OКТОМВРИйски мами 2019

  • 34 259
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 315
Здравей Ivet, аз бях на предлед в 6г.с видя се само сакче. Извика ме след 2 седмици(които не са минали още) за да чуем сърцето. При всяка е различно, щом са ти казали след седмица стискам палци всичко да е наред, но ако не се чуе сърчицето, не се притеснявай може да е все още рано, нали казваш, че върви 1 седмица назад.

# 256
  • Мнения: 20
Daniolx, стискам палци и при теб всичко да е наред. Бях си казала, че не искам да избързвам да ходя веднага след закъснението точно заради ето такива моменти, но не знаех, че и след 20 дни закъснение ще е рано.

# 257
  • Мнения: 315
Според мен пък, за да се избегнат проблеми, като извън маточина бременност например е по-добре да не се изчаква много. А, че ще се притесняваш после дали ще има сърдечен ритъм, ще се притесняваш. 9 месеца ще се притесняваме все за нещо,а после колко години притеснения ни предстоят. Просто  трябва да се опитаме да гледаме положително над нещата и да се радваме на тези моменти, които сме чакали толкова да се случат 🤗🤗

# 258
  • Мнения: 20
Doniolx, абсолютно съгласна съм.  Бременността е един от най-прекрасните моменти в живота на една жена. HugHeart Exl

# 259
  • Мнения: 8
Ваня Чонкова и на мен ми го изчислява 19 октомври на единия календар,а на другия 21 Simple Smile Аз на 20 съм на преглед понеже имах зацапване и се притеснявам!

# 260
  • Мнения: 173
Много сме с това зацапване май, аз се чух с лекарката ми веднага като го видях и каза, че тъй като бременността ми е в началото и не е формирано сърцето не препоръчва дуфастон. Взех го на сама глава, но го пих само първия ден. После като ми се обади и разясни, че природата сама отсявала в началото проблемните бремености, го спрях. Вярвам, че детенцето ще му хареса тук и ще поиска да остане. Сега пия 3 пъти дневно ношпа. Препоръча ми и една седмица болничен, защото в работата съм доста заета. Замислям се и да отида  отново на преглед.

# 261
  • Мнения: 943
Ох, момичета, вие се тревожите, защото сте със зацапване, а аз понеже ми е супер спокоен коремът. Гадеше ми се тези дни, но днес не. И този спокоен корем направо ме побърква. Направо съм умряла от страх във вторник на прегледа какво ще се види 🙄🙄

# 262
  • Мнения: 173
Притесненията не ти помагат обаче, на бебето му е необходима спокойна и щастлива мама. Може би хормоните са се нормализирали и затова не усещаш толкова силни симптомите, не че ги няма.

# 263
  • Мнения: 8
На мен ми каза да пия утрогестан 2×2 и фолиева ще видя в сряда на прегледа дано всичко да е наред Simple Smile

# 264
  • Мнения: 943
Благодаря ти, Krasi_mira_ni, дано да си права. Ще опитам да се успокоя.

# 265
  • Мнения: 1 066
Момичета, по-ведро! Какви са тия притеснения? Няма нужда някой да се притеснява, че коремът му е спокоен. Че какъв да е в момента, бебето е колкото едно оризче вътре, какво да се усеща. Все пак сме бременни, не болни! Стига с тия симтоми и щуротии, човек може да няма никаква промяна и всичко да си е както досега. Притесненията само влияят зле на бебето.
Стискам палци за всички момичета със зацапвания, както и за сакчето,което е било със седмица назад. Силно се надявам да останем всички заедно докрая.😍😍😍

# 266
  • Мнения: 943
Алия, точно това е въпросът, че до преди ден усещах придърпвания в корема, а сега изведнъж - нищо. Точно заради това ми е притеснението, от  рязката промяна.

# 267
  • Мнения: 1 066
Ами то няма как да усещаш придърпванията цяла бременност. Всеки симптом, който имаме, ако изобщо имаме, все някога изчезва.

# 268
  • Мнения: 943
Както кажеш, така е.
За в бъдеще ще се въздържам да споделям тъпите се страхове, за да не бъда порицавана всеки път.

# 269
  • Мнения: 1 066
A, моля ти се, никой не е давал такива определения. Нито пък съм седнала да порицавам. Според мен, когато чуеш по-различно мнение би трябвало да се успокояваш, а не някой да се шашка с теб и да се притесниш още повече. Мисля, че спокойствието е най-важното нещо по време на една бременност. Още повече, когато човек няма повод за него... Защото като гледам има момичета, които имат причини за безпокойство.
Но щом ти е неприятно, аз ще пропускам твоите притеснения и няма да взимам отношение.

Общи условия

Активация на акаунт