OКТОМВРИйски мами 2019

  • 34 270
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 783
Здравейте,момичета! 😊 Тихичко се присъединявам към вас.На 28г. съм от София,2ра бременност ми е(миналата година извънматочна след инсеминация).Забременях от 1ви опит ин витро - ЗЕТ. На 14ти ден от трансфера на 2 5дневни - 2967 ЧХГ.По изчисления на няколко калкулатора - термин 23.10. Simple Smile Във вторник ми е първият преглед и така се вълнувам-надявам се да успеем да видим и ембрионче.В момента съм 5г.с.и 2 дни. Исках да поизчакам още малко и ако вс е наред тогава да се присъединя към вас,но исках да попитам за нещо,което ме човърка. Вчера вечерта изведнъж се появи тъпа болка ниско долу-точно като силна менструална,обхващаща и кръста-продължи около 10-15 сек. Веднага си изпих 2 Но Шпа.Не съм имала зацапвания или други болки до сега. За симптоми-само болезнени гърди. Simple Smile Някоя от вас имала ли е такъв тип болка?  И също така,хапвате ли си лютичко? Аз много обичам,но знам,че е възможно да предизвика контракции.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 11:18 от Fireee

# 361
  • Мнения: 807
Имах и аз такава тъпа болка точно като за начало на ьикъл, даже бях приготвила Аулин 😃 мисля, че е съвсем нормално. След това имах дърпане и опъване в яйчниците, прорязваща болка, бълбукане на корема - общо взето целия спектър Simple Smile според мен са нормални симптоми.

# 362
  • Мнения: 783
Надявам се да е нормарно. Simple Smile Иначе за бълбуканията - почти постоянно са и при мен. 😂

# 363
  • Мнения: 23
Някой от вас правили ли си е Пренатален тест или преглед при специялист по Фетална морфология? Според генеколожката ми съм в 8ма ГС, но според калкулаторите в интернет съм в 13. Естествено предпочитам да вярвам на генеколожката вместо на интернет, но все пак гледам, че е хубаво подобни тестове за изменение в ДНК да се правят преди 12та ГЦ, за да има възможност за аборт в най-лошия случай. Някой има ли инфо за тези тестове, защото в сайта на Щерев има ценоразпис, но са толкова много и различни, че въобще не мога да се оправя-от 300лв до 1200лв.

# 364
  • Мнения: 309
Някой от вас правили ли си е Пренатален тест или преглед при специялист по Фетална морфология? Според генеколожката ми съм в 8ма ГС, но според калкулаторите в интернет съм в 13. Естествено предпочитам да вярвам на генеколожката вместо на интернет, но все пак гледам, че е хубаво подобни тестове за изменение в ДНК да се правят преди 12та ГЦ, за да има възможност за аборт в най-лошия случай. Някой има ли инфо за тези тестове, защото в сайта на Щерев има ценоразпис, но са толкова много и различни, че въобще не мога да се оправя-от 300лв до 1200лв.

Коя е датата на последната ти менструация?

# 365
  • Мнения: 23
Някой от вас правили ли си е Пренатален тест или преглед при специялист по Фетална морфология? Според генеколожката ми съм в 8ма ГС, но според калкулаторите в интернет съм в 13. Естествено предпочитам да вярвам на генеколожката вместо на интернет, но все пак гледам, че е хубаво подобни тестове за изменение в ДНК да се правят преди 12та ГЦ, за да има възможност за аборт в най-лошия случай. Някой има ли инфо за тези тестове, защото в сайта на Щерев има ценоразпис, но са толкова много и различни, че въобще не мога да се оправя-от 300лв до 1200лв.

Коя е датата на последната ти менструация?
10ти Дек. Затова като броя от тази дата ми показва 13седмици, но реално АГ ми каза, че сега съм в 8ма.

# 366
  • Мнения: 240
Някой от вас правили ли си е Пренатален тест или преглед при специялист по Фетална морфология? Според генеколожката ми съм в 8ма ГС, но според калкулаторите в интернет съм в 13. Естествено предпочитам да вярвам на генеколожката вместо на интернет, но все пак гледам, че е хубаво подобни тестове за изменение в ДНК да се правят преди 12та ГЦ, за да има възможност за аборт в най-лошия случай. Някой има ли инфо за тези тестове, защото в сайта на Щерев има ценоразпис, но са толкова много и различни, че въобще не мога да се оправя-от 300лв до 1200лв.

Коя е датата на последната ти менструация?
10ти Дек. Затова като броя от тази дата ми показва 13седмици, но реално АГ ми каза, че сега съм в 8ма.


С късна овулация ли ди била? 😳🤔

# 367
  • Мнения: 309
Обади ѝ се на твоята гинеколожка и я попитай. Обясни ѝ, че се притесняваш да не изпуснеш срока за биохимичен скрийнинг и снимката преди това! Нека ти обясни кога да направиш тези изследвания...Те не са задължителни, но са препоръчителни! За повечето майки са важни..Аз бих ѝ се обадила...

# 368
  • Мнения: 1 472
Момичета, дали са Ви назначили някакви кръвни изследвания и какви...или е рано все още ?

# 369
  • Мнения: 23
Някой от вас правили ли си е Пренатален тест или преглед при специялист по Фетална морфология? Според генеколожката ми съм в 8ма ГС, но според калкулаторите в интернет съм в 13. Естествено предпочитам да вярвам на генеколожката вместо на интернет, но все пак гледам, че е хубаво подобни тестове за изменение в ДНК да се правят преди 12та ГЦ, за да има възможност за аборт в най-лошия случай. Някой има ли инфо за тези тестове, защото в сайта на Щерев има ценоразпис, но са толкова много и различни, че въобще не мога да се оправя-от 300лв до 1200лв.

Коя е датата на последната ти менструация?
10ти Дек. Затова като броя от тази дата ми показва 13седмици, но реално АГ ми каза, че сега съм в 8ма.


С късна овулация ли ди била? 😳🤔

Да, цикълът ми беше през около 40тина дни. Ще ходя на преглед в понеделнук и ще й споделя опасенията си и пак да потвърди ГС, че ми е притеснено.

# 370
  • Мнения: 203
Здравейте днес бях на преглед и се видя само че матката се е удебелила. Пуснах си кръвен и е 231. Ще видим след 2 дни дали ще нарасне. От кога започват да се броят гестационните седмици от първия ден на последната менструация или от овулацията?

# 371
  • Мнения: 139
Здравейте, и аз се присъединявам тук! Пожелавам на всички много спокойствие, здраве и топлина! Преди седмица видяхме двете чертички, но няколко дни след това имах болки и зацапване. В понеделник бях на преглед, в 5 г.с. ми каза, че съм, видя сакче. Другият понеделник пак ще ходя.  Предписа ми да пия утросгестан, ношпа и фолиева, нея си я пия вече от два месеца. Пусна ми кръвни изследвания, секрет, всичко е наред с изключение на вит.D, който ми е под границата. Ще видя какво ще ми даде да пия за това, иначе четох какво може да се хапва. Пусна ме болничен 14 дни и сега си лежа. Още имам болки и зацапване. И лека температура днес около 37.3. в неделя вечер пак бях така и лекарката, каза че нямало връзка, при някоя друга случвало ли се е? Също така доста бързо ми изтиват краката, а лежа, завита и с чорапи, отоплението на макс. Мисля си, че може да е от обездвижването. Преди постоянно бях в движение .

# 372
  • Мнения: 236
Здравейте днес бях на преглед и се видя само че матката се е удебелила. Пуснах си кръвен и е 231. Ще видим след 2 дни дали ще нарасне. От кога започват да се броят гестационните седмици от първия ден на последната менструация или от овулацията?
Здравей, брои се от първият ден на последната менструация.

# 373
  • Мнения: 989
Напълно нормално е в първите седмици да имаш леко повишена температура. Всъщност това е един от първите признаци, че си бременна.

Здравейте, и аз се присъединявам тук! Пожелавам на всички много спокойствие, здраве и топлина! Преди седмица видяхме двете чертички, но няколко дни след това имах болки и зацапване. В понеделник бях на преглед, в 5 г.с. ми каза, че съм, видя сакче. Другият понеделник пак ще ходя.  Предписа ми да пия утросгестан, ношпа и фолиева, нея си я пия вече от два месеца. Пусна ми кръвни изследвания, секрет, всичко е наред с изключение на вит.D, който ми е под границата. Ще видя какво ще ми даде да пия за това, иначе четох какво може да се хапва. Пусна ме болничен 14 дни и сега си лежа. Още имам болки и зацапване. И лека температура днес около 37.3. в неделя вечер пак бях така и лекарката, каза че нямало връзка, при някоя друга случвало ли се е? Също така доста бързо ми изтиват краката, а лежа, завита и с чорапи, отоплението на макс. Мисля си, че може да е от обездвижването. Преди постоянно бях в движение .

# 374
  • Мнения: 94
Здравейте, при мен пак няма да се получат нещата. Вчера реших да си направя пак тест да видя дали се насища чертичката и беше отрицателен, реших, че е грешка защото беше евтин и никога не бях ползвала такъв преди, днес си направих такъв какъвто правих миналата седмица и чертичката беше почти въображаема. Направиха ми кръвен тест и е с много ниска стойност,което значи че приключват нещата. Избързах да се запиша в темата, но след операцията и терапията се надявах и вярвах, че всичко ще е наред, но уви... Желая на всички ви щастлива и успешна бременност и дано това е последната лоша новина в темата.

Общи условия

Активация на акаунт