Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 18 467
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • Canada
  • Мнения: 3 358
AlexM1590, Илейн : ), благодаря за приема!

При нас в Канада за нормално раждане престоят е до 48 часа, а за секцио май 5 дни. Аз стоях 3 дни в болницата понеже получих кръвоизлив след раждането. Джулиън пък стоя 5 дни в интензивното защото се роди много бързо и имаше течност в белите дробове. Беше интубиран първия ден, хранеха го със сонда, вливаха му и антибиотици. На третия ден и при него се появи жълтеница и го сложиха в кувьоз с УВ лампа и на следващата сутрин УВ подложка, докато станат 24 часа.

При нас има горски пожари и по обяд беше толкова мрачно, сякаш е 9:30 - 10 часа вечерта. Не знам Джулиън дали от тъмнината ли се уплаши, но рева поне час и половина.

# 361
  • Мнения: 2 603
Тук е като в Канада. (Италия)
Добре дошли момичета! Аз живях известно време в Истанбул. Хубав град, с добро и лошо както всяко останало място.

# 362
  • Мнения: 2 050
Хм сега се сетих, че даже една Нова Година карахме в Истанбул малко импровизе, май са минали 6-7 години. Щяхме да ходим на парти май на Фейтлес, но го отмениха и останахме без план. А нямаше как да не идем изобщо, защото бяхме се комбинирали с приятел от Бразилия (какво съвпадение Simple Smile), който щеше да мине оттам на път за накъде си и за да не го оставим сам. И там на място резервирахме в произволен клуб около İstiklal и така. Спомням си, че хората не бяха много впечатлени, Нова Година, голяма работа. Няма реч на президента, никой не брои 10-9-8 😆 Ох тука стана зима и на мен ми е коледно, това да живееш на другото полукълбо е много заблуждаващо Stuck Out Tongue Winking Eye И същевременно така ме напушва смях, като видя как са се опаковали половината хора, шапки, ръкавици, пък то не пада под 10-12 градуса и то само сутринта. Девойката нали ми е зимно бебе (юни Joy) и накрая на бременността както ми беше жега, бях все по 3/4 клин и джапанки, а хората с пухени якета, много ме заглеждаха Bowtie

# 363
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Полар Беър много се радвам да те видя тук !

# 364
  • Мнения: 785
Хм сега се сетих, че даже една Нова Година карахме в Истанбул малко импровизе, май са минали 6-7 години. Щяхме да ходим на парти май на Фейтлес, но го отмениха и останахме без план. А нямаше как да не идем изобщо, защото бяхме се комбинирали с приятел от Бразилия (какво съвпадение Simple Smile), който щеше да мине оттам на път за накъде си и за да не го оставим сам. И там на място резервирахме в произволен клуб около İstiklal и така. Спомням си, че хората не бяха много впечатлени, Нова Година, голяма работа. Няма реч на президента, никой не брои 10-9-8 😆 Ох тука стана зима и на мен ми е коледно, това да живееш на другото полукълбо е много заблуждаващо Stuck Out Tongue Winking Eye И същевременно така ме напушва смях, като видя как са се опаковали половината хора, шапки, ръкавици, пък то не пада под 10-12 градуса и то само сутринта. Девойката нали ми е зимно бебе (юни Joy) и накрая на бременността както ми беше жега, бях все по 3/4 клин и джапанки, а хората с пухени якета, много ме заглеждаха Bowtie

Да, освен Байрам не им се празнува нищо хахах. Аз съм сравнително от скоро омъжена - 2 години сме заедно с мъжа ми, от които година и 3 месеца женени, та още го уча да празнува - рожден ден, нова година е такива прекрасни празници 😆

# 365
  • Мнения: 2 124
Добре дошли на новите мами!

В Япония престоят за нормално раждане е 5 дни, а за секцио - 7. Болницата прилича на 5-звезден хотел и отвън и отвътре. Бебето си е при мен в стаята, но по всяко време можеш да го оставиш в нърсърито и да си починеш. Храната е като в изискан ресторант. Ето снимка и на едно ядене: Обаче и цените не лъжат. Доста е скъпо да се ражда в Токио.

# 366
  • Мнения: 277
Алекс, по-малко и от двете. 🤪 В началото много я болеше коремчето, но сега се поуспокои малко. Обаче тя си продължава да реве. Е не е както в началото, но пак е много ревлива. Хем ми е жал като плаче, хем ми е смешно. Прави едни фузиономии все едно се оплаква. Мисля, че има скрит рефлукс. Ще мине. Знам. Само ми е малко как да кажа-странно. Момчетата бяха бебе мечта. Особено малкия-яде, спи, играе си. Дори не помня да е плакал. Но момичето си е момиче 😁
Пожелавам ти да се радваш на бременноста и не се притеснявай за след раждането. Всичко с времето си. А що се отнася за грижите около бебо, ще се справиш, ако не има персонал който няма да те остави да се мъчиш.

Polar bear, много страшно с тези пожари. При нас миналото лято беше бедствено положение. Ние живеем в гората и си беше доста страшничко. Нямахме пожар на близо, но се усещаше димът и си ме беше много шубе. Йоан всяка година имат среща с пожарната и противопожарни упражнение. Миналата седмица имаха такова и сега всеки ден ми се кара, че нямаме противопожарна аларма. Обещала съм му да купим тези дни. 😁

# 367
  • Мнения: 2 124
И моята госпожица зодия Риби е голяяяяяяма ревла. Постоянно, денонощно, вече 3 години ни къса нервичките. Но като беше бебе и после през терибъл 2 беше особено страшно. И другото ми бебе е ревливо. Не случих на бебета, но пък са с характер и сега вече на 3 е малко по-добре. Иначе в градината София е най-харесваното и обичано дете и всички искат да са с нея и да са й приятели (това учителките ми го казват). Така че всяко зло за добро.

# 368
  • Мнения: 2 254
Здравейте момичета,

Мина миналата седмица морфологията, всичко е наред Simple Smile Днес съм отпуска, че много ми идва напрежението на работа и си дадох малко почивка. След две седмици ми е следващият преглед, ако всичко е наред и докторът каже, че няма проблем, ще отидем веднага за една седмица на море в Корсика (най-кратък полет ми се стори оттук, а и сме купили вече билетите, с опция за анулиране разбира се).

Днес малко глезотийки съм планирала, които не мога да си подаря в работно време обикновено Simple Smile

# 369
  • Мнения: 197
О, момичета, колко сте писали.  Като ви чета на всяка ми идвада кажа по нещо. Със сигурност ще пропусна някой, извинявам се.
Polar bear, добра среща тук! Hug
Здравейте, Ема и Stupy. И Мин Хо е голям ревльо като не става на неговата. Сега е някакъв ужас, защото не иска да лежи или да стои сам, винаги трябва да съм около него. Дори иска заедно да гледаме въртележката над леглото иначе плаче. Scream
Snowche и Мин Хо е Риби.
Да, Алекс, как приеха новината за бебчето? Много хубаво, че гаденето е минало. Мен ме мъчи до самия край. Не се тревожи ако не се чувстваш добре няма да те оставят сама за се грижиш за мъничето.
Тук всяка болница е различна. В тази, където родих аз бебетата бяха отделно, но можеш да ходиш при бебчето си по всяко време и да пробваш да кърмиш. Три пъти на ден в определен час роднините могат да го видят през стъкло. В Корея всяко раждане се случва в болница и от лекар, никакви волности, доста сериозно го приемат, възстановяването също. Не е и много скъпо ако си осигурен.
landlake, много хубаво, че всичко е наред!

В Корея традиционно се празнуват 100 дни от рождението на бебето. Свързано е с високата смъртност в миналото. Вчера Мин Хо навърши 100 дни и утре имаме тържество. Хубаво е да го отбележим, но и се притеснявам.Ще бъдат повечко хора, семейството на мъжа ми, шумнички са и Мин Хо ще е в центъра на вниманието. Не знам е как ще спи в свекърва ми, от трудно заспиващите е. Ще облича традиционни дрехи, ще го снимат, ще бъде лудница.Сигурно се притеснявам за нищо. Weary

# 370
  • Мнения: 785
О, момичета, колко сте писали.  Като ви чета на всяка ми идвада кажа по нещо. Със сигурност ще пропусна някой, извинявам се.
Polar bear, добра среща тук! Hug
Здравейте, Ема и Stupy. И Мин Хо е голям ревльо като не става на неговата. Сега е някакъв ужас, защото не иска да лежи или да стои сам, винаги трябва да съм около него. Дори иска заедно да гледаме въртележката над леглото иначе плаче. Scream
Snowche и Мин Хо е Риби.
Да, Алекс, как приеха новината за бебчето? Много хубаво, че гаденето е минало. Мен ме мъчи до самия край. Не се тревожи ако не се чувстваш добре няма да те оставят сама за се грижиш за мъничето.
Тук всяка болница е различна. В тази, където родих аз бебетата бяха отделно, но можеш да ходиш при бебчето си по всяко време и да пробваш да кърмиш. Три пъти на ден в определен час роднините могат да го видят през стъкло. В Корея всяко раждане се случва в болница и от лекар, никакви волности, доста сериозно го приемат, възстановяването също. Не е и много скъпо ако си осигурен.
landlake, много хубаво, че всичко е наред!

В Корея традиционно се празнуват 100 дни от рождението на бебето. Свързано е с високата смъртност в миналото. Вчера Мин Хо навърши 100 дни и утре имаме тържество. Хубаво е да го отбележим, но и се притеснявам.Ще бъдат повечко хора, семейството на мъжа ми, шумнички са и Мин Хо ще е в центъра на вниманието. Не знам е как ще спи в свекърва ми, от трудно заспиващите е. Ще облича традиционни дрехи, ще го снимат, ще бъде лудница.Сигурно се притеснявам за нищо. Weary

Това е прекрасен повод и ви пожелавам от сърце най-хубавия празник! Сигурна съм, че притесненията бързо ще минат ❤

# 371
  • Мнения: 197
Ето, знаех, че ще пропусна някого. Joy
Даная,благодаря. Ако те успокоява, поне не е много дълга казармата.Тук е 2 години.
Ще има ли някой с теб у дома като те изпишат? Първо бебче ви е, нали?
Ох, имаше и още нещо, но забравих. Joy
Явно изглупявам с това недоспиване.

# 372
  • Мнения: 785
Ето, знаех, че ще пропусна някого. Joy
Даная,благодаря. Ако те успокоява, поне не е много дълга казармата.Тук е 2 години.
Ще има ли някой с теб у дома като те изпишат? Първо бебче ви е, нали?
Ох, имаше и още нещо, но забравих. Joy
Явно изглупявам с това недоспиване.

Да, първо бебенце ни е. Попринцип е 1 година тук, но се възползвахме от промените в закона и ще кара само 21 дни.
Утре чакам майка ми, иначе цялото семейство на мъжа ми са доста далеч в югоизточна турция. Смятам, че ще се справим ❤ Само госпожицата да е добре другото лесно е.

# 373
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Полар Беър много се радвам да те видя тук !


Две в едно Wink, благодаря, взаимно е! Simple Smile 

Добра среща и на Stupy и Min Ho's Mom!

# 374
  • Мнения: 2 170
Здравейте, момичета!
Две в едно, работим , не учим.
Иначе много добре се прие новината, всички бяха щастливи.
Надявам се наистина да имам възможност да оставам бебчето в нърсърито ако имам нужда. Все пак ще гледам възможно най-много да се възползвам от шанса да се наспя тогава, ако еуфорията ми го позволи, защото като родих Вики не беше така😬😁. Тогава не можех да заспя и в първите 24 часа бях като кукувица, но поне и другите мами от реанимация бяха така и си бърборкахме, после като бях сама в стая си четях книга.

Общи условия

Активация на акаунт