма родителя с точно същата кр. гупа. Аз моята си я знам отдавна.

# 83
  • Мнения: 1 202
Знам, защото съм с отрицателен резус фактор и изследваха малкия веднага след раждането
Аз също съм отрицателен резус фактор а мъжо с положителен и затова му я изследваха и така разбрах,че му е същата като моята!
Опция ДРУГО, а именно - предполагам, че "А", при 2-ма родителя с точно същата кр. гупа. Аз моята си я знам отдавна.
Е аз съм живото доказателство при двама родители с кръвна група А+ аз съм 0-!

# 84
  • Мнения: 147
Ей, Никол,пак ми напомняш за мн важни неща,които аз Истествено все не намирам време да свърша.И както винаги,понеже съм шемет, ме Фашташ по бели гащи.
Та по темата-ми не знам Embarassed И в епикризата не пише. #Crazy
И таткото не си знае кръвната група.Аз пък цял бях една,преди да родя като ми я изследваха се оказа,че има малко разлика и е друга newsm78 Grinning Mr. Green

# 85
  • Мнения: 46 572
... Е аз съм живото доказателство при двама родители с кръвна група А+ аз съм 0-!



MiraBG и аз се присещам от време на време и после забравям на консултацията  Confused но следващата е август и съм твърдо решена да направим, защото след нея заминаваме на почивка и не знам къде ще попаднем  Tired

# 86
  • Мнения: 147
И аз ще трябва да направя това упражнение след месец и половина.Нали така или иначе ще го бодат за задължителните изследвания на 6 месеца,та да разбера и това едновременно,че да не се налага,но е абсолютно задължително да си знам.Едно време,ако се наложеше пак правеха изследването,но сега май ще разчитат само на честната ни дума Mr. Green

# 87
  • Мнения: 46 572
Извинения към, Kumata, но баща ми и мъжът ми ме подведоха  Twisted Evil Laughing има 6.25% вероятност за "0"  Peace


На който му е интересно, да си го копне  Grinning

# 88
  • Мнения: 601
Знам я само на малкия, но смятам, че е важно. Замисляла съм се не веднъж по въпроса и май е крайно време да изследваме и Ирен Heart Eyes.

# 89
  • Мнения: 1 181
знам я, пише я в епикризата му от родилния дом.

# 90
  • Мнения: 270
и аз моята я научих като забременях, мъжа ми тогава също си прави това изследване и се оказа, че сме една и съща група-А, но за резус фактора на малкия не знам! иначе гласувах с не знам, но мисля, че е важно:)

# 91
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Знам ч от преди раждането - от нашите кръвни групи. Иначе щях да искам тест.
Моята я научих при бременността - късничко е! Тогава се тествахме 2мата с таткото.

# 92
  • Мнения: 790
Не. Наистина смятам, че е важно.
Макар че в кръвния център ми казаха, че ако се наложи спешна ситуация - да не дава Господ - задържително правят тест, дори и цитирам " пет картончета да имаш".

# 93
  • Мнения: 1 202
Извинения към, Kumata, но баща ми и мъжът ми ме подведоха  Twisted Evil Laughing има 6.25% вероятност за "0"  Peace


На който му е интересно, да си го копне  Grinning

Е аз съм от тези 6.25%.Даже когато разбрах доста се учудих newsm78 но е истина че те двамата са А а аз О.
Това може да го обясни само някой лекар но не и аз !
Спокойна съм,че съм дете на баща си а не на комшията Joy Joy

# 94
  • Мнения: 2 556
И за двете деца съм искала да им направят излседване на кръвна група, когато са им взимали кръв и двата пъти отговора е, че се взимало кръв от вената и няма как да се вземе на бебе  Shocked Това съвсем сериозно, и двата пъти в поликлиниката ни в Плевен, не е майтап.

Аз също мисля, че е много важно да се знае, но не знам нито на децата, нито на мъжа ми кръвната група.

# 95
  • Мнения: 1 146
Не знам кръвната й група Blush Обаче обещавам да й направят изследвания и да я разбера. Важно е Naughty

# 96
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да. Информираха още в болницата
Моята кръвна група я научих също като забременях.  Rolling Eyes

Peace

# 97
  • Мнения: 2 631
Гласувах с "Не, но зная, че е важно". Аз моята кръвна група я научих също като забременях.
Определено мисля, че е редно да се знае кръвната група на децата!

 Peace

# 98
  • Мнения: 4 392
Научих я в болницата ,защото аз съм Rh (-),а мъжа ми  Rh (+). Малката все неговата кръвна група и резус фактор.
Моята си я научих,като забременях.

 Не е толкова важно да се знае кръвната група на детето,защото изследването ,което се прави е рутинно ,става бързо и няма нужда да се боде детето излишно.Само рев да има! ooooh!
Няма значение,дали я знаеш или не,носиш ли картончето или не.Ако ,не дай Боже, се наложи нещо,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пак я изследват.

# 99
  • Мнения: 1 938
Не съм гласувала, защото знам само кръвната група на дъщеря ми. Аз съм 0-, съпругът ми е А-, а Йоана е А-.

# 100
  • Мнения: 178
Моята я научих през бременността,а на малката още в болницата.

# 101
Моята я научих също по време на първата бременност. Оказа се, че е много важно, защото съм с Rh-, а мъжът ми е с Rh+ (той беше кръводарител и си знаеше групата).
И двете ми деца ги изследваха веднага в болницата за кръвната им група. За големия веднага ми казаха, че е А-, но за малкия ми казаха само, че е Rh- и въпреки многобройните ми запитвания, никой не ми каза самата група Close Сега чакам да поотрасне малко, за да го изследваме наново, защото държа да зная кръвната му група!

# 102
  • Мнения: 8 769
Знаех си кръвната група още от ученичка-от училище масово ни вземаха кръв за СПИН, и междувременно ни казаха и кръвните групи.
А на децата ми ги казаха в родилния дом, защото съм 0- и беше наложително да се направи въпросното изследване.
Отговорих с опция номер 1.

# 103
  • Мнения: 1 722
        Така и не знам Явор коя кръвна група е. Съвсем наскоро го оперираха и по време на операцията разбира се ми мина през главата идеята , ако нещо лошо се случи как ще се реагира адекватно. Та никой не го знаеше коя група е ! Слава Богу нямаше лоши изненади. Но смятам,че е задължително още с раждането да се изследват бебетата!

# 104
  • Добрич
  • Мнения: 958
Зная я, но беше голяма борба да я науча. То бяха увъртания ..., абе мързи ги общо взето, а не е голяма философия.

# 105
  • София
  • Мнения: 2 077
Да, зърнах я случайно в картона на дъщеря ми, когато бях на консултация неонатологията в Шейново. Беше най-жълтото бебе сред всички. Страно че в т.нар. обменна карта, която се дава при изписване, никой не беше отразил тъй ценната информация newsm78. Колко му е да го драснеш. Confused

# 106
  • София
  • Мнения: 547
ами нито е едно от изброените.
Знам я, защото и аз и таткото сме една и съща.

# 107
  • Мнения: 46 572
... Знам я, защото и аз и таткото сме една и съща.

Само, ако сте нулева, вероятността е 100%, иначе може и да е др. група детето.

# 108
  • Мнения: 7 474
И аз през бремеността разбрах.  Би трябвало тази информация да фигурира в личната карта Peace

# 109
  • Мнения: 1 426
вече е заддължително да се попълва в обменната карта от родилното за педиатъра

# 110
  • Мнения: 1 006
И аз моята я научих през бремеността.На детето не я знам.Но наистина мисля,че е добре да се знае.

# 111
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 450
Не, не я знам, но смятам при изследванията на кръв, които се правят на 1год. да пусна и едно изследване на кръвната група. Съжалявам, че не се сетих да попитам педиатърката в родилното..

# 112
  • Мнения: 46 572
... Няма значение,дали я знаеш или не,носиш ли картончето или не.Ако ,не дай Боже, се наложи нещо,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пак я изследват.

И преди раждането ми казаха, че независимо, че имам картонче с групата, пак ще я изследват, но се оказа, че в болницата, в която родих го признават, когато е по спешност, наложи се операция и директно в операционната, нищо не ми изследваха  Peace

# 113
  • Мнения: 8 242
Още на 1вия ден си я научих.. И не че някой ми каза, ами просто всеки път като идваха на визитации разглеждах подробно всички писания дето ги попълваха за бебо  Mr. Green.. и си водех и бележки  Joy

# 114
  • Мнения: 1 410
Аз също научих своята кръвна група когато забременях и не зная тази на Никол. Мисля, че е важно обаче, но не ми се правят специално изследвания за това, защото си е малко детето още да не го травмирам.

# 115
  • sofia
  • Мнения: 562
Е аз съм от тези 6.25%.Даже когато разбрах доста се учудих newsm78 но е истина че те двамата са А а аз О.
Това може да го обясни само някой лекар но не и аз !
Спокойна съм,че съм дете на баща си а не на комшията Joy Joy
обяснението е изключително просто.доминантните алели при кръвта са А и В.Ако майката е А кръвна група, алелите в нея може да са АО или АА-и двете дават А-кръвна група.Ако кръвната група е В-то са възможни следните комбинации ВВ или ВО.За да си кръвна група О задължително е с алели ОО, при кръвна група АВ единия алел е А а другия В. И така при наследяването на кръвната група се взима по един алел от всеки родител и така ако двамата родители са кръвна група А и тя е АО и детето наследи от двамата по една нула така се получава детето да е с О кръвна група.ако наследи от единия А от другия нула тогава ще е с А кръвна група, ако наследи и от двамата А пак ще е с А кръвна група.за В случая е аналогичен.Когато обаче единия е А а другия родител е В тогава случая е много интересен, тогава са възможни всякакви комбинации.Ако А кръвната група е АО а В-кръвната група е съставена от ВО тогава може да наследи А от единия и нула от другия, ще имаме дете с А кръвна група, ако наследи нулите от двамата ще се роди дете с нулева кръвна група, ако наследи нула от единия и В от другия то ще имаме дете с В кръвна група, ако наследи от единия А от другия В тогава ще е АВ кръвна група.
ако и двамата са с резус фактор отрицателен и детето е отрицателно, ако обаче и двамата са положителни или поне единия детето може да е както с положителен така и с отрицателен резус фактор.

# 116
  • Мнения: 2 732
Не ,не я знам , а смятам ,че е важно   Thinking

# 117
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
      Аз знам кръвните групи на семейството,моята и на тати отдавна,а на детето откакто се роди.

# 118
  • Мнения: 11 556
Гласувах така както са гласували болшинството.Не,не знам кръвните групи на децата си,но знам че е важно.

# 119
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Моята я научих при опит за кръводаряване.На малкия не я знам,но смятам,че е важно.Изобщо не се сетих да попитам в болницата.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 15:19 от ivap

# 120
  • Мнения: 2 381
Не я знам, но е важно.
А моята я знам още от ученичка.

# 121
  • Мнения: 240
Да. Информираха ме още в болницата.

и нас ни информираха.Мисля че е хубаво да сме подготвени за всякакви ситуации.

# 122
  • Мнения: 603
Гласувах с "Не, но зная, че е важно". Аз моята кръвна група я научих също като забременях.
Определено мисля, че е редно да се знае кръвната група на децата!
и аз съм на това мнение

# 123
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не я знам. Confused Често съм мислила за това. А е редно да я знаем- незнам защо не са ни казали в болницата и никъде не пише из нейни бумаги.
Моята я научих като забременях.

# 124
  • София
  • Мнения: 7 158
Не я знам  Confused .Може би на някое от задължителните изследвания трябва специално да поискам да я проверят  newsm78
Иначе моята си я знам от 9-ти клас.

# 125
  • Мнения: 13 512
НА сина ми я знаем, защото искаха удостоверение за кръвната група при заминаване на лагер в Гърция. На дъщеря ми не я знаем, май ще я заведа да я изследват.

# 126
  • София
  • Мнения: 4 966
Ми предполагам щом нашите са 0+ и неговата е същата.

# 127
  • Мнения: 1 416
Да, кръвната група на Маргарита ми беше казана, а и за записана в епикризата. Не, че не знаех каква е, като се има предвид, че и Георги, и аз сме А+...
Родих в болницата  Димитровград (благодаря на късмета си!)...  Peace

# 128
  • Мнения: 46 572
... Не, че не знаех каква е, като се има предвид, че и Георги, и аз сме А+...

Ако сте и двамата А, детето може да е или А, или 0, не е задължително да е същата като вашата  Grinning

# 129
  • София
  • Мнения: 11 782
Моята кръвна група научих преди 9 години,когато забременях с първото си дете!Неговата кръвна група не я знам.Не знам и кръвната група на второто си дете,макар да попитах в болницата.Отговорът беше,че изследвали само,когато се налага!

# 130
  • Мнения: 1 416
Ако сте и двамата А, детето може да е или А, или 0, не е задължително да е същата като вашата  Grinning
Права си, но е по-малко вероятно. Пък и тя си е А+, в крайна сметка...

# 131
  • Мнения: 1 428
Да!Казоха ми я още първия ден в родилното.И Теди е 0+ като мен.

# 132
  • Мнения: 364
не, но смятам, че е важно....

# 133
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
да,информираха ни още в болницата.

# 134
  • Мнения: 119
Не, ама тази седмица ще му вземат кръв и урина за изследвания и ще питам специално Simple Smile

# 135
  • Мнения: 394
Да-информираха ни още в болницата.

# 136
  • Мнения: 287
не, но смятам, че е важно. Макар и с проблеми в началото с Райчо така и не ни казаха коя кръвна група е.
Аз моята я знаех от порано преди да забременея, направих си специално изследвания за нея.

# 137
  • Мнения: 2 849
Цитат
Не.Но смятам че е важно.
В болницата ни обясниха че се изследва кръвната група само при по-особени случаи, например при по-тежка физиологична жълтеница, ства дума за
И аз така зная и за Шейново е същото положение .

# 138
  • София
  • Мнения: 7 102
Да-информираха ни в болницата.

# 139
  • Мнения: 232
Гласувах с "Не, но зная, че е важно". Аз моята кръвна група я научих също като забременях.
Определено мисля, че е редно да се знае кръвната група на децата!
Peace
Би трябвало да я знаем!
 smile3521

# 140
  • Мнения: 6 155
Да, знам - като моята е. Проверихме я по мое настояване при рутинните изследвания на 6 мес.  Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 3 882
Да,още от болницата я знам.

Общи условия

Активация на акаунт