не се вижда сърдечна дейност в 7 г.с.

  • 6 118
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Явно при всеки е различно,важното е да не се притесняваш предварително,запази спокойствие.
При мен се видя,когато отидаох на първия преглед и бях в 6-7 г.с.Но пък виж при някои други мами по-късно,така че недей да си пълниш главата с негативни мисли от сега.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 173
Не се притеснявай излишно. Не при всички се вижда в 7 г.с. Освен това в случая става дума за изчислена седмица на база последна менструация. Точен ли ти е цикъла? Може пък да си забременяла малко по-късно.
На мен нещо друго ми е странно в случая - веднъж ходиш и те гледат през корема, втори път отиваш за вагинален преглед. А това трябва да се прави на един апарат и само се сменят трансдюсерите. Защо трябва да те разкарват по пет пъти и да чакаш и да се притесняваш.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 481
Не се притеснявай излишно. Не при всички се вижда в 7 г.с. Освен това в случая става дума за изчислена седмица на база последна менструация. Точен ли ти е цикъла? Може пък да си забременяла малко по-късно.
На мен нещо друго ми е странно в случая - веднъж ходиш и те гледат през корема, втори път отиваш за вагинален преглед. А това трябва да се прави на един апарат и само се сменят трансдюсерите. Защо трябва да те разкарват по пет пъти и да чакаш и да се притесняваш.
Гледат ме на различни, защото в клиниката, където е гинеколожката ми, има само ехограф за преглед през корема...Затова тя ме вика, когато е на дежурство в родилно, там има и вагинален ехограф. Не е най-добрата схема, но нямам голям избор, в сравнително малък град съм  newsm78 Иначе цикълът ми е редовен, на 27-8 дена, но не съм сигурна кога точно е била овулацията, защото преди имах ЛУФ синдром, фоликулите се образуваха и не се пукаха, и на практика овулация не настъпваше.
Благодаря на всички ви за отговорите  Heart Eyes Доста по-спокойна съм, наистина няма смисъл да се тормозя предварително...

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 01:32 от kiselina

# 18
Мисля,4е е рано за притеснения newsm78
Мен ме приеха в 5г.с.седмица заради прокървяване,на обикиновен ехограф нищо не се виждаше,а на вагиналния имаше само плодно сакче без сърд.дейност....само аз си знам какво ми беше 3 седмици в болницата #Crazy,докато видях тупкащото сърчице в 8-мата.
Стискам палци в скоро време да се похвалиш с тупкащо сърчице newsm10

# 19
  • Мнения: 14 133
И аз стискам палци всичко да е наред!!! След като повечето са писали, че са им видяли в 8г.с., не се шашкай толокова!!!Късмет!!!

# 20
  • Мнения: 948
И при мен сърдечната дейност се видя през 8 г.с.Така че, спокойно и горе главата! Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 481
Добро утро!
Събудих се по тъмно и реших, че не мога да чакам до довечера, още повече, че гърдите ми не са толкова напрегнати и болезнени колкото бяха преди няколко дни, което допълнително ме вкара в ужас, и реших да отида в друг частен кабинет с вагинален ехограф. В  8 бях пред кабинета.
Лекарят първо ме прегледа с външния и на него отново не се видяха пулсации. След това ме видя с вагиналния, показа ми плодния сак, в него от едната страна имаше беличко пулсиращо мехурче  Simple Smile Плодният сак е 15мм, каза ми, че явно съм забременяла по-късно, защото при аменорея от 7г.с., размерът отговаря на 5г.с. 
Сега се чудя дали довечера да ходя на дежурството на гинеколожката ми, вчера се уговорих с нея и тя ще очаква да и се обадя, а няма  как да и кажа, че съм ходила при друг лекар. Дали ще ми дойдат много 2 вагинални ехографии за деня? Вече се записах при нея за женска консултация и следващият път сигурно ще ме пита защо не съм се появила... Много ми се иска и тя да ме погледне на вагиналния, но се чудя дали няма да навреди толкова ръчкане за един ден  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 621
Радвам се, че всичко е наред Grinning
Ако си решила, че искаш тази гинеколожка да ти проследява бременността не се колебай и отиди при нея както сте се разбрали. Не се притеснявай нищо няма да стане от 2 вагинални ехографии.
Лека бременност Grinning

# 23
  • софия
  • Мнения: 495
Отивай спокойно. Peace

# 24
  • Мнения: 14 133
 Радвам се, че всичко е наред!!!!Лека бременост!!!

# 25
  • Мнения: 3 521
Чудесно начало на деня Hug...Тъкмо бях zапочнала да пише, че при мен в 7 г.с. не се виждаше нищо, а сърдечна дейност се видя в 9та...Спокойно отиди и на вторият преглед...и лееееееееееееека и беzаварийна Laughing Sunglasses.

# 26
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Честито, миличка!! Е, още едно бебенце! Hug Hug
Мисля, че няма нищо страшно да те прегледа и тя на вагинален (мен в 6 г.с. в болницата ми правиха 2 вагинални прегледа с ръка и си бяха болезнени  #Cussing out, а виж сега вече приполових бременността), но не споменавай, че си ходила на друг доктор, не ги обичат тези неща.
И още веднъж честито и се подготвяй за неприятните допълнителни опции на ранната бременност Wink Wink

# 27
  • Мнения: 1 866
Честито! И спокойна и безпроблемна бременност!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 446
Честито!  bouquet
От сега нататък спокойствие.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 743
Леко и спокойно бременеене    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт