Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 5

  • 51 879
  • 822
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 231
Аз бях в легнало положение с 10 човека на главата ми и всички викаха "Давай, напъвай, по-силно, не така, дишай " и т.н.
Имаше момент, в който акушерката ме натискаше по корема. Направих и забележка и веднага спря. Бебето си беше тръгнало и беше въпрос на няколко контракции с напъвания за да излезе. Нямаше нужда от цялото бързане, натискане и бърникане за да излезе по- бързо. Но в крайна сметка вероятно ми спестиха минути или часове в болезнени напъни и контракции. Разбират си от работата и не съжалявам, че им се доверих. Раждането е болезнено, няма как иначе... и ние сме тези, които трябва дасвършим тази работа, не докторите и акушерките Hug

# 796
  • Мнения: 231
Момичета, аз имам въпрос към тези с пакет за проследяване, които са си гледали какво им остава. Вчера поисках разпечатка, че вече ми остават около две седмици и да видя какво ще се наложи да доплатя. Забелязах, че в някои дни тоновете са ми зачислени два пъти. Така ли се прави, грешка ли е? Погледнах вкъщи по-подробно и сега на 9ти чак ще ходя в болницата.
Ето примерно от 5.03 имам едни тонове, на специалист пише NST1, по-късно същия ден отново тонове - на специалист Арабаджи. Не ми се е налагало досега да повтарям тонове в един и същи ден, а и забелязвам, че не всеки път така е зачислено.
Грешка е! И при мен бяха отчели 2 пъти на една и съща дата. Аз им обърнах внимание на касата и веднага го оправиха Rolling Eyes

# 797
  • Мнения: 132
Момичета, аз имам въпрос към тези с пакет за проследяване, които са си гледали какво им остава. Вчера поисках разпечатка, че вече ми остават около две седмици и да видя какво ще се наложи да доплатя. Забелязах, че в някои дни тоновете са ми зачислени два пъти. Така ли се прави, грешка ли е? Погледнах вкъщи по-подробно и сега на 9ти чак ще ходя в болницата.
Ето примерно от 5.03 имам едни тонове, на специалист пише NST1, по-късно същия ден отново тонове - на специалист Арабаджи. Не ми се е налагало досега да повтарям тонове в един и същи ден, а и забелязвам, че не всеки път така е зачислено.
Едното ти е самото пускане на тонове, а другото е разчитането им от лекаря след това. Виж най- отпред на разпечатката колко тонове ти остават и на колко общо си била.

# 798
  • Мнения: 370
Така е, наша работа е, обаче това с натискането на корема не ми хареса особено. Верно, че те са там да помагат, но все пак ако искам да се поизправя в седнало положение например едва ли ще ми попречат.

# 799
  • Мнения: 299
Момичета, аз имам въпрос към тези с пакет за проследяване, които са си гледали какво им остава. Вчера поисках разпечатка, че вече ми остават около две седмици и да видя какво ще се наложи да доплатя. Забелязах, че в някои дни тоновете са ми зачислени два пъти. Така ли се прави, грешка ли е? Погледнах вкъщи по-подробно и сега на 9ти чак ще ходя в болницата.
Ето примерно от 5.03 имам едни тонове, на специалист пише NST1, по-късно същия ден отново тонове - на специалист Арабаджи. Не ми се е налагало досега да повтарям тонове в един и същи ден, а и забелязвам, че не всеки път така е зачислено.
Едното ти е самото пускане на тонове, а другото е разчитането им от лекаря след това. Виж най- отпред на разпечатката колко тонове ти остават и на колко общо си била.

Остава ми 1 път, а аз реално съм била 6 пъти само и уж трябва да остават още 3. За тези 6 реални ходения само на две дати са записвани така по 2, а не всеки път и затова ме навежда на мисълта, че проблема е в техния тв😁😁 Но щом го оправят, ще им кажа на 9ти да го погледнат.

# 800
  • Мнения: 231
Така е, наша работа е, обаче това с натискането на корема не ми хареса особено. Верно, че те са там да помагат, но все пак ако искам да се поизправя в седнало положение например едва ли ще ми попречат.
Едва ли ще ти попречат, да, но методите им на работа като цяло са традиционни и далеч от разбирането ми за естествено, нормално раждане. Като се започне от системата с окситоцин, позата за раждане и пълната упойка след раждането за да те "зашият".
Относно естествено нормално раждане съм чувала добри отзиви за акушерски кабинет Зебра! Аз самата нямах време да ги проучвам. Доколкото знам цените са съпоставими с тези в Щерев. И преживяването на самото раждане би трябвало да е доста по малко травмиращо от снимките и публикациите им, които съм виждала във фейсбук. Hug

# 801
  • Мнения: 132
Момичета, аз имам въпрос към тези с пакет за проследяване, които са си гледали какво им остава. Вчера поисках разпечатка, че вече ми остават около две седмици и да видя какво ще се наложи да доплатя. Забелязах, че в някои дни тоновете са ми зачислени два пъти. Така ли се прави, грешка ли е? Погледнах вкъщи по-подробно и сега на 9ти чак ще ходя в болницата.
Ето примерно от 5.03 имам едни тонове, на специалист пише NST1, по-късно същия ден отново тонове - на специалист Арабаджи. Не ми се е налагало досега да повтарям тонове в един и същи ден, а и забелязвам, че не всеки път така е зачислено.
Едното ти е самото пускане на тонове, а другото е разчитането им от лекаря след това. Виж най- отпред на разпечатката колко тонове ти остават и на колко общо си била.

Остава ми 1 път, а аз реално съм била 6 пъти само и уж трябва да остават още 3. За тези 6 реални ходения само на две дати са записвани така по 2, а не всеки път и затова ме навежда на мисълта, че проблема е в техния тв😁😁 Но щом го оправят, ще им кажа на 9ти да го погледнат.
Иди ги разбери с тия разпечатки.

# 802
  • Мнения: 370
За системата с окситоцин не подписваш ли съгласие първо?

# 803
  • Мнения: 500
Слава Богу че ме натискаха на корема, иначе не знам как ще излезеше бебето!!!! Без натискането щях да се мъча поне още половин час. Окситоцинътбе гаден да, но ако някой иска да се мъчи без него 20 часа тогава пожелаеам му късмет Joy
Ако си с епидурална, не слагат пълна за шиенето, поне при мен беше така.

# 804
  • Мнения: 5 468
Наистина в болницата си карат по традиционните методи на дирижираното раждане и затова е от изключително значение да се говори конкретно с избрания лекар. Аз преди първото раждане не бях говорила предварително с лекарката и получих всички екстри, като посрещане с окситоцин, лежане само по гръб и натискане на корема за да излезе бебето. За никоя интервенция не са ме попитали, нито са ми обяснявали поне защо е нужно. Вторият път си бях казала, че няма да преживея същия ужас отново и обсъдих всичко по няколко пъти с лекаря, дори с риск да стана досадна, като желанието ми беше окситоцин да има само ако наистина се налага. В крайна сметка получих мечтаното раждане с много по-малко болки и ми остана хубав спомен.

Относно окситоцина, за него не се подписва съгласие и е факт, че в повечето болници го прилагат рутинно. Всички лекари ще ви кажат, че той само ускорява раждането, но не прави болките по-силни. Е, аз съм на друго мнение и смятам, че той прави раждането много по-болезнено. Не знам защо се смята, че бързото раждане е по-безболезнено. Напротив, смятам, че едно по-бавно раждане с естествени контракции, които постепенно се увеличават е много по-леко, отколкото 2-3 часа ужасни болки с окситоцин. При мен, поне, имаше голяма разлика в силата на болката със и без окситоцин, а доколкото съм говорила и с мои познати майки, при голяма част от тях след системата с окситоцин болките са станали много по-силни. Но е трудно да се преборите с тази практика, особено при първо раждане, което обикновено е дълго, защото на повечето лекари не им се занимава да ви чакат.

# 805
  • Мнения: 500
Точно така, човек трябва да знае какво иска. Аз предпочитам по-болезнени контракции обаче по-бързо раждане и следващия път даже ще си го поискам Joy

# 806
  • Мнения: 190
Аз също получих мечтаното раждане след обсъждане със следящата ме. Родих за 1 час - буквално, без упойка (защото не исках, но и нямаше време). Заемах си каквито искам пози, лежах по гръб само за две или три контракции, за да измерят разкритието и да видят тоновете на бебето. За окситоцина ме попитаха, но аз го пожелах. Не мога да кажа, че ме е боляло повече след него, но веднага получих напъни. Включиха ми го на 8 см разкритие и много бързо след него станаха 10. Заех си клекнала поза и след 2-3 контракции и напъни усетих главичката на бебока 😁 Даже и д-р Ганева не повярва, че толкова бързо се случи всичко. Отправихме се набързо към родилната зала и след още 2-3 контракции малкия проплака.
Беше прекрасно, остана ми невероятен спомен!
Единствено ми е малко тъжно, че мъжа ми не беше до мен по време на контракциите, но просто нямаше време. Той чакаше отвън, докато ми направят рутинните процедури и след това трябваше да дойде, но както писах, докато ми ги направят и трябваше да лягам на магарето 😄
И да поясня - не твърдя, че всеки трябва да се се съгласява на окситоцин, а просто споделям моя случай. Моето раждане беше наисина много бързо и не бих казала, че беше много болезнено (може би имам висок праг на болка), така че пожелавам на всяка леко и безболезнено раждане! Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 май 2019, 14:58 от Ivelina___

# 807
  • Мнения: 231
Аз също родих при д-р Ганева, нормално, без упойка и доста бързо. Доволна съм. Единствено натискането по корема от страна на акушерката и болезнените прегледи за разкритие ми дойдоха малко в повече, но всичко минава и се забравя...

# 808
  • Мнения: 370
Момичета как минава прегледа при кардиолог и анестезиолог. Утре ми предстои такъв, тогава ли се попълват и документите за раждане. Нещо, за което да внимавам?

# 809
  • Мнения: 508
Момичета как минава прегледа при кардиолог и анестезиолог. Утре ми предстои такъв, тогава ли се попълват и документите за раждане. Нещо, за което да внимавам?
Прегледите минават доста бързо, но се попълват мноого документи, като един от тях е съгласие или не да участват стажанти. Бих насочила вниманието към него, за да стане така както човек иска.

Общи условия

Активация на акаунт