На море в Гърция 2019 - I

  • 78 229
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 15 219
Надали ще има много пътуващи по това време, но все пак:

По информация на Генералното консулство на България в Солун, на 24.01.2019 г., четвъртък,  селскостопанските производители от област Серес планират провеждане на символичен протест и блокиране на движението в района на ГКПП „Кулата-Промахон“. Шествието се очаква да започне в 14:00 ч. в района на гр. Сидeрокастро, след което протестиращите ще се отправят към граничния пункт.

Протестът е обвързан с гласуването на Споразумението от Преспа от гръцкия парламент и производителите приканват всички свои колеги от цяла Гърция да организират протести по места, за да се изпрати ясно съобщение към правителството.

Министерството на външните работи на България предупреждава, че е възможно образуване на колони от чакащи автомобили в района на ГКПП „Кулата-Промахон“.

# 151
  • Мнения: X
Благодаря за хубавата тема!  bouquet
Дайте идея, къде в Кефалоня да се позиционираме. Ще пристигнем със самолет края на Юли, на4алото на август, за 2 седмици. Мислим да наемем кола  за обиколка на острова. С дете на 5 г. сме. Искам да има подходящ, хубав плаж за ежедневието и да сме по-близо до лекар, ако нещо се разболее детето. Няма да откажа и препоръки за настаняване, от които сте останали доволни.

# 152
  • Мнения: 11 088
Островната болница се намира в Аргостоли. То по принцип районът на столицата е най-средищното и подходящо за обиколки място на Кефалония, даже и човек да не се разболява. Не разбрах от поста дали държите да сте на пешеходно разстояние от плаж.
Имай предвид, че ще бъдете в топсезона и по това време островът е доооста натоварен с туристи.

# 153
  • Мнения: 790
Привет,
обмислям почивка на Закинтос, но прочетох за свличане на скални маси на плажа. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 154
  • Мнения: 56
Здравейте предстой ни и на нас да посетим гърция това лято през юни.На мен ми се падна честа да търся местенце ,но се затруднявам много.Моля ви дайте ми съвет къде ,място и да е красиво на всички ще ни е първо посещение на тази държава.Търся да не е много далеч от България все пак сме от Добрич,ще бъдем 6 семейства и 5 деца,искаме да е самостоятелна вила по възможност и да има опция за приготвяне на храна от нас .Задачата ми е доста трудна но се надявам да ми помогнете.Благодаря ви предварително!

# 155
  • Мнения: 11 088
Inqpro,
да, имаше свличане на Навагио в края на лято 2018, бяха спрени лодките за няколко дни. Сега има табела туристите да не се приближават до скалите заради опасност от падащите камъни.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 902
А след големите земетресения там,и отгоре се е напукало доста Sad
Имаше клип,но не го откривам!
Намерих го
https://m.youtube.com/watch?v=oM1U4jt4D-A
а това е от Септември
https://m.youtube.com/watch?v=SyRh8siM0sc

# 157
  • Мнения: X
Островната болница се намира в Аргостоли. То по принцип районът на столицата е най-средищното и подходящо за обиколки място на Кефалония, даже и човек да не се разболява. Не разбрах от поста дали държите да сте на пешеходно разстояние от плаж.
Имай предвид, че ще бъдете в топсезона и по това време островът е доооста натоварен с туристи.

Би  било идеално, ако сме на пешеходно разтояние от плаж. До сега 2 резервации отменям. Все ми се струва, че е неподходящо мястото.. Иначе сам. билети са купени, а ние още нямаме идея в коя част на острова да сме.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 18:13 от Анонимен

# 158
  • Мнения: 11 088
Evana,
най-близо до Аргостоли са плажовете на Ласи - Макри и Плати Ялос. Те са много хубави, но не знам вие на каква посетеност сте свикнали, за мен би било ад там през сезона (дори и септември ми е леко така). Малко повече уединение можете да намерите в White Rocks, който има самостоятелен плаж, но той си е голям хотел, не е за хора, които предпочитат по-малки хотелчета и да са мобилни.

Следват плажовете на летището, които също са добри, там има и хубаво настаняване в редица малки семейни хотели, но само 2-3 страници назад имаше дискусия дали шумът от самолетите пречи на почивката, или не. За себе си съм преценила, че пречи и затова не сме се настанявали там (били сме 3 пъти на Кефалония и сме отсядали на 5 различни места), за друг може да не е така.

После на юг има още няколко по-малки и по-големи плажа, до които има единични постройки, и много други хотели на малко по-далечно разстояние. Подобен на Ласи голям плаж с туристическа инфраструктура (но не толкова претъпкан) има на Скала, но той е по-отдалечен от столицата. Някъде около 30 минути шофиране мисля беше, или малко повече. Един от най-хубавите плажове е Мунда, близо до Скала, където има един-единствен хотел Мунда бей, и нищо друго. Важи същото за отдалечеността до Аргостоли, иначе Скала и Кателиос са на 5 мин. път с кола за други нужди.

Нашите хотели не мога да ти препоръчам, не че не са били хубави (напротив), а винаги са били така разположени, че сме пътували до плажовете.

# 159
  • Мнения: X
За Кефалония ли сте писали? Аз уж всичко прочетох от началото. Връщам се да погледна.
Гледах острова и на клипове и повечето му плажове са отдалечени от населените места. Затова и не очаквах да има.

# 160
  • Мнения: 11 088
Да, точно така е - повечето хубави плажове са отдалечени от населените места, Скала и Ласи са комай единствените изключения. Ние обикновено сме отсядали 1-2 км (под 5 мин. с кола) от брега, на различни места - над плажовете Миртос, Ласи, Лурдата...  Както обаче писах и в предния пост, има и други възможни настанявания в близост до плажовете, просто не са организирани селища с инфраструктура.
Например - ето това е китно студио в близост до малък плаж с кристална вода, Агиос Томас https://www.aloestudios.gr/, мои познати бяха там там м.г.

# 161
  • Мнения: X
Параход, благодаря! Ще звъниме след малко и на това студио. Приемам още предложения Hug
Аз като гледам, все повече се отдалечавам от Аргостоли. Stuck Out Tongue Winking Eye
Не  държа на плаж до г..а ни.  Така или иначе ще наемем кола и ще обикаляме.
Порос добре ли е за настаняване?

# 162
  • Мнения: 11 088
E, Порос е възможно най-зле Simple Smile В тази посока виж Сами, поне Антисамос ще ти е до г*за, както казваш. Сами не е лошо за изходен пункт, лесно се стига и до южната, и до северната част.
Иначе долу около Свороната, Лурдата и Влахата има много хубави къщи с изглед към Закинтос, до Аргостоли се стига сравнително бързо... ама до Миртос и Фискардо е 9 дена път с камили.

# 163
  • София
  • Мнения: 11 987
На нас Порос много ни хареса, но е защото за кемперисти е перфектно.
За стандартно почиващи не става.

# 164
  • Мнения: X
Аууу, добре че попитах. Значи стеснявам кръга около Свороната, Лурдата, Влахата.

Общи условия

Активация на акаунт