На море в Гърция 2019 - I

  • 78 265
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 835
Здравейте момичета,след като прочетох цялата тема от миналата година и от тази резервирах нашето място на Пелопонес в Селиница близо  до Гитио от източната страна на втория ръкав.

Добро място си избрала. От там можеш чак до Елафонисос да стигнеш. Монемвасия и Плитра също са достъпни. Лесно се пресича и съседния ръкав, така че и вътрешно Мани ти е под ръка. Общо-взето всичко ти е на час-час и половина в посока.

# 241
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
И аз съм готова с резервацията си за тази година, края на август -Торони.Миналата година бяхме там и останахме много доволни.Обичаме да обикаляме, така че това се оказа доста добра отправна точка да посетим много красиви плажове наоколо.Simple SmileБили сме и на Касандра, но определено Ситония е по-красивият ръкав!

# 242
  • София
  • Мнения: 3 457
Детето на 5 едва ли ще го планират в тройна стая.До 10 годишна възраст на дъщеря ни поне сме били настанявани в стая 2+1(допълнително легло),което е различно от тройна стая поне като цена.Не мисля че е невъзможно да се намери подобно настаняване за търсената сума,па макар и по-трудно.
И аз резервирай за края на м.юни. Сега остава чакането.... Simple Smile

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 926
Проучвам и чета за Корфу и се чудя къде да се настаним - в северната част (Ахавари) или в Палеокастрица.
През деня обикаляме по различни плажове, но вечер предпочитаме на пешеходно разстояние да има места за хапване

# 244
  • Мнения: 194
Здравейте момичета,след като прочетох цялата тема от миналата година и от тази резервирах нашето място на Пелопонес в Селиница близо  до Гитио от източната страна на втория ръкав.

Добро място си избрала. От там можеш чак до Елафонисос да стигнеш. Монемвасия и Плитра също са достъпни. Лесно се пресича и съседния ръкав, така че и вътрешно Мани ти е под ръка. Общо-взето всичко ти е на час-час и половина в посока.
Чудесно.Много благодаря!

# 245
  • Мнения: 22
Блатгодаря ви! Ами ето, че се изложихне като кифладжии! Явно ще трябва да увеличим бюджета, макар и за почивка през юни месец. Дайте препоръки, тогава, за хубави местенца със зеленина и близък пясъчен плаж, пък парите ще гледаме да ги нагласим. Водещо ни остава да не е на повече от 4 - 4,5 часа път и да не е пренаселено. Благодаря!
П.П. разбира се, Meche77, ще проуча всяка от препоръките, на този етап ми трябва отправна точка.

Две години подред го играя този вариант. Ходим в Неос Мармарас, което си е в средата на Ситония. Максимум пет часа е пътя, зависи кога ще тръгнете. Отсядаме в едно много приятно местенце, нарича се Adriana's house. През юни ни вземат 40 евро за нощувка за апартаментче с гледка към морето. Наблизо плажове да искаш. Храната може да се впише в бюджета, който сте определили. За да не стане реклама, мога да ви дам контакти на лично.

# 246
  • Мнения: 4 133
сигурно ли е да се плаща през този сайт https://transferwise.com
има ли някакви особености при превода

# 247
  • Мнения: 3 835
Сигурно е. Мини през реферален линк, за да са ти без пари поне първите плащания.

# 248
  • Мнения: 17
Здравейте, запазихме safari tent на арменистис за края на август, началото на септември. Може ли някой да сподели информация относно чадърите на плажа - цени, условия, претъпкани ли са по това време на годината, има ли свободна зона?

# 249
  • Мнения: 123
Здравейте, миналата година с ваша помощ организирах прекрасно пътешествие, съчетано с много плажове - 6 нощувки в Луца-Врахос, 3 в Закинтос и 5 в Пелопонес.
Обаче, както и тогава предположихте, не успяхме да изпълним целия план. Сега имам желание да го довърша. Иска ми се отново да се върнем на Мани за няколко дни, да останем 3-4 дни на Елафонисос, 2-3 дни в Нафплио и после да стигнем до Хидра.
В тази връзка въпросът ми е към тези, които са били на Елафонисос – препоръчайте ми място за 3-4 нощувки. Там срещам най-големи затруднения в избора. Иска ми се да имам на пешеходно разстояние пекарна и магазин, а и място, където да излезем вечер без кола.

# 250
  • Мнения: 11 097
Аля_2012,
ми то в Елафонисос има само едно населено място, не зная град или село да го нарека. Щом искаш пекарна, магазин и място за разходка без кола, изборът ти се свежда до него. Иначе мога да ти препоръчам и хотел до плажа Симос.

# 251
  • София
  • Мнения: 15 222
Параход, препоръчай. Simple Smile Тези дни си говорехме за Симос вкъщи.

# 252
  • Мнения: 11 097
https://www.domatiamethea.com/
Малко по-скъпо, но е със закуска.

Има и бунгала на къмпинг Симос, но не знам как е качеството там. Но имам приятели, които 10 години бяха всяко лято там на палатка.

# 253
  • Мнения: 123
Параход, гледах в букинга и в airbnb, гледах и един къмпинг на плажа с бунгала, но не съм сигурна дали са добри наистина. Миналата година на Мани спахме на  не особено добро място, но друго нямаше и сега съм им обещала предварително да ги проуча и запазя. Приемам всяка препоръка за там.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 23:44 от Аля_2012

# 254
  • Мнения: 11 097
Доста е ограничено предлагането в букинг по мои спомени (отпреди няколко години). Виж за повече предложения и тук http://greek-islands-portal.com/english/apartments-studios-2/, аз ползвам много и картите в гугъл, там са пиннати хотелите и има обикновено линк към сайтовете им; трипадвайзър също събира доста широка селекция в отзивите (те от няколко години имат и резервационни опции, но не ги ползвам и не знам).
Добри отзиви съм чувала и за тук, не съм тествала лично http://www.estellaelafonisos.com/
Бунгалата сега погледнах от любопитство колко струват и хич не ми изглеждат добре за цената. Вярно, луксът да си най-един от най-хубавите плажове в Европа също струва пари...

Общи условия

Активация на акаунт