Косопад - тема 15

  • 54 434
  • 741
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 88
Здравейте, момичета, аз отдавна не  бях влизала в темата, при мен нещата се овладяха, имам нови растежи. Искам да ви попитам за безсулфатни шампоани, но всички за косопад са със. Вие имате ли наблюдавания как действат на косопада или конкретна марка да препоръчате? Аз отделно имам и лека себорея или просто лющещ се скалп, като в началото на косопада беше много зле положението с лющенето. Бях го “излекувала” преди година като спрях млечни, месо почто изцяло освен ако не е от пасищни животни,глутен, рафинирани захари и с много алкализираща “диета”, смутита, зелени фрешове, салати и многп естествено ферментирали храни за пробиотик. За месец и половина ми изчезна всякакъв сърбеж, лющене, абе преродих се! (А режима започнах заради акне - и него изчистих, скалпа беше бонус неочакван), но след това след 2-седмично вливане на няколко антибиотика - познайте - убиха ми всички хубавибактерии, за които сума ти кисело зеле и комбуча пих... всичко се върна с пълна сила, два месеца след това и косопада.. та напоследък много ме сърби/лющи се  и ме е страх да не се повтори сагата с косопада и почнах да чета, че може да е реакция към sls и търся варианти. Ще съм благодарна за съвети

Здравейте, при изправяне на косата с преса оставям това
Скрит текст:
Същото количество е и при къпане, ресане .
Имам повод за притеснение , нали ?
 
Прикачвам снимка от когато ми падаше такова количество всеки божи ден в продължение на два месеца(дори повече, което не съм събирала, а оставаше по пода), за да прецениш дали имаш повод за притеснение

# 76
  • София
  • Мнения: 17 775
Омг, кажи ми, че ти е до под кръста косата Sad Толкова стряскащо падане не съм виждала.
От какво имаш нови растежи?

Хип и Палмърс имат безсулфатни, аз също съм в търсене.

Едит: спомних си историята ти!
Може би просото в тоя приорин е разковничето. Щото много хора са пили цистеин и биотин, които са малко в него.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 03:47 от The Catcher in the Rye

# 77
  • Мнения: 88
Ами беше до кръста, но още на първата седмица от косопада, когато не беше толкова силен( не съм вярвала, че такова нещо е възможно въобще) я отрязах до раменете. Иначе не знам и аз, мисля от вит Д + Приорин( само с тях бях редовна), за ниското желязо нищо не направих - пих две-три седмици  и спрях. Правих и с рициново и тривитаминол маски, като за последния спрях след като разбрах от вас и попрочетох още малко

А за приорина - наистина може би просото помага, много хора са доволни, под много чуждестранни влогове в коментарите съм чела, а и аз преди 7-8г. го пиех при косопад след много рязко и отслабване( бях станала 37кг при ръст 163см) и много бързо спря да капе тпгава. Но сравнение с това, което в момента ме остави с 5 косъма, тогавашния косопад ми се струва супер лек, а тогава мислех, че е много силен 😂 но е факт, че само приорин помогна много тогава

А за безсулфатните - видях една българка в ютюб показва варианти, които уж са ѝ харесали, утре ще взема някой от тях и ще споделя впечатление Simple Smile)

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 09:49 от bubanka

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да се похваля, че косопадът ми рязко намаля. Ползвам Алпецин шампоан (и тоник, който почти не ползвам, защото много ми сплесква косата) и витамини за коса на Допелхерц. Не знам от кое от двете, но ефект определено има. Сега си взех Амла на прах и още една индийска билка, чието име не мога да възпроизведа, вчера си правих маска и съм много доволна от ефекта. Дава студен тон на цвета, прави косата хем мека, хем с обем.

# 79
  • София
  • Мнения: 615
mafioza, аз също имах проблем със себореята появила се в следствие на косопада.При мен има много добри резултати от редуването на шампоаните Низорал, Юсерин с Уреа и Биодерма без сулфати.
Хранителния режим ми е същия като твоя с изключение на ферментиралите храни, защото подозирам, че имам проблем с хистамина.Пия пробиотик и пих Лактоферин най-вече заради свойствата му на симбиотик.
От 4 месеца приемам Вит.Д и Приорин и също споделих, че имам много нови растежи.Дали е от просото или от комбинацията с Вит.Д не знам, само се надявам да се задържат.
За количеството на окапалата коса съм безмълвна...2 такива дни и ще съм на нулата..
Пожелавам ти този кошмар да остане далеч в миналото!

# 80
  • Мнения: 17 987
А изследвахте ли вит. Д?

# 81
  • София
  • Мнения: 615
А изследвахте ли вит. Д?
Аз да, няколко пъти, другия месец пак ще пусна контрола.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А изследвахте ли вит. Д?
Моят беше близо до долната граница, но беше в норма. Това есента някъде, преди косопада. От тогава пия вигантол.

# 83
  • Мнения: 1 779
Мен ме интересува маслото от чесън на биофетиш. Колко често се мажете седмично с него. Колко стоите с него. Добавяте ли олио?Мирише ли косата след измиване.

# 84
  • Мнения: 4 488
Дайте да намерм някакви хапове само екстракт от просо. В Ревалид също има, но 50 мг, а в Проирин 210мг. Само от него ще е, както писах и по-напред. Изрових от тема №7 косопад ето това мнение
обаче снимката не е активна. Някакви други идеи?

Мафиоза и аз се уплаших от количеството косми, при все че на мен в най-коварният период ми бяха на ден по 1000. Дано никога повече не се връща това нещо!

# 85
  • Мнения: 88
S.Magnifica благодаря! Ще пробвам юсерин с уреа и биодерма без сулфат,  от Низорал съм и аз доволна, но май е силен и не ми се иска да привиквам Sad а за броя косми - беше ад, месец и половина - два падаше всеки божи ден по толкова, скъсих си живота от рев, но го приех и реших да гледам на цялото като урок да ценя всичко друго, което ми е здраво (докато се лекувам)че иначе ще се побърка човек Sad

# 86
  • Мнения: 174
Момичета, здравейте! Вкъщи сме болни от новия грип и не съм писала скоро!
Потърсих нещо за просото и пише, че е първенец посъдържание на силиций сред храните. Алкализирваща храна дори и след обработка. Макар че по моя стара информация най-богата на силиций е диатомичната пръст.
Възможно е комбинация между съставките в приорина да е от значение. А Пантогар някоя от вас пила ли е? Не мога
да ги намеря иначе с удоволствие бих.
Био просо предлагат в Зоята, сигурно и в големите м-ни. Просото беше една от бебешките “манджи” на малката ми дъщеря и е мн вкусна

# 87
  • Мнения: 6 618
Ако Millet extract  е екстракт от просо ,намирам това  в Iherb на по-приемлива цена
https://www.iherb.com/pr/New-Nordic-US-Inc-Hair-Volume-With-Appl … -30-Tablets/57314

# 88
  • София
  • Мнения: 615
Да, Millet е просо.В Приорина е 210мг за 1 таблетка, а се пият 2 дневно, значи просото става 420мг.
В добавката от iherb e 250мг и се приема по 1 таблетка на ден, слабо е...иначе допълнителните витамини хич не са лоши.
Обаче в Просото ме притеснява това, че намалява стойностите на Йод в организма, а на нас йод ни трябва за ЩЗ, яйчници и гърди....И сега съм пред страшна дилема дали да не почивам след като изпия 4тата опаковка или да изпия 6 опаковки и тогава да почивам...Thinking и тия добавки понякога са си нож с 2 остриета.
Петя, бързо оздравяване!

# 89
  • Мнения: 47 987
Това от айхърб никак не е лошо, но малко дразни стомаха. Взимала съм го. Но май ще взема приорин, уморих се от поръчки на различни добакви, приорин и това е...

Общи условия

Активация на акаунт