Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 501
  • 756
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 197
Благодаря!:blush:
Наистина тук е много различно.Мислех,че съм свикнала, но с бебето разбрах, че няма как да стане напълно.
В България завърших Археология, тук магистратурата ми е История на изкуството. Имах предложение за работа като археолог, но отказах. Предпочетох да имам семейство, да добро или лошо направих избор.Hug Учител по английски съм, забавно нали, животът как те подмята. Интересна работа е.
Аз свикнах да ме гледат странно и да говорят за мен без да знаят, че корейският ми е доста добър.Blush
Трудно ми е като изляза с количката. В малкият ни град няма други чужденци, камо ли с бебета. Някои от непознатите, с които се разминавам буквално се навират до раменете в количката, започват да крещящ над главата му или тръгват да го пипат.Cry Онзи ден една жена така го уплаши, че детето ми се събуди и изкрещя.Sob Плака много.

TeoM83, ти в кой край на света си?Blush

# 151
  • Мнения: 2 136
И в Япония така се наворат в бебетата, опитват да ги целуват (непознати), а веднъж на пазара аз пазарувах и се обърнах с гръб към количката (като все пак я държах с една ръка). След няколко минути се обръщам и виждам опашка от хора извадили телефони и ми снимат бебето 😱 Толкова са им интересни не-японски или смесени деца, при все, че ние живеем в най-населеният с чужденци квартал на Токио. А приятели имаш ли?

# 152
  • Мнения: 197
Snowche, разбираш ме напълно.Cry
Тук за красива се смята европеидното лице, гореми очи, двоен клепач, колкото се може да си по-бял и с прав дълъг и тънък нос. Визията за тях е много важна  за жалост. Моят син съответно не прилеча на корейско бебе, повече е европеиден, и става ужас! Само дето не припадат колко бил красив.Толкова е дразнещо. Мъжът ми се радва, че хората го заглеждат в захлас.Мен, обаче, много слабо ме вълнува какво мислели някакви си хора зо сина ми. Някак си нямаш лично пространство.

# 153
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Разбирам ви че е неприятно но хората го правят поне с добри чувства.
Можеше да го гледат с неодобрение и тогава щеше да е много по неприятно.
Тук например винаги ама винаги питат от къде си когато чуят, че говориш с акцент.
Въобще е доста сегрегирани когато човек се вгледа малко по дълбоко.

# 154
  • Мнения: 2 136
Аз вече съм свикнала и не ми е неприятно, но Мин е още млада мама. Ще свикнеш Simple Smile Голямата ми дъщеря скоро навърши 3.

Знам за корейките, че са вманиачени по пластичните операции, но японците не са така. И все пак и тук имат този идеал, за който говориш. А ти имаш ли кой да ти помага? Някой дойде ли за раждането, а и после?
 Две в едно, навсякъде в Европа е така. Първо те заговарят на местния език и като чуят акцент питат откъде си. Мисля че е нормално, защото ние си приличаме и първоначално не можеш да разбереш дали човекът е местен или не.

# 155
  • Мнения: 197
Да, права си, Две в едно. Ти къде си?Blush
Има едно особено делене.Хмм, как да го обясня деликатно. Трудво е чужденка да се омъжи за кореец. За тях ние сме предимно екзотичен експеримент. Още като забременях в семейството на мъжът ми всички се молеха бебето да прилича на мен. Не, че съм много хубава.Smile Просто съм европейка.
Да, тук всеки втори е с пластики, а операцията за двоен клепач е като да идеш на маникюр.хах
Малко преди да родя майка ми дойде, сега съм си пак сама. Бебето не ме затруднява или нещо подобно.Справяме се, мисля добре. По-скоро семейството на мъжа ми и в частност свекърва ми, ме натоварват и изнервят. Приятели нямам. Опитах, но ми е трудно да ги изтърпя тея вечно хленчещи жени. Пък и аз май съм малко капризна при сприятеляванията.
Имам една дружка, българка, но тя е в друг град и с три дечица.Така, че сме си с малкия двамата.
Snowche, с право се гордееш с нея.На 3, голямо момиче.

# 156
  • Мнения: 2 050
Ей чудех се защо никой не пише в темата, пък то имало нова Confused Много ми е интересна и на мен Азия, друг свят направо.

В Бразилия много харесват деца, всеки ги закача и им се радва като цяло. На нашата улица има училище и като прибирам баткото от яслата, дори ученици тийнейджъри само възклицават “ах, колко е сладък” и му се усмихват, някои му рошат косата, като се разминаваме Hushed. Понякога са малко не съобразителни и ти навлизат в пространството, но те са си така и с големи, и с малки. Всъщност синът ми дотолкова е свикнал да му обръщат внимание, че като бяхме в Аржентина и никой не го отразяваше, правеше всякакви маймунджелъци да го забележат и направо изглеждаше тъжен от липсата на внимание Simple Smile Само са ме втрещявали някъде в парк или музей някой като иска да се снима с него, но това се е случвало само 2-3 пъти. Тълпа с телефони над количката направо плашещо ми звучи.

Сноуче честита ти рожденичка 🎉🎉 . Нашата девойка и тя вече е на 10 месеца и си мислех как лети времето. По-спокойна е от батко си, само че сега ѝ излязоха първите зъби (пак отгоре Stuck Out Tongue Winking Eye) и се буди по 100 пъти вечер да суче. През деня пък спи съвсем малко, синчето и то нещо се дърпа за обеден сън и понякога го пропуска и следобедите вкъщи са чу-до

# 157
  • Мнения: 2 603
Здравейте, добре дошла Мама на Мин.
Много е интересно наистина, това което пишете за Азия.

Аз тук в Италия почти никога не съм усетила различно отношение заради това, че съм чужденка, но в Рим да. Между другото сега се сещам, че един път бяхме на почивка във Флоренция и в един музей някакви азиатци (не мога да ги различавам аз) започнаха да снимат бебето, което беше облечено с един блузон с качулка като дракон, но нищо фрапантно де. Сега разбирам, че явно си е нормално за тях хахахаха

Моята голяма дъщеря също стана на три и малко преди рд се отказа от памперса сама. Стана си от раз без никакви нерви. Много съм доволна на такъв развой на нещата.

# 158
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 300
Само мога да ви завиждам за памперса, три години и един месец е моята, но все още имаме проблем с махането.

# 159
  • Мнения: 2 172
Само мога да ви завиждам за памперса, три години и един месец е моята, но все още имаме проблем с махането.
Илейн, ако нямате нещо , което ви притеснява да не нацапа я оставете като се стопли по гащи . Като се напикае ще ѝ стане гадно (може да се повтори няколко пъти) и най-вероятно ще се откаже.

# 160
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 300
Алекс оставих я, не и пука, да е не дава да я преобуя. Сега сме купили музикално гърне и пробваме с малки крачки.

# 161
  • Мнения: 2 603
Илейн, според мен я оставете за няколко седмици и пробвайте пак. Те понякога го правят напук и като види, че не се впечатляваш може да пожелае сама. Също я води с теб като ходиш до тоалетна, може някаква весела и цветна тоалетна хартия

# 162
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 300
Якамоз оставих я, каня да сяда само на гърнето, прави го, но само два пъти пишка. Иначе тя е редовно с мен в тоалетната, а преди когато ходеше на градина и там я слагаха, но като цяло показва голямо нежелание. Ако видя интересна тоалетна хартия ше купя и това. Иначе двата пъти в които пишка в гърнето и то пя беше много щастлива.

# 163
  • Мнения: 2 050
Моят син миналата година по това време му махнахме пелените, на година и половина беше. Ама аз още от бебе го държах над мивката да пишка, като натежа взехме направо седалка за голямото гърне и почти само там акаше от 9-10 месечен. Имаше някакъв дълъг уикенд тука и просто го оставих по голо дупе, сложихме едно гърне наред хола и той толкова се ентусиазира, че пишка сам, че сигурно 20 пъти през деня сяда да пусне по 3 капки. То по-голямо детенце сигурно само̀ се събува и няма нужда да е голо, не знам.. Вече с момента на инат не знам, моят е така с дрехите, като каже “не и(с)ка” и настава революция.

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 06:28 от Фиффи

# 164
  • Мнения: 197
Фиффи, на мен Бразилия ми звуи толково екзогично. Представям си само дълги горещи нощи, латино ритми и ей такива хубави неща. Heart Eyes
Ох, да снимянето на мен също ми е проблем.Не желая снимки на детето ми да се появяват тук и там.
Yakamoz, това е много интересно.Само в Рим?
Какви големи деца имате.Heart EyesМоят син още 3 месеца няма, а сякаш винаги е бил тук.
Научих много полезни неща за памперсите, гърнето и тоалетната!:hugs:

Общи условия

Активация на акаунт