Отново убита млада жена от приятеля си!

  • 28 946
  • 554
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 17 918
Така е. Веднъж някакъв съмнителен много рано сутринта ме заговори. Блещеше някакви неща, не ме е свалял или заплашвал, но аз отминах и той дойде да чака с мен на светофара. Полицате, които стояха през 3 улици, дойдоха и ме разпитваха 10 мин какво ми е казал, дали ме е заплашвал и като казах, че не, ме питаха "сигурна ли си". Т.е. предположиха, че може и да ме е страх да кажа. Не казвам, че там е розово, но само тук, в България, можеш да подадеш жалба за побой и полицаите да те иронизират или да подметнат някаква обидна реплика, с която да те досмачкат. Имам позната, с която точно така са се отнесли. И не е само тя. Масово отношението е такова. Насмешка и неглижиране.

Скрит текст:
Ежко, дори не смятам да те репликирам. Докладвай ме, ако щеш, но за мен ти си със същия мозък и нагласи като коментираните в темата. Не е нужно да биеш жена си.

# 466
  • Мнения: 3 547
Страшна омраза към жените цари у нас, навсякъде. Еврото може да влезе в обръщение, но европейски възпитание и нрави - следващия век може би.
Защото ориенталския манталитет е много дълбоко попил, а особено при по-необразованите слоеве, хората въобще не разбират какъв е проблема, За тях това е светът - жена ли е, трябва да се подчинява, мъжът е господаря без начение колко е некадърен - от кал да е, мъж да е.

# 467
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Козила е прекалила.
Изразът "да не му стане нещо" е свързан със съвсем конкретно поверие, не изобщо. Още повече, че все още жените искат да ги издържат и обгрижват.
Като се абстрахира човек от емоционалната наситеност, всъщност е казала верни неща. Това "да не му стане нещо" почти всички сме го чували и виждали. Свекърът на сестра ми се опита да третира дъщеря им като нещо по-незначително от сина им, в резултат на което малкият почна да развива едно особено самочувствие и да се опитва да се налага над сестра си, включително и чрез удари. Въпреки че в семейството им се възпитават по един и същ начин и каквото за единия, това и другия. Отрязаха му достъпа на дядката и сега се мъчат да поправят последствията от тия "поверия". Добре, че баща им не е като баща си.

# 468
  • София
  • Мнения: 19 445
Страшна омраза към жените цари у нас, навсякъде. Еврото може да влезе в обръщение, но европейски възпитание и нрави - следващия век може би.
Защото ориенталския манталитет е много дълбоко попил, а особено при по-необразованите слоеве, хората въобще не разбират какъв е проблема, За тях това е светът - жена ли е, трябва да се подчинява, мъжът е господаря без начение колко е некадърен - от кал да е, мъж да е.
Необразованите слоеве навсякъде са подобни. Има истории на българки, хванали се с първия прошляк, само защото е западняк, и познай дали са цъфнали
Нямам намерение да харесвам нито мъж, нито жена, само заради пола му.

Питала съм, но ще се повторя: Защо татковците често са ревниви към приятелите на дъщерите си? (има връзка с коментираните нагласи)

# 469
  • Мнения: 5 425
А защо майките са далеч по-ревниви към приятелките на синовете си?

# 470
  • София
  • Мнения: 19 445
А защо майките са далеч по-ревниви към приятелките на синовете си?
По същата причина, но не питам теб, а твоите опонентки.

# 471
  • Варна
  • Мнения: 14 567
Темата е провокирана от поредната семейна драма, с убийствен финал във Варна. Психическото и физ.насилие в някои фамилии е модел за възпитание и подражание . Жертвите подават сигнали, без адекватна реакция от институции. В конкретния случай, жертвата живее с насилника до развода , поради липса на алтернатива.Апатия от свекърва,съседи, близки. Кой е косвения виновник ?

# 472
  • Мнения: 41 959
Няма да ти е приятно да го чуеш, ама жената. Не си ли забелязала, че има жени, които не се оставят да ги бият и жени, които търпят? Нещата тръгват още от избора на партньор, а след това продължават с поведението на жената. Една жена с достойнство може да бъде бита само веднъж и после нито ще се върне, нито ще дава втори шанс, нито ще си оттегля жалбата.
Да, вярно, някои жени няма къде да отидат, нямат финанси, нямат опора от родители, нямат достъп до свестни мъже... Ами тогава не се женят и не раждат. А тук ми писна да чета колко често при крива връзка жените решават, че баш едно раждане им е кусурът ooooh!

Иначе свекървата му е майка, какво искаш? Полицията също какво да прави, като жалбите са оттегляни след часове? Вече има и нов закон, за съжаление 2 дена след като за тази жена е било късно...
Ама другите да четат и да си набият в главата, че най-първата защитна линия е тяхното собствено поведение.

# 473
  • Мнения: 316
Жената има едина важна работа в живота, да си избере правилен мъж, от там натък всичко е следствие.

"Човек каквото сам си направи и господ не може да му го стори."



# 474
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Прочетох коментара на един мъж, който е бил в една и съща компания преди години с убиеца. Пише, че още тогава бил импусивен и действал преди да мисли. Пише още, че жената била бременна, системно прекалявала с алкохола и по тази причина загубила бебето. Дали заради това е била системно пребивана или е залитнала по алкохола, заради побоищата...
Лека й пръст!

# 475
  • Варна
  • Мнения: 14 567
Черна станция, права сте. Неприятни са критиките за дългогодишните жертви.Целта  на темата е да дискутираме всички аспекти на този проблем. Има осъзнали се жени, търсещи закрила, но без адекватна помощ от институции.Аз съм странично лице в казуса. Била съм и случаен наблюдател, институциите не са се мотивирали или реагирали. В този случай, убиеца си е бил отгледан,възпитан като агресор. Не е случаен акт.

# 476
  • София
  • Мнения: 17 405
Масово хората не знаят, какво значи да поемеш отговорност за себе си. Или и да знаят - не искат. Включая въпросните жени. А в крайна сметка, никой не може да го направи вместо тях.

Много хора могат да го направят, само че им е по-лесно да кажат, че сами са си виновни, къде са бляли и т.н., да плюят в пазва "тванаменнеможедамисеслучи" и да оставят давещите се да се спасяват сами.

Също така, Ежко, по повод цялостното ти творчесто в темата, ми се иска да кажа, че никой не пише постоянно за убити от мъжете жени само и само да разклати някакво имагинерно здраво семейство. Пише се постоянно за жени, убити от мъжете си, защото се случва постоянно. Няма скрита адженда. Няма илюминати, които искат жените и мъжете да се мразят. Няма Зона 52, няма план Ранът, няма ваксини, причиняващи аутизъм, няма световен хомо и педофилски заговор, няма кемтрейлс, няма таен план да се разбие семейтвото като клетка. Има само едни мъже, които убиват жените си. И едни полицаи, които не правят нищо (виж първия ми абзац); и едни близки, съседи, роднини, колеги, които не правят нищо (виж първия ми абзац).

Колко чудесно би било тези неща да не се случваха, а да бяха измислици с някаква тайна и потайна хипер-конспирация. Ама не са.

# 477
  • Мнения: 316
Според мен в случайте на домашно насилие, държавните институциите няма какво да направят.
Аз искам да попитам авторката, какво според нея би било адекватна реакция от институциите ?



# 478
  • Варна
  • Мнения: 14 567
Например при акт на домашно насилие, агресора да бъде отстранен от дома, глобен, осъден по бърза процедура. Отделно за жертвата трябва да се осигури закрила. Такива предлагат някои частни фондации. Била съм свидетел на груб псих.и физ.тормоз, спрямо дете от майка и баба. Архаичен, див,манталитет от Ямболско.Това дете беше обиждано с вулгарни епитети. Някои съседи си  позволихме да я "сплашим" с настоящите законови рестрикции. Никаква промяна. Детето ме беше попитало на кого да се оплаче. Накрая се стигна до физ.сблъсък, с някои съвестни бащи. Най - ефикасна се оказа респектиращата фраза, че двете ще понесат вид частно правораздаване.

# 479
  • София
  • Мнения: 17 405
Ама, разбира се, жертвата сама си е виновна, кой друг би могъл да бъде!!
Нито убиеца е виновен, нито бездействащите полицаи ... самичка.
Не ви е срам.

Общи условия

Активация на акаунт