Как се готви грах?

  • 9 974
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 769
Докато сме на темата 'грах' да ви попитам как го готвите с телешко или свинско. Аз лично нямам търпение да се занимавам с телешкото, защото имаме един лаф със сестра ми: 'телешкото се вари докато омекне тенджерата'  Grinning

защото сте готвили говеждо. Телешкото е много крехко месо и след задушаване не му трябва варене до омекване на тенджерата, нооо.....в бг магазини много трудно се открива крехко младо телешко.

Та затова - с пиле Simple Smile

Аз по принцип само с пилешко готвя, но питах информативно Simple Smile.. сигурно имаш право за говеждото..

# 16
  • Мнения: 9 109
Докато сме на темата 'грах' да ви попитам как го готвите с телешко или свинско. Аз лично нямам търпение да се занимавам с телешкото, защото имаме един лаф със сестра ми: 'телешкото се вари докато омекне тенджерата'  Grinning

Тити е права, варили сте старо месо. Освен това имало значение за телешкото как е нарязано - там жилките ..... продробности.
Моето е домашно и нямам такива проблеми, но понякога ползвам тенджерата под налягане, или пък от предната вечер си сваря месото. Това важи и за свинско, и за телешко месо.  Иначе си е като на как'Сийка, но не с домати /заради парченцата/, а със сок.

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Докато сме на темата 'грах' да ви попитам как го готвите с телешко или свинско. Аз лично нямам търпение да се занимавам с телешкото, защото имаме един лаф със сестра ми: 'телешкото се вари докато омекне тенджерата'  Grinning

Аз нарязвам на порции месото заливам го с водичка колкото да го покрие и го оставям да ври на бавен огън дакато остане на мазнина само и започне да се пържи. По време на варенето добавям пикантина. Когато се запържи добавям лук, моркови, чесън, червен пипер, добавям и граха, замразен ползвам само. Заливам с вода и продължавам да варя до пълното омекване на граха и месото. Посолявам, подправям с чер пипер, копър и магданоз.

Общи условия

Активация на акаунт