Косопад - тема 15

  • 54 386
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 615
Петя, да продължавам да ги пия.Днес изпих последното хапче от опаковката на Б6 и мисля да направя почивка до края на месеца като на негово място мисля да включа L-OptiZinc, тъй като имам останали таблетки, а също ще включа и Токотриенолите, все ги забравям.
На Витекса най-вече разчитам да намали Пролактина и от около 2 седмици наблюдавам изчезване на симптоми и болежки, които свързвах с високите му нива, и изследване съм запланувала, но искам да минат поне 3 месеца откакто го стартирах.
Гледам , че пишеш 4-5, 5-6 дни в рамките ,на които си наблюдавала някакви промени.Може и да не съм права, но вярвам, че основите на промените, които наблюдаваме били те положителни или отрицателни се крият месеци назад.
Не ми е реалистично, че за 4-5-6 дни може да се повлияеш от Приорина или другите неща, които си изброила.
Аз например чакам лоши последици от антибиотика, ако ги има след 2-3 месеца.
За себореята си мисля, че при мен подобрението дойде от всичко-хранене, витамини, шампоани и Аминексила.В момента имам по няколко дни в месеца, през които усещам някакво много слабо дразнене, за което подозирам, че е виновен Денсифика, но в 99% от времето съм без оплаквания.

# 181
  • Мнения: 174
При мен антибиотика даде лошо влияние още на 3тия ден с тежко омазняване и засилващ се косопад.
Смятам че нещата които пия в момента са дали някакъв положителен кратък ефект. При мен нещата действат така...... до 7,10 дни обокновено показва как ми влияе даден продукт, дали го понасям добре или не. Няма да забравя декември месец като пих б12 как на 4тия ден бях с ужасни сърбежи, допълнително омазняване и разбира се още косопад. Явно нещо от ползваните неща от мен в момента не ми влияе добре затова залагам на Приорин.Знам че шампоана Прио за косопад омазнява корените, уж такова му било действието, та нищо чудно и таблетките да допринасят зс излишния себум. Ще видим. Надявам се че при теб всичко ше е наред след антибиотика🙂
MSM колко дълго мога да приемам?
Виждам че пишеш че ще добавяш нещо с Цинк. Внимавай, излишния цинк пак кара косата да пада. Моя съвет е не прави промени за момента! При теб действа това и не го променяй! 🙂

# 182
  • Мнения: 337
Здравейте, исках да си взема Приорин, но видях, че съдържа глутен и соя и се отказах. Знаете ли за друг подобен продукт, който не ги съдържа. Иска ми се да включа нещо с екстракт от просо.

# 183
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Момичета бихте ли ми препоръчали нисковъглехидратен протеин?

# 184
  • София
  • Мнения: 615
Петя, щом си забелязала, че тялото ти реагира бързо, значи най-вероятно е така.При мен определено отнема месеци, точно както е написано по книгите.
От Приорина не съм усетила омазняване, в момента си мия косата 2 пъти в седмицата, а ако я боядисам ще мога спокойно да я мия веднъж, както преди косопада.
За Цинка ме замисли...миналата година го пих, останали са ми 20-ина хапчета от 100, не ми помогна, а на изследванията ми излезе над средната граница...та не знам, може и наистина да не го пия.
За МСМ мисля, че може да се пие дълго време без проблем, ако не се лъжа дори целогодишно.
Все забравям да спомена покрай това, което съм пила, че също така за този период от време съм спряла да пия Вечерна Иглика и Нурофен.Мисля, че вече съм споменавала, че Ибупрофена може да доведе до косопад, а аз всеки месец злоупотребявах с него в продължение на години.Вечерна иглика съм пила последните 2-3 години, спрях я в момента, в който една дама в темата каза, че влияе на естрогените.
LennyGF, не бях обърнала внимание, че Приорина съдържа соя и глутен, а уж бягам от тях като дявол от тамян Grinning  извинението ми е, че го почнах в момента на най-тежък стрес и косопад и действително не съм поглеждала опаковката.

# 185
  • Мнения: 17 986

На Витекса най-вече разчитам да намали Пролактина и от около 2 седмици наблюдавам изчезване на симптоми и болежки, които свързвах с високите му нива

Какви оплаквания имаше? Аз имах проблем с пролактина също

# 186
  • София
  • Мнения: 615

На Витекса най-вече разчитам да намали Пролактина и от около 2 седмици наблюдавам изчезване на симптоми и болежки, които свързвах с високите му нива

Какви оплаквания имаше? Аз имах проблем с пролактина също
Напрежение и болки в гърдите, и мигрена или ужасно главоболие, никога преди това не беше боляла глава.Първо изчезна главоболието, а след това и болката в гърдите.Витекса го пия от 1 месец и 20 дни.

Алоевера аз пия и съм доволна от този протеин https://www.silabg.com/bg/6040-BSN-Syntha6.html

# 187
  • Мнения: X
Някой ползвал ли е Амла на прах като балсам и има ли ефект?

# 188
  • Мнения: 1 600
Аз имам, ползвам я за маски, харесва ми

# 189
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Magnifica,  едно ядене заместваш ли с него?

# 190
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Blush Magnifica извини ме, сега прочетох характеристиките за него. Че ми бъгна тел. Добре звучи малко ме притесняват тия глута ..... че ми откриха ИР, но вярвам че ще е минимални количества. 3-4месеца ли го пи?

# 191
  • Мнения: 5 994
aloevera_, как ти откриха ИР? Изследване с глюкозно обременяване ли прави? Понеже се замислям да си правя и аз изследване за ИР.

# 192
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Да и обременяване и след това след седмица две за моя сигурност пак пуснах само че само КЗ и Инсулин. Е, за жалост и втория път  се потвърди. Аз се усетих,че започнах да пълнея в корем,крака. А съм 50кг. И сега от лекарствата още по-зле стяна. На кг стоя същата, а само мастна тъкан и се побърквам.

# 193
  • София
  • Мнения: 615
Blush Magnifica извини ме, сега прочетох характеристиките за него. Че ми бъгна тел. Добре звучи малко ме притесняват тия глута ..... че ми откриха ИР, но вярвам че ще е минимални количества. 3-4месеца ли го пи?
Пия го от 5-6 години ако не и повече, замествам закуската с него.
Но не мисля, че протеините на прах са подходящи за ИР съдържат много подсладители и са много сладки, което може да доведе до пик на кръвна захар и инсулин.

# 194
  • Мнения: 5 994
Аз отдавна обмислям да си взема протеин от тиквено семе. Пък и тиквеното семе е полезно за косата.

Общи условия

Активация на акаунт