Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Момичета... аз никой не мога да спра... ходете като искате... НО трябва поне когато ходите някаде да знаете преди това какво трябва и какво не... И не е вярно че не може да се установи бременност до 3 месец с коремен... мога даже да ви кажа точно какво се вижда... Матката е разширена и набъбнала ако има жълто тяло то матката е спокойна... има много начини по които може да се направи нещо стига да иска специалиста... вагиналните ефо са нова апаратура все още в БГ и всички гледат да се научат да боравят с тях и им е интересно какво се вижда с тях... Naughty

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Не им позволявай да те бъркат по какъвто и да е повод... първо разбери дали си бременна... но не има позволявай друго освен коремен ефо и палпация или кръвни изследвания...  Hug

пенелопа доказано е че до третия месец плода е все още ембрион и все още се намира в голяма близост до влагалището и има голяма опасност от спонтанен аборт ако се вкара чуждо тяло (освен мъжкото де) във влагалището... дори се препоръчва когато се прави сеь повреме на бременност да се прави внимателно така, че да не застрашат плода...
Айде да не хвърляме момичетата в оркестъра, а? Мен ме гледаха до края на третия месец на вагинален....и всички бремени на моята докторка ги гледат първо с вагинален. Няма никаква опасност да знаете. Това първо.
И второ...колежката ви помоли преди няколко станици да ползвате един бутон...моля за изпълнение Flutter
И трето матката е дебела и при двата случая - на бременост и на предстоящ цикъл. Бременост може да се установи с коремен но доста по-късно от това с вагинален и то трябва да си с пълен мехур /и да стискаш кълцочи пред кабинета/ докато вагиналния не пречи и трябва да си на изпразнен мехур. Айде стига толкова съвети от кака ви Mr. Green

# 17
  • Мнения: 9 990
Мегита, моля те-никой не го навира това до гърлото, не плаши така момичетата-с вагинален се гледа.......оххххххххх, отказвам се... Hug

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мегита, моля те-никой не го навира това до гърлото, не плаши така момичетата-с вагинален се гледа.......оххххххххх, отказвам се... Hug
Няма смисъл,а hahaha?

И защо "ефо" или аз нещо не съм в час newsm78?

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита, моля те-никой не го навира това до гърлото, не плаши така момичетата-с вагинален се гледа.......оххххххххх, отказвам се... Hug
Няма смисъл,а hahaha?

И защо "ефо" или аз нещо не съм в час newsm78?


 извинявам се Ехо (ехограф) грешка на пръстите...

# 20
  • Мнения: 4 806
специално за пенелопа и нейните усилия Simple Smile   bouquet   bouquet   bouquet

и аз бях почнала един пост, та се отказах..

# 21
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
извинявам се Ехо (ехограф) грешка на пръстите...

ОК,приема се Wink

# 22
  • Мнения: 1 169
еми каквото дойде. утре ще се разбере и ще ви кажа само че сега незнам с пълен мехур  ли да ходя или с празен  Crazy.все някак ще се оправя де . благодаря ви за обясненията   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 067
Не че искам да продължавам спора ви за коремния и вагиналния ехограф, ама да кажа нещо от личен опит, което в случая на Гладнесс може да е полезно.

Та когато отидох за пръв път на доктор, бременността на коремен ехограф не се виждаше, доктора как ли не го въртя, ама нищо... та каза, няма начин, ще пробваме с вагиналния. После пробвахме с вагинален и чак тогава се видя плодния сак. Така че, наистина вагиналния е по-прецизен... имай го впредвид.
 
А Хера го е казала...че до 3 месец е без проблем и с вагинален. Това поне е изпитано Simple Smile

# 24
  • UK
  • Мнения: 1 351
Фъстъчка  никой не е казал че не се вижда... няма значение... аз приключвам с въпроса... Hug


 Хей момичета знаете ли кога пак ще има среща на форума??? Че много исках да дойда на предната ама първо, че не ви познавах и второ- същия ден пътувах... ooooh!

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 16:57 от Megita

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
wish браво, видя ли че няма нищо страшно. Стискам палци за хубави резултати утре  Peace Доколкото знам кръвният тест показва нивата на ЧХГ т.е. ще е някаква стойност и по нея ще се съди има ли бременност или няма.

Що се отнася до спора за вагиналния ехограф - споделям мнението на момичетата, които са казали че вреда няма. Според мен даже прегледът с вагинален ехограф при ранна бременност е по-безопасен от секс... А и лекарят знае какво прави. С коремен е трудно да се види нещо на толкова ранен етап.

# 26
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Мога ли тогава да знадам един въпрос? Ще исключа това че в лекциите ми пише за това че не се препоръчва Вагиналния ехограф... Преди 2 години ме оперираха от киста на яйчник и операцията ми беше извършена през коремната кухина ( разрез от пъпа до триъгълника) след тази операция ми беше обяснено и от опериращия лекар и от гениколога ми че не трябва да ме барат поне 2-3 месеца от операцията... ??? вагинален ехограф ми беше направен едва 6 месеца след операцията...

# 27
  • Мнения: 4 806
понеже не знам как се пуска линк, затова просто предлагам - виж  в Майките на първа страница преди минути пусната тема за 7 г.с.

след операция е едно, за проследяване на ранна бременност - друго

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Мегита задай си въпроса де  Laughing

Ако е това, което си мисля - все пак отварянето на коремната кухина не е шега работа. А трансдюсера на вагиналния ехограф е съвсем тънък и не виждам как ще навреди на плодното сакче, дори не е нужно той да влиза в контакт с матката...

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита задай си въпроса де  Laughing

Ако е това, което си мисля - все пак отварянето на коремната кухина не е шега работа. А трансдюсера на вагиналния ехограф е съвсем тънък и не виждам как ще навреди на плодното сакче, дори не е нужно той да влиза в контакт с матката...


 Опс извинявам се Simple Smile забравила сам да го задам... ми той е каква е разликата между операция и бременност... казали са ми че е еднакво и при двете...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт