Случи ми се нещо странно XIX

  • 81 099
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 454
Скрит текст:
Странно ми изчезват вещи и вече се дразня.
Първо ми изчезна очната линия, за която се изръсих с цифра пари. Обърнах всичко навсякъде, отказах се.
Обаче седмица след това се прибирам вкъщи и хвърлям ключовете (дебела връзка с 6 ключа и три ключодържателя) на шкафчето за обувки. Чух ги как паднаха на плочките. Обаче ми се ходеше до тоалетната и влязох направо там. Излизам, тук ключове - там ключове - няма ги. Баба ми беше в коридора и тя чу как издрънчаха на плочките, затова знам, че не е някаква "мозъчна" заблуда.
Хора, десет дена всеки ден ги търсихме 3 човека в коридора. Местихме портманто, обърнали сме по няколко пъти всяка обувка и ги нямаааа. За мен е странно и мистериозно това изчезване. И вече месец не се показват от никъде.
това доказва, че живеем в симулация. 😁 Едно нещо, ако не се наблюдава от никой, то спира да съществува.

По таьи "логика", животът на самотните хора трябва да е голяма мъка, защото, нищо, извън погледа на самотника, няма да съществува.
в случая с ключовете са се случили две взаимно несвързани събития: тя е хвърлила ключовете на шкафа, видяла е, осъзнавала го е. Не е й очаквала, че ще паднат на пода. Ето го второто събитие, който няма свидетели. Никой не ги е видял да падат и къде на пода.  
Самотните хора и обкръжавящият свят са взаимно свързани събития.
Аз с цялото си сърце искам тази теория да се окаже невярна. Чувствам се крайно зле при мисълта, че сме симулация.
Fiolio, странно тогава, те би трябвало да усетят. Осветете къщата.
[/quote]
Но е имало свидетели, че ги е хвърлила, нали? Струва ми се, че опитваш да обясниш холаграфския свят с теорията на вплитането, но идеята, че нещата съществуват, само ако са наблюдавани, е далеч по-коварна и отрича способността да "мислим" случващото се край нас.
Не разбрах, как самотните хора и околния сеят са свързани? Те дори не са непрекъснато наблюдавани.

# 451
  • Мнения: 5 846
Мисля си(иска ми се), че ключовете са някъде там. Може като са паднали да са се закачили  някъде. Какъв е този трик с ножицата?

# 452
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Относно загубените вещи - няколко пъти съм изпадала в пълна безизходица. И се присещах за нещо, научено от тук. Първия път ползвах търсачката, защото беше от сорта на; "Дяволе, върни ми, каквото си ми взел!" Винаги съм гледала с насмешка на такива неща, но човек в беизходица се хваща за всичко. Всеки път след тези изречени думи три пъти, ненадейно изчезналата вещ от някъде изскачаше. Някъде там е била през цялото време, а аз не я виждах... Може да се пробва Simple Smile макар и да звучи налудничаво.

# 453
  • Мнения: 1 918
Това е трика, само че отваряш ножица и я оставяш някъде или нещо такова, чела съм по старите теми. Не съм пробвала, няма и да пробвам.
Не са се закачили никъде, то шкафчето за обувки са пластмасови рафтове, лично аз поне пет пъти го вдигах във въздуха и гледах да не са се закачили някъде. Обувките една по една обърнати многократно. А портмантото, което размествахме два пъти е на почти три метра от шкафчето, но и там търсихме, залягах, гледах да не са се закачили.
Не толкова вече заради ключовете, прежалих 35лева за нови, по-скоро ме човърка мисълта, че не мога да разплета мистерията
Коридора не е пълен с всякакви работи, само портманто и рафта за обувки, просто няма къде да са отишли.

# 454
  • Мнения: 383
aз правих това с ножицата няколко пъти и все си намирах нещата (незнам дали ножицата помогна,но пак бих я приложила)

# 455
  • София
  • Мнения: 1 223
Не ги е хипнотизирала, овцете така си следват, това е обичайно поведение за тези животни. Затова предполагам, че авторката е объркала темите, може би си е мислела, че пише в смешките или някъде другаде.

Не, не съм объркала темата. Историята с овцете беше смешната част, която добавих след редакция да се посмеете и вие, но някак основната история не се е запазила.

Понеже на предходните страници обсъждахте съвпадения, бях описала следната скорошна случка:

Неотдавна пуснах обява за продажба бъндъл ретро техника /хоби ми е/. Цената беше добра предвид състоянието и окомплектовката и силно се надявах да попадне при ценител, а не търгаш. След близо два месеца безумни предложения се появи потенциален купувач, който ме помоли да му я запазя за десетина дни, което и направих.

Наближи времето, купувачът писа и остави данни а аз реших да пусна една проверка, понеже транспортните разходи не бяха никак малки, колкото да видя дали ще излезе някакво оплакване за некоректност.
Единственото което открих, беше някаква стара регистрация в сайт за запознанства, от която разбрах, че с човека сме родени на една и съща дата, но с десет години разлика. А самата доставка беше до квартал, в който съм израснала и живяла над 20 години.

# 456
  • Мнения: 1 925
Чела съм преди и за трик с ножица за загубени предмети, но нещо ме спира да действам така:)
Действай смело.
За този трик аз съм чела отдавна тук. По принцип съм адски скептична и страхлива към подобни неща, но след като почти цяла седмица не можех да си намеря ключовете за колата, се
принудих. Ключовете нямаше как да бъдат извън вкъщи, но и вкъщи пък ги нямаше Grinning Почти седмица 4 човека сме ровили къде ли не. Накрая се сетих за това с ножицата. Всъщност за нея се сетих още първия ден, но все отлагах. Сложих я разтворена в кухнята на плота. След буквално 5 мин. нещо ме накара да бръкна в на баща ми чантичката за лекарства, която пък стои в шкафа му за дрехи на дъното. Е, познайте. В нея бяха завряни.
Как са се озовали там, никой не може да каже Grinning

# 457
  • Мнения: 5 846
Аз съм така в работата, когато си подредя масите. В хаоса, в абсолютната разхвърлия запомням дори преди седмица какво къде съм сложила. Подредя ли вече няма намиране. 😁

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Отворената ножица за намиране на изгубено не подейства при мен,две седмици седя на перваза,там където за последно видях обиците ми...Казва ли се нещо ,на глас или наум?

# 459
  • Мнения: 1 925
Аз си казах на ум три пъти "Дяволе, Дяволе, моля те върни ми ключовете, спешно е" Grinning Не знам дали е истина това, най- вероятно е чисто съвпадение. Само да не загубите и ножицата, докато търсите другото Grinning

# 460
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
За два предмета две ножици ли да разтворя или може една и да спомена изгубеното?

# 461
  • София
  • Мнения: 9 850
Не пишете глупости. За ножиците не се казва нищо. За шалчето, вързано около крака на масата, се казва това. За справка се върнете назад в темите.

# 462
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Аз изричах думите наум, без да ползвам други предмети, и при мен работеше.

# 463
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Тези глупости с ножици, шалчета и ала- бала са едни прости суеверия и нямат нищо общо с паранормалното, нито пък са нещо странно. Има- няма, през няколко страници, едно и също.

# 464
  • Мнения: 5 846
Извинявайте, ако не е по темата, но някой от вас знае ли дали има двойник? Никога не съм срещала моя, но са ми казвали, че имам. Живеела на другия край на града. И една случка: влизам в магазина до нас и момичето, още а влизането ми казва днес нямаме захар, но утре ще получаваме😁 и аз я гледам учудено и тя се сконфузи, разбра, че ме е сбъркала с някой, и ми каза, че една жена, изглеждаща точно като мен, вчера дошла и купила много захар(за компоти явно, или сладко, аз не правя). Все се надявах да я срещна, но и досега не съм ги видяла тия две жени мои двойнички.😆

Общи условия

Активация на акаунт