На море в Гърция 2019 - I

  • 78 353
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 12 011
evhen, знам, че не се кара в насрещното, а всичко е обърнато, но за мен е сложно. А смятам, че съм много добър шофьор вече 25 години.

# 661
  • Мнения: 561
Планираме да ходим за първи път с бебе на море в Гърция в началото на септември и ще помоля за съвети по отношение на локация с хубав плаж с пясък (като българските плажове) и чиста топла вода, да не е много далече като разстояние от София и да е без таралежи и други подобни твари Simple Smile
Иска ни се да сме отседнали много близко до плажа (по възможност и на първа линия), за да не се мъкнем с багажи и с детето.

Малката ще е на година и два месеца тогава.

Бих препоръчала с две ръце къмпинг Арменистис на Халкидики. Пътят е около 6 часа от София. Бунгалата са лукс, има заведения в комплекса, хранителен магазин и медицинско лице. Плажа на къмпинга е в топ 10 гръцки плажове, а повечето хора там ходят с децата си, заради спокойствието. Отделно на това има около 5-6 плажа които може да обиколите в радиус 20 км от къмпинга, които са от красив по- красив. Ние винаги ходим Май или Септември, защото пускат оферти. Миналият септември за 3ма възрастни за 6нощувки дадохме 350 лв. Като сравниш пътят София -Варна ти е 5-6 часа, а няма къде да намериш такава цена за нощувки там и такива плажове. Ние даже Преди да излезем от Бг минахме през Кауфланд и напазарувахме за 4-5 дена за закуска кифлички, кроасани, кафе, кекс и това ни беше закуската до края, затова и ни излезе много евтино. Ето ти и линк на къмпинга: https://www.armenistis.gr/bg

# 662
  • Мнения: 7 161
Знам, че Кипър не е Гърция, но ще питам и тук, защото търся спешен отговор, а той е споменаван и в тази тема.
Тук съм чела препоръки за местни рен-а-кар компании на Крит, примерно. Можете ли да ми препоръчате такава за Кипър и в частност - Ларнака?
Преди точно две години резервирахме от тук:
https://www.rentalcars.com/

Много удобно! Излизаш от летището на Ларнака, минаваш 20 метра и влизаш в офиса им. Бяхме наели колата за 5 дни. Ходихме до Пафос и останахме там две нощувки. След това обратно до Ларнака, оставихме колата, изминахме 20м и влязохме в летището.
Съпругът ми се справи блестящо с обратното движение. Аз се престраших да покарам единствено на магистралата.
Прочетете изискванията на сайта. Цитирам важните:
"Кредитната/дебитна карта на главния шофьор трябва да има достатъчно средства за депозита на колата."
"Валидна шофьорска книжка на всеки шофьор, която да е валидна от поне 12 месеца"

# 663
  • Мнения: 3 864
evhen, знам, че не се кара в насрещното, а всичко е обърнато, но за мен е сложно. А смятам, че съм много добър шофьор вече 25 години.

Само да ти кажа, че мъжът ми след 12 дневно каране в Кипър каза, че онзи начин е по-удобен Satisfied

# 664
  • София
  • Мнения: 12 011
Ще трябва да пробвам в такъв случай.
Но след като в Малта като пешеходец два пъти едва ми се размина челният сблъсък с МПС, ще е забавно преживяване.

# 665
  • София
  • Мнения: 15 242
Фран, благодаря! За приятелка питам. Simple Smile Иначе и ние резервираме през този сайт, но проблемът дойде от кредитната карта на мъжа й - кредитната му карта е с малък лимит и затова се насочиха да търсят местни компании - уж с по-малки изисквания.

# 666
  • Мнения: 209
Ние финално с резервация в Амудия, което определено не беше мой избор, но ММ го реши. Мисля да си правим разходки до Парга и евентуално Лефкада и се надявам и някое круизче да си спретнем. Ако някой е почивал в самото село ще се радвам да сподели къде може да се хапва. Плажът го видях, че е приличен, но май в селото друго хубаво не видях.

Привет,миналата година спахме в Амудия.Селцето е много малко и има само две,три заведенийца, но на гиредолу прилични цени.Няма други забавления в самото село.Но е много тихо и спокойно.Плажа е сравнително голям и е пясъчен(е не е ситен,но е пясък)На плажната ивица има сладиледе, сандвичи и магазин за хранителни нстоки.Предлага се разходка с лодка по реката.Парга е близичко,ние почри всяка вечер отскачахме.Там е  много оживено и доста по голямо.Даже малко повече от моя вкус.Предимството на нощувките в Амудия са доста поневтините цени и тишината.Понеже доста обиколихме този район скоро, ако мога да дам прясна и подробна информация и за самата Парга,околните села и най-хубавите плажове.

# 667
  • София
  • Мнения: 13 175
Фран, благодаря! За приятелка питам. Simple Smile Иначе и ние резервираме през този сайт, но проблемът дойде от кредитната карта на мъжа й - кредитната му карта е с малък лимит и затова се насочиха да търсят местни компании - уж с по-малки изисквания.
Aко откажат застраховките, които сайтовете предлагат и платят на място пълната застраховка (малко по-скъпо е), блокират пари колкото за 1 резервоар бензин. Но разбира се, могат да потърсят и някоя малка фирмичка, която не блокира суми.

# 668
  • Мнения: 313
Помагайте пак, че ми се схвана гърбът от среднощно ровене в нета. 😌 Ако намеря сносни стаи за края на май - началото на юни, плажът ще бъде далеч. Ако е близо, ще се окаже каменист. Ако пък намеря пясъчен, бързо ще става дълбоко. И накрая, ако намеря нещо, което отговаря и на условието да е подхпдящо за деца (зеленинка, някоя и друга люлка), ще се окаже доооста над €50 нощувката, а все пак искаме за ниския сезон. Та ако имате предложения, ще се радвам да споделите.

П.П. Благодаря за изпратеното инфо на лично, но мъжът ми не ще и да чува за Тасос и други места с навалица. 🙄

# 669
  • Мнения: 561
Помагайте пак, че ми се схвана гърбът от среднощно ровене в нета. 😌 Ако намеря сносни стаи за края на май - началото на юни, плажът ще бъде далеч. Ако е близо, ще се окаже каменист. Ако пък намеря пясъчен, бързо ще става дълбоко. И накрая, ако намеря нещо, което отговаря и на условието да е подхпдящо за деца (зеленинка, някоя и друга люлка), ще се окаже доооста над €50 нощувката, а все пак искаме за ниския сезон. Та ако имате предложения, ще се радвам да споделите.

П.П. Благодаря за изпратеното инфо на лично, но мъжът ми не ще и да чува за Тасос и други места с навалица. 🙄

Виж тук: https://www.armenistis.gr/bg

Къмпинг Арменистис в Ситония, около 6 часа път от София. 50 Евро е нощувката за Май месец в mobile home, което е като лукс каравана. Плажът на къмпинга е в топ 10 на гръцките плажове и наоколо има около 10 плажа, които са също в топ 10. Кристално чиста вода с пясък, няма хора в този период, така че ще ви е много чил. Отделно в къмпинга има заведения, магазинчета за бански, подаръци и гмуркане, хранителен магазин и медицинско лице. Къмпинга предлага още палатки под наем или каравана под наем, също така и лукс къща на брега с отворени прозорци към морето. Можеш да видиш в менюто цени Simple Smile Ние лично 3 години подред сме там и не мисля че ще сменим скоро. Ако се снимаш и пратиш на някой че си в Тайланд, никой няма да разбере, че си в Гърция Simple Smile

# 670
  • Мнения: 11 135
Не мога да предложа лични снимки тия дни (уви!), но да посъживим малко темата с един зашеметяващ актуален кадър на Агия Румели, изхода на клисурата Самария на Либийско море. Да подгряваме тазгодишните "критянки", сигурна съм, че с директните полети на Райън ще са доста.


# 671
  • Мнения: 7 161
Параход, благодаря за страхотното кадро.
Ние другата седмица летим от Солун за Крит, но като гледам прогнозата за времето, сърцето ми се къса.
Нямам представа какво се прави на Крит през април, ако вали. Идеи?

# 672
  • Мнения: 11 135
Къде ще бъдете, около Ханя ли? Аз много обичам Гърция през пролетната ваканция, в последните 4 години винаги е било прекрасно времето в началото на април. Всъщност април-май ми е любимото време за пътуване, само ако можех да прежаля плуването в морето, хич нямаше да се бутам лятото Simple Smile
За съжаление директните полети са само юни-септември, иначе бих направила една априлски Крит като стой, та гледай. Били сме там по Нова година и през септември и с удоволствие бих потретила в нисък сезон, особено през пролетта, когато природата и цветовете са най-красиви. Завиждам ви, че ще видите Балос и Елафониси празни - и не мисля, че времето ще е чак толкова непрестанно лошо!
Когато валеше (през зимата) ние си стояхме в градовете, Ханя и Ретимно, и се разхождахме из тамошните сокаци и заведения. То има и разлика между лек ръмеж и проливен дъжд, зависи какво ще ви споходи Simple Smile

# 673
  • Мнения: 7 161
Ами пак по твой съвет резервирах на две места. Избрах 4 нощувки в Ханя и 3 в Кисамос.
Ще търся кола под наем. Предполагам в близост до летището ще е най-удобно да я вземем.
Започвам да чета тези дни какво, къде, как.
Дано се промени малко и прогнозата. Ако не, ще го мислим на място.

# 674
  • Мнения: 11 135
Те рент-а-кар компаниите ги докарват колите до летището, дори да нямат офис там, просто те чакат в уговорения час. Има доста споделен опит в темата, компании и т.н. от други потребители, които са ползвали (ние бяхме с нашата м.г., но и аз ги проучвах, защото първо имахме билети за самолет). Повечето местни компании работят без никакви гаранции, плащания, кредитни карти и т.н. - само се записваш и плащаш в кеш на място при получаването на колата. И в този сезон очаквай да е доста евтино, за най-ниския клас колички и под 15-20 евро на ден.

Общи условия

Активация на акаунт