Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 461
  • 756
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 197
Момичета, най-накрая успях да ви направя малко снимчици от нашия квартал.
 
Yakamoz, климатът е подобен на този в България. Зимата тук е по-мекс е почти няма сняг.Лятото е ужасно влажно е и понякога имам чувството, че кожата ми лепне, дори и през нощта е горещо. наистина е неприятно. Проблемът, обаче е мръсният въздух. Всяка година става все по-лошо.

Скрит текст:
Както ви споменах ние живеем в малък квартал на 15-20 мин от Сеул. Кварталът е нов и продължават да строят нови блокове и публични сгради. За разлика от Сеул тук има много градинки и детски площадки, където можеш да видиш играещи деца. Има няколко ясли, детска градина, две начални училища, едно средно и една гимназия.
Тези съм снимала от надлези, много удобно ако си с количка.


Тук блоковете са организирани в затворени пространства и винаги има поне по две детски площадки. В корея навсякъде има камери и детските площадки не правят изключение. Тези камери по някакъв начин са свързани с телевизорите и има канал (24/7), на който можеш да проверяваш детето си.

Начално училище

Снимах сутринта и няма деца, защото са на училище, но тук следобед е пълно с малчугани, карат колелета, ритат топка, бягат. Тук правят различни концерти и малки фестове.

Беседката пред нашия блок. На този тип беседки не се стъпва с обувки, децата се събуват и се търкалят, четат, рисуват.

Отново пред нашия блок.


Както виждате тук навсякъде има цветя. А това е една от любимите ни алеи за разходка с Мин Хо.

На пет мин. с кола от нашия квартал има доста голям парк:"Гетгол". Понякога е много трудно да отидеш, има толкова хора, че трябва да се чака за паркинг. Ходихме миналия месец.




Сега виждам, че няма снимки на магазини или хора по улиците, но на разходка с малкия си имаме маршрут и избягваме лелките, които надничат в количката.

# 256
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Мин прекрасни снимки, заедно с тях и разказа направо ме пренесе там Simple Smile, много ми харесва озеленяването Simple Smile. Жалко наистина за замърсения въздух.

# 257
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Здравейте!Аз се представих в предишната тема.
Сега влязох в 4тия месец и всички ме питат усещам ли вече бебето - не.При вас как беше?Кога усетихте бебето?

# 258
  • Мнения: 1 923
Наистина много хубави снимки:)
Beautiful, дъщеря ми я усетих чак в 20г.с, сега това бебе още в 15та ( но знаех какво да очаквам). И двете бременности с предна плацента. Ако ти е първо дете, може чак след 20та да го усетиш. Не се притеснявай Simple Smile

# 259
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Мерси,Веджи!Имам нужда от такива думи! Simple Smile

# 260
  • Мнения: 197
Благодаря ви. Blush

Да, Илейн, наистина е жалко. Всяка сутрин проверявам специално коефициентите на замърсяване, дали можем да излезем. Понякога е толкова зле, че сякаш има мъгла в далечината. Тъжно е. Cry

Beautiful, и мен ме питаха дали усещам бебето и ми обясняваха какво трябва да е...ами не стана. Не се тревожи, притеснението ни е добре за бебчето. Ще го усетиш. Hug

# 261
  • Мнения: 2 050
Много интересни снимки, зад игрището какво е хубаво и зелено, жалко, че има такова замърсяване. Наши познати живееха в Пекин едно време и също разказваха, че има дни, в които смогът е ужасен и не става за излизане.

Beautiful не се тревожи изобщо, мен ме базика АГ, че съм от безчувствените майки. Първото със задна плацента 20 седмица почувствах неещо си и чак към 22 се засилиха усещанията. С второто в 14 еднократно го усетих и после пак 20. После си навакса човечето, питала съм дали може да ми пукне ребро 😆 То и да си призная винаги ми е било странно, все едно Пришълецът ми е в корема.

# 262
  • Мнения: 2 603
Аз и двата пъти доста рано усетих, но аз съм много слаба и сигурно затова. Всъщност според мен е по добре да се усети по-късно защото в ранните месеци винаги има дни в които може да застане по друг начин и да не се усеща и съответно, аз поне, много се панирах. Един път даже ходихме до спешното, бях в 6 месец някъде..

Мин,много интересно, това с въздуха навсякъде ли е така или е според области и от какво зависи? Тук зимата също понякога е много мръсен въздуха, но не чак като в София. В такива периоди се организират разни кампании, безплатни билети за градски транспорт, спира се циркулацията на автомобили за определени часови диапазони и така.

# 263
  • Мнения: 135
Леле, Мин, много красиво! И аз се пренесох там..Много жалко за мръсния въздух.. Simple Smile Колко е интересно и различно извън Европа..

BeautifulM, не се притеснявай. Аз усетиш за първи път бебка около 18-19 седмица.
Акушерките ми дадоха  материали да чета и ме предупредиха, че след 24 седмица вече би трябвало да усещаш бебето всеки ден, а преди това е възможно да не се усеща.

# 264
  • MT
  • Мнения: 538
BeautifulM, четох че е нормално и до 22-23-та седмица да не се усеща силно или да се бърка с газове, ако плацентата е предна. Аз започнах да го усещам в 16-та седмица, някъде към края. 5 седмици по-късно се усеща доста ясно, но и бебето е пораснало и е по-силно. Така, че давай го спокойно и се радвай на втория триместър, докато не са започнали неудобствата от големия корем. Тепърва ще започнеш да го усещаш, след това идва ред и на таткото и на трудното заспиване, защото те рита я в пикочния мехур, я в ребрата. Grinning

Ох Min Ho's mom, каква красота! Чак се замечтах гледайки снимките.
И в Малта е ужас със въздуха, но тук е заради страхотния трафик и постоянното строене(и не - нямат намерение да спират). Имат един камък - limestone, което на български мисля, че беше варовик/котлен камък. Изглежда така (скрит текст по-долу) и това е предимно камъка от стените и основите на старите сгради или огради по пътя. Когато събарят или строят над такава сграда, всичко е в ужасен жълт прах. Отделно идва и фин пясък от Египет с дъжда пролет и есен, което не е от най-приятните неща, особено, ако тъкмо си измил колата. Много хора развиват астма след като се преместят тук, заради ужасния въздух. Плюс, че тук растителност реално не вирее, освен кактуси и палми, та напълно те разбирам.
Скрит текст:


Yakamoz, до колкото знам e доста опасен прах и всеки ходи с маски за определени периоди в Корея и Япония(и други държави, но май там било най-силно изразено и е нещо нормално за местните). Ако напишеш Asian Dust в гугъл, ще ти излязат статии. При тях астма също е доста често срещана, както тук.

# 265
  • Мнения: 2 254
Мин, много хубави снимки Simple Smile

BeautifulM, аз я усетих в 17гс +3дни за първи път. Този уикенд за малко да ходя в спешното, защото се бях паникьосала, че не я усещам от петък. Толкова ми беше претеснено, че се разплаках на няколко пъти от безсилие, но слава Богу в неделя вечерта се раздвижи и оттогава се я усещам отчетливо. Хем знаех, че ще има такъв момент, хем се панирах, та боли или не, искам да си ме рита Simple Smile

# 266
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Аз не знам какво да очаквам за това усещане на бебето.Имам болки,придърпванияа все едно някой ме боде с пръчка - локализирани такива и от време на време наподобаващите менструални,но те са доста рядко вече и слава богу.И до там,в 14та седмица съм.

# 267
  • Мнения: 197
Много сте мили. Grinning

Фиффи, там има нещо като екопътека. С мъжа ми ходехме преди, голямо катерене. Даже последния път съм била бременна и не знаех още. Joy
И ние понякога дори не отваряме прозореца, въпреки, че чак като в Пекин не е. Навсякъде тук има машини за пречистване на въздуха и ние имаме, няма как за жалост.

Yakamoz, особено мръсен е пролетта, март.тази година имаше цяла седмица не може ме да излезем. Cry И ако духа от запад т.е. от Китай. Ако вятърът е от север или изток е прекрасно. Иначе навсякъде в Корея е горе-дору едно и също.

Лия Венециано,  от този камък не си ли е прашно постоянно, не се ли рони? Интересно защо са избрали него за строеж.
За жалост не е само жълтият прах (Asian Dust). Тук му казваме мисемонджи, жълт прах + просто мръсен въздух. Когато аз дойдох преди 7 години, беше предимно жълтия прах и то пролетта, сега за жалост е замърсяване целогодишно. И става по-лошо всяка година. Ходим с маски иначе кашляш като магаре. Cry

BeautifulM, аз не го осетих до много късно, но после ме облъска. Laughing Хм....как да опишя осещането в началото не знам, но после истинското движение, както каза Фиффи, си е като Пришълецът.   Laughing Има време, не се тревожи толкова, не е добре за бебчо.


# 268
  • MT
  • Мнения: 538
Аз не знам какво да очаквам за това усещане на бебето.Имам болки,придърпванияа все едно някой ме боде с пръчка - локализирани такива и от време на време наподобаващите менструални,но те са доста рядко вече и слава богу.И до там,в 14та седмица съм.
Спокойно, рано е още. В повечето случаи най-рано в 16-та се усеща или най-късно 20-22ра седмица.  В началото беше като леки потрепвания, тип "пеперуди в корема" при мен. Ще бъде странно и ще си мислиш, че са газове. С времето стана по-бавно и по-силно в 1-2 участъка на долната част на корема (в близост до венерения хълм).  И след това вече усещах ритници и удари в различни части на корема и вече на нивото на пъпа (последните дни е и малко над него) и отстрани на корема. Това е, ако плацентата не е отпред. Не съм сигурна какво е усещането в този случай(ако е от предната страна), някоя друга мама може да се включи.

А болките, които усещаш в момента са от матката, която се разтяга (ще продължи още малко, тъй като бебето сега започва да расте реално на размери, които ще ти личат) и ще премине. След това ще те болят мускулите на корема и това ще премине. За след това не знам какво ще е, но при мен най-новото е трудно обуване на чорапи и обувки(неудобство при навеждане също). В момента също се уча как да ставам от леглото с ръце, без да използвам мускулите на корема и гърба. И как да заспя, че да не се обърна по гръб. В 21 + 3г.с. съм.

# 269
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мин на мен ми харесаха градинките и цветята ! Блоковете в редичка не ми харесват, особено многоетажни такива.
Много ми хареса си вашата беседка !
Лошо за замърсеният въздух, при нас нямам идея как е, но е ок според мен.
Нещо някоя бременна мама да наръси с прашец имам голяма нужда ❤️

Общи условия

Активация на акаунт