Телевизията и децата

  • 1 268
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 379
Споделете Вашият опит с децата и това какво и колко гледат телевизия. Чух за филмчета, направени за най-малките - образователни и интересни. Знаете ли нещо?

# 16
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моята дъщеря е на 2 години и 1 месец и засега освен реклами друго не гледа  Rolling Eyes
Посточнно прелиства книжките си и почти денонощно слуша диска с хитовете на детския радио хор  Laughing

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ами да се събира гледане за 1ч./1,5 ч. на ден - ходи на ясла, а през останалото време сме навън.
Сутрин е много важно да се гледа ТВ, че ми помага да я облека и да се оправя - следим слончето Бабар и Вълшебство на стъкло.

# 18
  • Мнения: 345
беше на няколко месеца,когато се "запали" по рекламите,тичаше от другата стая щом ги чуеше,все още те ни превличат най-много,филмчетата ни хващат окото за 2-3 мин и край

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Никога не съм ограничавала нито засичала времето. От самото раждане и двамата са покрай телевизора. Разбира се в началото нямаха никакъв интерес към него  Grinning Големият гледа малко повече, той си има любими предвания. Малката се зазяпва, но много рядко.
Специално монтирахме сателит и купихме карта, за да гледаме всички БГ канали. Обаче по БГ телевизия, програмата за деца е много бедна  Confused Догодина въобще няма да купуваме карта. Толкова съм разочарована  Rolling Eyes
Ние имаме 3 детски канала, 2 на BBC и един на ITV. Програмите са разкошни. Хем интересни, хем образователни. Сутрин започват от рано и завършват в 7 часа вечерта. Повече просто не ни трябва. Жалко, че нямаме подобни и на български  Cry
margoto77, във форума четох, че майките са много доволни от филмчетата за Бебе Айнщайн и за Дора, но не са преведени май на български.

# 20
  • Мнения: 479
Теди не е фен на гледането на телевизия. Само вечер му пускаме я Ну погоди, я Том и Джери или Розовата Пантера по няколко епизода (30ина мин.) преди лягане. Понякога (ама много рядко) гледа някое по-дълго филмче. Но сега през лятото, когато сме почти до 21 часа навън, не остава време за филмчета.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Телевизия не гледа почти, само понякога й пускам Animal planet, което много й харесва, но винаги гледам какво дават, че понякога са едни строхотии... Иначе си има нейни дискове - 15 епизода на Франклин, един с Мечо Пух, пускам й записи от рождения й ден и други разни с нас, а от скоро е луд фен и на Wallace and Gromit  Mr. Green (на епизода с отиването до луната).
На ден обаче й се събира не повече от 30-45 мин, разделено на 2-3.
Подобно е и при нас, неща от типа на картун нетуърк и джетикс ги цензурирам от естетическа гледна точка. Обичат ТВ, но се стараем да им създадем и други интереси и общо взето се справяме....засега!

# 22
  • Мнения: 705
stoyo73, защо питаш?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Още не се задържа за повече от 10 минути пред телевизора. Пробвала съм с ДВД на Мечо пух или Немо, обаче не му е интересно. Единственото изключение беше преди време когато заедно с мен изгледа цял епизод на Такъв е животът - Шейново newsm78 Може би защото напоследък само за бебето в корема на мама му се говори на горкия Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт