Нужда от спешно мнение относно антидепресанти

  • 21 206
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 925
Деанксит е антидепресант,комбиниран с антипсихотик...Флуанксол е едната съставка,това е антипсихотикът.
И е с рецепта...
Слаби,леки,без рецепта са билковите таблетки.
Деанксит Не е антидепресант! Съдейки по отговора ви изобщо не сте компетентна.По добре не се изказвайте неподготвена.И Флуанксол Не е съставка! Това е лекарство и да антипсихотично е.

# 106
  • Мнения: X
Деанксит е антидепресант,комбиниран с антипсихотик...Флуанксол е едната съставка,това е антипсихотикът.
И е с рецепта...
Слаби,леки,без рецепта са билковите таблетки.
Деанксит Не е антидепресант! Съдейки по отговора ви изобщо не сте компетентна.По добре не се изказвайте неподготвена.И Флуанксол Не е съставка! Това е лекарство и да антипсихотично е.

На мен ми е изписан от психиатър, и е антидепресант +антипсихотик Simple Smile Не се изказвайте Вие неподготвена.

Едната съставка  е антидепресант, другата е антипсихотик

# 107
  • Мнения: X
Деанксит= флупентиксол и Мелитрацен

Флуанксол- активното вещество е флупентиксол (под формата на дихидрохлорид).

# 108
  • Мнения: X
Мелитрацен е антидепресант, другото  е мек антипсихотик в много малка доза.

Антипсихотици в големи дози се изписват за шизофрения, параноя и др. налудни, тежки псих.р-ва. В малка доза влияят обезстрашаващо и антидепресивно.

Вижте в какви милиграми е флуанксола в "Деанксит"

# 109
  • Мнения: 925
Нямам намерение да споря ! Смешно е това което твърдите !

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Нямам намерение да споря ! Смешно е това което твърдите !
Предполагам сте фармацевт или биохимик?
На листовката на Деанксит си пише какво лекарство е и за какво се използва.
За едно съм съгласна,спорът тук е напълно безмислен.

# 111
  • Мнения: 5 867
Както сама сте казала антидепресанти не е препоръчително без лекарско предписание , но дори и да ви препоръчаме в рамките на  една седмица той няма да ви подейства.
Деанксит не е антидепресант и  може да опитате.Да,по слаб е ,но така или иначе се започва с по слаби успокоителни! Бързо оздравяване!

Не знам на кого отговаряте, тъй като и друга потребителка по някаква причина е цитирала поста ми, но ако се обръщате към мен, то прочетохте ли на коя дата е създадена темата и от коя година е съответната начална публикация? Simple Smile
Оставила съм темата отворена, само за да може и други потребители да задават въпроси в нея, т.е. да е полезна и на някого друг.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не обърнах внимание,но е възможно да има същите оплаквания.
Ти как си,наложи ли се да пиеш антидепресанти или се справи без тях?
Питам, защото от години постоянно пия,от време на време ми ги сменят...
Имам доста сериозни заболявания,операции,болки и т.н. и това доста ме измъчва.

# 113
  • Мнения: 5 867
Ами, тъй като така и не стигнах до психиатър / психолог, аз на практика не знам дали имам хроничен проблем с психиката, от сорта на депресия или друго разстройство. Преди време борех доста проблеми, та затова търсих решение под формата на отпускащи препарати. Антидепресанти никога не съм пила, а да ти кажа - не бих, дори да имам реална нужда. Предпочитам да се справям с проблемите житейски без "помощни средства". Simple Smile
Иначе, страдам от тревожност почти през целия си живот. От това така и не намерих начин да се отърва. Стресът някак не ми е фактор, не ми пречи, но тази пуста тревожност...

# 114
  • Мнения: 25
Канабиса действа веднага и е най- добрия антидепресант, действа и за спане... предполагам, че ще има потресени от коментара, но според мен ще помогне, ако ситуацията е наистина сериозна. Все пак в цял свят го изписват за такива неща....нищо, че тук не е легално, според мен не е по- вреден от антидепресантите.

# 115
  • Мнения: X
Когато организмът е под постоянен стрес (тревожност) е хубаво да се вземат мерки, за да не се измъчва човек, а не да се бори сам с вятърните мелници, за да не би да не глътне едно хапче. Не визирам само АД. Има хранителни добавки, билки и какво ли още не.

# 116
  • Мнения: 5 867
Канабиса действа веднага и е най- добрия антидепресант, действа и за спане... предполагам, че ще има потресени от коментара, но според мен ще помогне, ако ситуацията е наистина сериозна. Все пак в цял свят го изписват за такива неща....нищо, че тук не е легално, според мен не е по- вреден от антидепресантите.
Не съм потресена, защото в по-младите си години съм опитвала, но не е моето нещо, за жалост (или радост). Grinning
Предполагам, че това, което би ми подействало безотказно, са лекарствата от групата на бензодиазепини, защото са по-силни, но не смея да ги пия ей-така, самоцелно. А и няма смисъл в моя случай. Тревожността не ми пречи на нищо в живота. Свикнала съм с нея, сякаш. Работа с психолог вероятно е лечението, но за това нито имам време в момента, нито желание.

Когато организмът е под постоянен стрес (тревожност) е хубаво да се вземат мерки, за да не се измъчва човек, а не да се бори сам с вятърните мелници, за да не би да не глътне едно хапче. Не визирам само АД. Има хранителни добавки, билки и какво ли още не.
Така е. Аз се старая да живея много здравословно, даже вече леко залитам към вманиачаване. Пия доста добавки, във връзка с хроничните си заболявания (Хашимото и др.), т.е. в никакъв случай не съм се оставила на самотек. Simple Smile

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Хашимото и изобщо всякакво ендокринно заболяване дава тревожност.Това е нормален механизъм тялото да дава сигнал на мозъка,че нещо не е наред...
Аз бях с Базедова болест,то беше треперене, безсъние,но наистина жестоко безсъние,ужасна тревожност...

# 118
  • Мнения: 5 867
Аз, за щастие, нямам много симптоми от Хашимото-то, макар да беше открито в много напреднала степен. На практика, когато ме диагностицираха през 2016 г., вече 3/4 от жлезата ми не работеше. Единственото, от което мога да се оплача, по отношение на психиката, е тревожността и натрапчивите мисли, нищо друго. Енергия и ентусиазъм си имам, слава Богу.
Тялото ми не е в цветущо състояние, но съм взела мерки по въпроса. Дано с разрешаване на някои от проблемите в организма ми, се подобри и психичното здраве.
А ти защо пишеш в минало време - "имала си Базед"? Той нали също се води хронично заболяване?

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Защото ми махнаха цялата жлеза.При мен бяха зле нещата.
Сега също не са ок,появиха се метаболитен синдром,подагра...Имам тежък колит и никакъв шанс за каквато и да е диета...И гастрит получих...
А да не говорим,че на 29 годишна възраст ми се наложи тотална хистеректомия,само охкам и пъшкам като някоя баба,а нямам още 40...

Общи условия

Активация на акаунт