Майски бебета 2018 - 3

  • 48 655
  • 468
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 633
Половин авокадо, пасирано с половин банан. И да с малко брашно от толкова е вълшебно кремче

# 76
  • Мнения: 5 478
Дадох да гризе хляб и го въведох глутена Grinning

# 77
  • Мнения: 360
Въведох глутена както philipa_ е описала. Днес купих каша 5 зърна и ще давам и нея тези дни. Бебчо много обича коричка хляб. Притеснява ме,че все още сме "скарани" с месните пюрета и въобще не ги иска. При всички  бебчета ли е успешно въведено месото?

# 78
  • Мнения: 5 478
При моята да. Пиле, заек и пуешко.

# 79
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
И при моя син - пилешко, пуешко, заешко. Вчера дадох и пюре на Хип със сьомга да опита. Хареса му и вече ще си му правя аз сьомгата Simple Smile

# 80
  • Мнения: 5 478
Ааа, да. И със сьомга давах няколко пъти. Според мен мирише ужасно, но на нея и хареса. По принцип и аз обичам сьомга, ама миризмата от пюретата е ужас Sweat Smile

# 81
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ааа, да. И със сьомга давах няколко пъти. Според мен мирише ужасно, но на нея и хареса. По принцип и аз обичам сьомга, ама миризмата от пюретата е ужас Sweat Smile
Да и аз не харесвам готовите пюрета и не давам попринцип. Дадох само сега със сьомгата, за да видя дали ще му хареса. Само заешкото давам от буркан, защото не съм купувала заек до момента, но ложе да вземем и да замразим на порции (така правя с пилешки и пуешки гърди).

# 82
  • Мнения: 360
Откъде взимате месо? Аз нямам възможност да си набавям домашно и затова давам пюрета.

# 83
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Аз в началото на захранването имах една домашна пуйка, която бяхме затворили в буркани, но отдавна свърши. Вече замръзявам на порции от месото, което купувам за нас. Пюретата са много по-вкусни от тези в бурканче, а и муцунката на малкия не се оцветява в цвета на пюрето на края на обяда...ако ме разбирате. Ние сме в Германия и за съжаление определено има разлика между месото тук и това в България Sad

# 84
  • Мнения: 518
За мен особено месото на хип е сто пъти по-чисто от това, което можем да намерим на пазара. Моята педиатърка е ходила по покана в завода им и ми разказа, тя ни е много близка, познава ме от както бях дете и няма да ме излъже никога. Разказа ми колко огромна площ има гори, поля и на тях има свободно отглеждани животни. Тичат сърнички, зайци и т.н. Предпочитам това, от колкото подово гледани кокошки, пилета, телета вързани със синджири и прасета в окови... Не ми се мисли с какви лекарства са пълни.

# 85
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Добре, но дори и така да е, бебетата още колко време ще са на пюрета Хип? После какво месо ще ядат? За съжаление просто, ако не си го отгледаш сам, не може да си сигурен какво е яло животното и как е отглеждано...
П.С. Аз се отказах от месото в готовите пюрета след като взех едно бурканче за да въвеждам пилешкото. Е извинявам се ама първо миришеше ужасно, второ имаше ужасен вкус! Голяма част от съдържанието на пюрето беше оризово брашно даже, ако не се лъжа. Но мнението е мое, не обвързвам никого с него ! ✌🏻🙂

# 86
  • Мнения: 518
Всеки може да изрази мнение, идеята ми е да дадем на бебето най-здравословния старт в живота, защото смятам, че всички болести, които ни спохождат в зряла възраст са тясно свързани със захранването ни и храненето като цяло. За момента давам чисто пюре хип , примерно пилешко, като го смесвам с домашна тиква, която съм замразила. Яйца давам от на баба ми или от вилата имаме един дядо, на който кокошките му са на свобода.

# 87
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Съгласна съм! Хубаво е, че има от къде да си набавяш домашни продукти! Simple Smile

# 88
  • Мнения: 360
Пробвах и с жълтък няколко пъти, но и на него се мръщи малкия, не знам докога ще сме така. За месните пюрета, ще пробвам да му направя аз, да видим. За пюретата съм съгласна,че са под контрол, но съм съгласна и с това,че по-голяма част от съдържанието не е месо, а сгъстители. И...рано или късно ще хапва от това, което и ние.

# 89
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
kpm_, аз варя месото (нарязано на парченца) и зеленчуците заедно, като първо слагам месото за около 5-6минути да поври самО (или с лук и морков), а след това добавям и зеленчуците, в ред според това колко време е необходимо за омекването им. Накрая става страхотен бульон, от които също използвам част, когато пасирам. Също е добре първо да пасираш месото с малко от бульона, а след това да добавиш и зеленчуците към него и да пасираш. Simple Smile
П.С. Днес правих на малкия за обяд пилешко с лук, морков, батат, тиквичка, чесън и пащърнак. ММ го храни и опита пюрето. Беше изумен как може да е толкова вкусно, без капка подправки (а ние обичаме подправена храна). Обясних му, че колкото по-на дребно са нарязани продуктите и колкото по-дълго се варят - се получава този чудесен бульон! Успех и дано малкия хапне повечко, но не му се впечатлявай. Може да го дразнят зъбки или просто да не проявява чак такъв интерес все още към храната, но скоро ще започне! 😊🍀

Общи условия

Активация на акаунт