Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 60

  • 71 431
  • 772
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 787
Тюркоазеното върви със страшно много цветове, по мое скромно мнение може да се комбинира успешно с почти всичко. Обаче и аз като Дорис да кажа, че не е добре да се започва отзад-напред с цветовете. Стените се избират едва ли не последни, иначе е много трудно после да се напаснат добре нещата, много грешки се допускат и въобще в перспектива човек максимално си минимизира възможностите за промяна, ако мога така да се изразя. Simple Smile

# 346
  • Мнения: 2 992
Може ли помощ за идея. От ляво на хола има изход към веранда/ Overkaping. Верандата е на плоча бетонна, облечена е добре с дървена оградка и солиден покрив от дърво. Бихте ли я затворили с плъзгащи се прозорци или бихте я оставили открито с газова печка. Както и вътре къде бихте сложили трапеарната маса. Благодаря!

# 347
  • Мнения: 1 476
rosss, изпълнено ли е кухненското обзавеждане?  Имаш ли дворче? Къде е севера? Остъкляванията точно по разпределението ли са изпълнени? Колко е подпрозоречния зид по тесните страни?

# 348
  • Мнения: 2 992
Queen L,
Извинявайте, че не съм дала разяснения. Къщата е стара, изпълнено е всичко, което е на картинката. Верандата е на южната страна. На север е калкан с друга къща. От изток е входа, На запад между трапезарията и мокрото има врата към малко западно дворче. Бялата пунктирна линия е оставен свод от трегер.Не знам колко е зида на тесните страни, но подпрозоречния перваз е над 50см. Има малък двор , който обикаля къщата. Дворът предстои да се оправя и имаме идея да се пуснат и плъзгащи прозорци за верандата, за да може да се ползва почти целогодишно. Страх ме е да не й се загуби чара, като се остъкли.Това ми е притеснението. Не мога да си дам ясна сметка за минусите. Ето снежна снимка , въпреки че сняг има много рядко
Скрит текст:

# 349
  • Мнения: 6 293
Аз не бих я затворила, а по скоро с отопление ( какъвто беше и въпроса)
Предвид на местоположението на къщата ( чета те от темата за студентите) - доколко е ветровито често и колко дъждовно? Може би за това трябва да си дадеш сметка. В краен случай бих пуснала едни от тези като по заведенията на ролка, и то само от към най-ветровитата посока, за да пазят от вятъра.
За трапезарната маса аз лично си я представих в “нишата” , другата част си е за хола -около другия прозорец

# 350
  • Мнения: 8 077
Съседка беше сложила на балкона прибиращи се стъклени платна (нямат рамка, само водачи горе и долу). Лятото стояха прибрани до стената, пролет и есен изтегляше 2 платна само на подветрената страна, зимата я зятваряше. Но това не прави балкона топъл като за целогодишна трапезярия.
Много е чаровна верандата Heart Eyes
Но за вашия климат, бих я затворила (с прибиращи се стъкла) Hands V

# 351
  • Мнения: 2 992
Second,
Благодаря!
Всъшност може да е силно ветровито. Проблемът е примерно, че дори февруари , март, април през деня може да е много слънчево и приятно там, но никакъв шанс да вечеряш отвън. Това ни блазни, че може да се постигне. Но е въпроса какво ще се загуби.
Колкото до трапезарната маса , не се бях замислила за този вариант. Може да се помисли. Всъшност там където е тази ниша от 4,30х2,00 е дивана. А масата е при западния прозорец, перпендикулярно на прозореца и просто си мислех да я завъртя.

Пенева,:hibiscus:
Всъшност климата е мек като температури. Снегът е рядкост. Не пада под нулата. Но пък има вятър.
Ако го затворя, няма ли да загубя усещането за простор?

Скрит текст:
Всъшност за да е честно спрямо всички- става въпрос за Холандия. Не живея още в къщата- тя е на 100км от нас в момента. Ще се местим в нея през април

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 08:38 от rosss

# 352
  • Мнения: 39 351
Точно заради вятъра няма да слугувам ежедневно, ако там се храни семейството. Винаги ще има прахоляци по диван, маса, столове....
Бих го затворила. После почвам чуденето по какъв точно начин.
На много заведения около нас има стъкла, които монтират есента и на пролет ги махат. А ако изберете подобен вариант винаги има възможност да избирате на колко от страните те да са монтирани/спуснати едновременно. Така простора няма да се загуби.

# 353
  • Мнения: 1 476
Аз бих сложила трапезарната маса под гредата и от там да пусна да виси осветлението. Там си му е мястото - близо до кухненското обзавеждане... Къщите наоколо имат ли веранди? Те остъклили ли са? Това е доста показателно как ще е по-практично. А няма ли да ви санкционират, ако направите нещо такова без да имате съответното разрешение?

# 354
  • Мнения: 2 992
QueenL,

Не е едно и също разположението, както и парцелите на къщите. Тук земята е кът и повечето къщи от този тип са с парцел 100- 150 м2. Само тези които са крайни в редичката, могат да имат по-голям парцел, което също не е задължително. Вярно е, че повечето хора, които имат техническа възможност си правят остъклена пристройка към хола, но тя в общия случай става част от хола и дори не е отделена с врати. Такъв тип веранда е по-скоро рядкост.

Ако се прави остъкляване, то се прави от фирма и ако им е необходим документ, те ще си го извадят

# 355
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз също бих затворила верандата. В никакъв случай обаче със стъкла, които лятото се махат- това е прекалено голяма хамалогия.
Ето този вариант го виждам като най- подходящ за такава веранда-

Скрит текст:






# 356
  • Мнения: 8 077
Направих едно търсене на остъклени веранди в Холандия и в Англия, ами то направо си е традиционно Grinning като зимна градина, а и да си пиеш чая навън, но без да те вали...
Освен онези традиционно остъклените с бяла дограма със шпросни
Скрит текст:
се появяват и такива Hands V

Ето варианта за пълно/частично прибиране на веранда с дървена конструкция
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 13:41 от peneva_a

# 357
  • Мнения: 39 351
Супер варианти!

# 358
  • Мнения: 2 992
Пенева,
Златна си! Този втория вариант, където не се виждат рамки на прозорци и са плъзгащи най ми допада🌺😘

# 359
  • тук и там
  • Мнения: 11 533
rosss, още като видях къщата и реших че си "съседка".
Скрит текст:
Аз съм във Белгия      
.
 Принципно-първо трябва да решиш дали ще я ползвате целогодишно или не. Голяма част от къщите имат веранди ,но се ползват само от април нататък, при хубаво време. Според мен този вариант със плъзгащите прозорци е най-удачен наистина. Така ще можете да си я ползвате през цялото време. Комбинацията вятър + дъжд (както много често се случва тук) е кофти по принцип ,и отопление да имате-като започне да вее и ще пръска и вътре.Аз постоянно чувам в такова време как дъждът "чука" по прозорците.Дори е приятно..Но ако имаш прозорци...Иначе не би  било приятно и си мисля,  че ще мокри и мебелите на верандата.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 15:15 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт