В момента чета... 60

  • 74 066
  • 752
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 063
Прочетох "4321" на Пол Остър и мнението ми е - безапелационен шедьовър!

Освен да му дам втори шанс. Преди доста години се опитах да прочета "Нюйоркска трилогия", прочетох я, но нещо не можах добре да я схвана. Явно съм била и много млада, знам ли. След това не подхванах друга негова книга.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 244
Сега чета на Харуки Мураками книгите- купих си всичко, което намерих негово! Много ми харесва- сега съм на Кафка на плажа. Някой друг фен ли му е? Simple Smile

Ахам, макар да го четях доста отдавна и само няколко, тогава толкова имаше издадени. В последните години не стигам до него. Много го харесвам, но любима ми е "На юг от границата, на запад от слънцето". Малко по-различна ми се стори тогава от останалите амфетно-фантасмагорични Simple Smile Аха да си взема тия дни трилогията 1Q84, но се отказах, защото втората е изчерпана.

"Деликатност" на Давид Фоенкинос ми беше като малката черна рокля - доста френска, минималистично изящна и... банална. Хубаво пише Фоенкинос, по свой си начин, с кратки и прости, но красиви изречения. Има хумор, срещали сте го често, не си е някакъв негов специален, но е приятен. Кара те да си кажеш "да, да, точно така си говорим в ежедневието...", от една страна, но от друга все пак те кара да се засмееш. От там - нататък обаче е нищо особено. Ще го пробвам и с някоя друга книга Simple Smile

"Тънкото изкуство да не ти пука" на Марк Менсън - от нехудожествените ми попадения. Не е за това, как да не ти пука, а да избираш за какво да ти пука. Не е великата новост, но е добре обобщено и формулирано. Ако ви се иска нещо по темата, как да си върнете контрола над живота (примерно) Simple Smile

# 212
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 725
phil,  и 1Q84 също е към фантасмагоричните, както ги наричаш. Wink
Чакам с голямо нетърпение превода на най-новата му аз.

# 213
  • Мнения: 6 384
Лу, и аз чета "4321 "на Пол Остър, но не в оригинал.
Засега ми върви много добре.
Преди нея прочетох "Брачната фабула " на Юдженидис, книга, която оцених едва след последното изречение, нещо което отдавна не ми се беше слупвало.

# 214
  • София
  • Мнения: 5 560
Ско, аз също не харесах първата си среща с Остър - "Лунен дворец", но "4321" е много идейна, дори и нефенове на автора има шанс да я харесат според мен.

Лу, сподели като напреднеш как ти се струва книгата.

Нези, интересно е това, което споделяш за "Брачната фабула". На мен ми хареса определено. И изненадващо също, защото "Мидълсекс" никак не беше моя, макар че и в нея си личи, че Юдженидис може да пише.

phil, споделям мнението ти за Давид Фоенкинос. Моето усещане за него е същото.

mia_smurfix, много харесвам Мураками, но не бих могла да чета няколко поредни негови книги, предозирано би ми дошло.

# 215
  • Мнения: 6 346
Аз съм много увлечена от книгата на Стивън Кинг, наистина е голям майстор. Но се замислих, че предпочитам или наистина приказни герои и сюжети (магии, джуджета, елфи и т.н.), или съвсем реални/реалистични, особено ако става въпрос за криминален трилър. Някак не ми е приятно в криминална история да се намесват свръхестествени елементи, колкото и увлекателно Кинг да разказва. И точно това навремето ме отказа от него - прави свръхестественото да изглежда възможно, буквално да се оглеждаш за вампири в гардероба, а аз не обичам "послевкуса", който такива истории ми оставят... Та не знам, тази книга явно ще я довърша, наистина е интересна, но май по-нататък ще подбирам негови книги, които не смесват двете неща.

Скрит текст:
Вярно, че и историята на прислужницата е донякъде нереалистична, но от друга страна тя е и много реалистична с оглед на тенденциите днес, което не може да се каже за Торбалан, който приема различни образи, за да убива деца и да пие кръвта им. Но само като се замисля за това същество, наистина ми се струва, че може да го видя в тъмната стая, а това не ми е приятно... Не знам дали успявам да се изразя достатъчно ясно.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 18:34 от Cioccolata

# 216
  • Мнения: 8 223
Cioccolata, ако ти допада как пише Стивън Кинг, може пък просто да четеш книгите му без свръхестествени елементи или с по-малко такива. Написал е достатъчно. Вампирските му и на мен ми идват малко преекспонирани, но пък от друга страна свръхестественото в книги като "Мъртвата зона", "Живата факла" ми е съвсем реално.
Малко са книгите му, които не съм чела. Някои са ми харесвали повече, други по-малко, но винаги ми е доставяло удоволствие да ги чета.
Аз ще започна "Момиченцето с всички дарби". Някой я спомена по-горе и се сетих, че я имам. Малко фантастика ще ми дойде добре.

# 217
  • София
  • Мнения: 22 923
Аз съм малко след 200 стр на " Дума Ки". За сега ми върви доста трудно. Това ми е първата негова книга, но ако продължава така не знам дали ще има друга. Някак си много бавно ми се развива действието.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз съм малко след 200 стр на " Дума Ки". За сега ми върви доста трудно. Това ми е първата негова книга, но ако продължава така не знам дали ще има друга. Някак си много бавно ми се развива действието.

"Дума Ки" си е доста мудна, не е в теб проблемът. И липсва това, което аз определям като нахлуване в главите и психо конституцията на героите, което всъщност е нещото, дето най-го обичам в Кинг и позволява "изтърпяването" на всякакви вампири, извънземни и други подобни Simple Smile Може и да не е твоят човек, разбира се, но по-добре пробвай и някоя друга, преди да го отписваш

# 219
  • Мнения: 960
Много отзиви четох за Хавра. И все пак мисля да я започна.

# 220
  • Мнения: 6 346
Да, харесва ми как пише Кинг, но май ще търся друг тип негови книги. Simple Smile Бях много любопитна за тази, а и не съм я приключила още, ще видя как ще завърши, но за момента ми се затвърждава убеждението, че това не е моят тип книга.

# 221
  • Мнения: 10 685
"Дума Ки" едвам я избутах до средата... Изобщо не ми допадна.

Аз си вкарах голям автогол с тези двете книги , които започнах Joy И двете са ми страшно интересни и се чудя коя повече ми се чете и как да ги съвместя Joy

Леко съм разочарована от липсата на коректор на "Мълчанието на белия град", но не е болка за умиране Simple Smile

# 222
  • София
  • Мнения: 22 923
Добре, радвам се, че проблемът не е в моя телевизор. Ще се опитам да я избутам все пак, да видим колко време ще ми отнеме. После може би ще направя дълга почивка от него и щи пробвам с нещо друго.  Simple Smile

# 223
  • Мнения: 6 346
Миж, жалко, че не са се постарали повече с тази книга. Мисля, че е имало коректор, но явно той не се е постарал достатъчно. А книгата е много хубава.

# 224
  • Мнения: 3 063
Ско, аз също не харесах първата си среща с Остър - "Лунен дворец", но "4321" е много идейна, дори и нефенове на автора има шанс да я харесат според мен.
О, значи определено ще се пробвам! Благодаря! Hands V

*В по-младите си години нямах непрочетена книга на Стивън Кинг, но срам не срам, споделям, че не съм подхващала нищо негово от 15 години. Най-малко. Ще трябва явно да опресня познанията си върху творчеството му.

Общи условия

Активация на акаунт