Хлътнал ли е или не ?

  • 7 526
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 526
Аз си вадя пуканките и почвам да следя темата. Защото преди известно време в близкото минало имах засечка с една такава колежка на ММ, с които само работеха и бяха приятели. Та ми е интересна другата гледна точка на жената, на която й е приятен флирта. Защото това, което ти описваш е флирт, без значение е дали в случая някой или и двамата го съзнават или не.

# 46
  • Мнения: X
БгТатко , все си мисля че ако беше за едното...кръшване вече щеше да има оферта.
"Едното"... кръшване е основна цел в живота на някои хора, които не искат обвързване. Сигурно биха били в рая (вероятно в мюсюлманския) ако имаха наоколо 4-5 такива "обвързани" любовници, които да ги питат какво ще правя уикенда, ако им текне разбира се.

Та... жена не се офертира по-директно от това, дори да е навита (от опит го казвам). Чака се тя да предложи нещо "безобидно", което и двамата да знаят какво е, но да се преструват, че не е нещо повече. Плюс така си оставя вратичка. Жените са страхливи в това отношение. Опитен мъж не офертира никога, особено пък заета жена. Дрънка ѝ за звездите и чака намек от типа "ходи ми се много на кино/кръчма/клуб/зоопарка, а моя мунчо се виси на компютъра и не ще да ме заведе".

Аз ако съм свободен и жена, която ми допада външност, ме попита какво ще правя уикенда, до 20 мин. вероятно ще търча до аптеката за 3-4 кутии презервативи и ще звъня на хотели, хижи, заведения, фирми за почистване по домовете или каквото там. Просто толкова съм ги водил тези заобиколни разговори....

В психологията между другото се нарича "speech act" подобен въпрос или поне е в тази широка група. Ако милото ми каже "ох, не е ли много студено вкъщи", това не е въпрос, който очаква отговор с "да", "не" или точните градуси. Това означава "размърдай си мързеливия, закиснал на компютъра задник и увеличи малко парното, защото МИ Е СТУДЕНО! може и да ме гушнеш, да ме завиеш с ел. одеалото, да ме обгрижиш и да ми направиш/поръчаш нещо вкусно за ядене".

Шегувах се за някои неща. Примерно за зоопарка. За повечето не се Simple Smile

Авторката ако наистина има интерес към въпросния отвъд начесването на егото - да разкара гаджето или каквато там обвързаност има и да почне да отговаря на въпросите "какво ще правиш уикенда" с "ами не знам, много ми се ходи на ....[каквото там много ѝ се ходи], ама няма с кого..... ти обичаш ли да ходиш на [каквото там много ѝ се ходи]? (следва дискретно попърхване с мигли и много бърз, срамежлив, уж неволен eye contact)"

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 20:42 от Анонимен

# 47
  • Мнения: 1 184
С последното мнение май темата се изчерпа ?

# 48
  • Мнения: 15 619
Бгтатко, ще се задавя от смях. Ама добре си го описал.

# 49
  • Мнения: 1 184
От наръчника "Как да оправим колежките" , обаче ме замисли за един разговор доста скоро...май изтървах оферта. Тюххххх , не съ усетих.

# 50
  • Мнения: X
Тц тц тц,лоша работа.

# 51
  • Мнения: 2 526
bgtatko81, много интересен пост, който затвърждава някои мои изводи.
Като си такъв разбирач, я дай мнение : Мъж и жена колеги и приятели. Комуникация от всякакъв вид извън работно време по приятелски - вайбър, лайкчета във ФБ, месинджър.  Включая по време на отпуската си чукват среща на местоработата, но се изолират от останалите колеги , с изключение на една само, "за да пият кафе и да се видят". Работата на въпросните колеги е свързана с чисто физически действия и умения .

Та следното може ли да бъде "speech act": Колежката се обажда на колегата да се съветва с него как може като допълнителен доход да си внася от китайски сайт някакви дрънкулки и да ги продава чрез интернет. Колегата съответно е техничар човек, нищо не разбира от маркетинг, реклама, интернет сайтове и ФБ страници и колежката го знае. Направи разбор на такава ситуация, моля.

Моля не заключвайте темата, пуканките ми са много вкусни.

# 52
  • Мнения: 2 527
Сега се връщам да чета темата, но първо да отговоря Joy - възможно е просто да е контактен и да иска да е в добри отношения с колегите си, включително и с теб и затова тези въпроси. А и честно казано в днешно време всеки кавалерски жест се приема за флирт или сваляне. Joy
И аз имам такъв колега, който единствен ме нарича с някакво друго галено име различно от традиционното, разпитва ме някакви неща за живота ми извън офиса, праща ми покани за приятелство във ФБ и Инстаграм, веднъж се бях порязала с хартия и питах съвсем тихо колежката до мен дали има лепенка, че моите се оказа, че са свършили, той не знам откъде чу, но реши да помогне с думите: “Има аптечка до принтера, искаш ли да дойда с теб?” Joy и най-милото беше една сутрин, когато адски ми се спеше той дойде и ме пита дали съм добре, при положителния ми отговор само отвърна: “Добре, просто исках да съм сигурен” Joy
За миг обаче не ми е минавало, че ме харесва, смятам, че просто е много възпитан и се държи кавалерски с дамите, което оценявам.

# 53
  • Мнения: 17 409
Усмихва се, значи флиртува. И в този ред 😀

# 54
  • Мнения: X
Ми те мъжете са го казали.
Остава авторката да реши какво точно иска да й бъде почесано: дали само егото или....
И кого лъже: само колегата или и себе си.
После да няма "Олеле, майко!" и теми в Бг мама.

# 55
  • Мнения: 3 251
Абе вий  с колегите от другия пол не си ли говорите?

# 56
  • Мнения: X
bgtatko81, много интересен пост, който затвърждава някои мои изводи.
Като си такъв разбирач, я дай мнение : Мъж и жена колеги и приятели. Комуникация от всякакъв вид извън работно време по приятелски - вайбър, лайкчета във ФБ, месинджър.  Включая по време на отпуската си чукват среща на местоработата, но се изолират от останалите колеги , с изключение на една само, "за да пият кафе и да се видят". Работата на въпросните колеги е свързана с чисто физически действия и умения .

Та следното може ли да бъде "speech act": Колежката се обажда на колегата да се съветва с него как може като допълнителен доход да си внася от китайски сайт някакви дрънкулки и да ги продава чрез интернет. Колегата съответно е техничар човек, нищо не разбира от маркетинг, реклама, интернет сайтове и ФБ страници и колежката го знае. Направи разбор на такава ситуация, моля.

Моля не заключвайте темата, пуканките ми са много вкусни.
Не съм сигурен, че съм чак такъв разбирач, но откакто съм бил на 21-22 не се е случвало да се заблудя драматично при такива "сигнали".

Описаната ситуация - не мисля, че обаждането в този контекст значи нещо особено. Звучи ми като да са просто добри приятели, както са примерно двама мъже (или две жени - там не знам) - поне аз имам сходни отношения с колеги мъже и също не би било учудващо ако им скимне нещо от типа на въпросната бизнес идея да ми пишат или да се обадят, за да питат.

Интуицията ми казва, че ако се оправяха, или биха го правили по-явно, т.е. не биха го крили (ако не са обвързани) или пък биха крили малко повече "приятелските" си отношения. Между другото имам такава колежка приятелка и сме ходили на кафе, тя не е в моята възрастова група, има си сериозен приятел, познава съпругата ми, откровено обожава като братче трети колега и много добър мой приятел, който е наистина прекрасен човек. Към мен отношението е една идея по-резервирано, но сме много добри приятели, работили сме заедно в доста критични ситуации, не гледам изобщо на нея като на жена, въпреки че е стилна, симпатична жена. Немислима е дори идеята за някакви интимни отношения - все едно с близка роднина (сестра, леля, племеница) да си представя такива. При нея определено е същото. Така че е възможно, дали конкретният случай наистина е такъв - не мога да кажа.

А, и за протокола - ако ме попита "какво ще правиш уикенда", сигурно ще глътна лъжичката на кафето от изненада и ако не ми хрумне логично обяснение (примерно имам рожден ден и искат да  ми направят изненада приятелите/колегите), сигурно дълбоко бих се притеснил.

# 57
  • Мнения: X

Интуицията ми казва, че ако се оправяха, или биха го правили по-явно, т.е. не биха го крили (ако не са обвързани) или пък биха крили малко повече "приятелските" си отношения.
И аз така си мислех, докато не се сблъсках челно със ситуация, в която двамата са любовници, при това семейни, и постоянно афишират контактите си под предлог, че са приятели. Това им било стратегията. Е, не проработи....

# 58
  • Мнения: 17 409
Много са така, за ужас на околните, длъжни да разбулят тайната.

# 59
  • Мнения: X
И аз така си мислех, докато не се сблъсках челно със ситуация, в която двамата са любовници, при това семейни, и постоянно афишират контактите си под предлог, че са приятели. Това им било стратегията. Е, не проработи....
Има и доста глупави хора на този свят - когато има такава "стратегия" очевидно се разбира рано или късно, но по-скоро рано Simple Smile

Аз съм имал интимни отношения с колежка в продължение на години и толкова умело го криехме, че и най-близките ни хора не знаеха, какво остава за колегите. И мислеха че не можем да се понасяме, отчасти защото тя наистина се държеше все едно не може да ме понася (докато не си легнахме и не се успокои "напрежението").

Били сме свободни и двамата, просто не исках да ни обсъждат на работа, не исках да смятат, че я лансирам в някакви ситуации защото сме гаджета (тя си работеше съвестно и си разбираше от работата, не съм проявявал фаворитизъм някакъв мисля), по принцип не гледам с добро око на интимните отношения на работното място - почти винаги са гаранция за някакви проблеми и усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт