Пречиствател за въздух мнения

  • 57 968
  • 161
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 323
Колебая се за Оберон 220 и аз. Функцията овлажнител не ми трябва. Даже обратното.
Консумативи откъде се купуват след това?

# 76
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Вносителите, които продават пречиствателя - внасят и консумативи. Нашият е от Емаг и там гледах, че има. Но го има и по други сайтове.

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте!

Решихме да си закупим въздухопречиствател за вкъщи и се колебаем между моделите с филтър и тези без филтър. Ще съм благодарен, ако някой по-запознат обясни накратко каква е разликата и кой е по-добрия вариант?

Харесали сме Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Цената му е добра спрямо другите и отзивите са доста положителни. Но заради филтъра има допълнителен разход на около 150 дни.
https://www.emag.bg/prechistvatel-za-vyzduh-xiaomi-mi-air-purifi … -n_YaAgyGEALw_wcB

Друга марка, за която наскоро разбрахме e Levoit. Имат няколко хубави модели на добри цени. Например този:
https://levoit.bg/product/levoit-core-300-rac/

От моделите без филтър сме харесали AirFree Tulip 80. Малко по-скъп е, но няма разходи за консумативи.
https://allergy.bg/vazduhoprechistvatel-airfree-tulip-80-32m%c2%b2/

Моля за мнения. Благодаря, предварително!

# 78
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Безфилтърния мисля, че го коментирахме накоро - за мен не е решение. При филтърните пречистватели - вентилаторът засмуква въздух, насочва го към филтрите, които задържат частици над определен размер. Ако има UV лампа - там се разрушава ДНК-то на вируси, бактерии, акари, спори - каквото е засмикано и се унищожава. И в общия случай - въздухът в цялата стая преминава през пречиствателя 5 пъти на час.

Докато при безфилтърния - няма вентилатор - разчита се на естествената въздушна конвекция - т.е. въздихът, който влиза в пречиствателя се нагрява и замърсителите се нагряват, за да се изгорят. Колко въздух ще мине не е много ясно, течение ли трябва да се прави. Какво става с изгорените замърсители - във въздиха ли остават или залепват на нагревателя.

Аз бих ползала филтърен, с UV лампа.

# 79
  • Мнения: 1 045
a.l.e.n.a, трябва ми овлажнител заради сухия въздух от парното, но в крайна сметка се насочих към пречиствател  Oberon 220 HYBRID. Звънях на търговец, който ми препоръча друг намален в момента модел Oberon 320, но той се оказа без функция овлажняване. Както и Oberon 488/до 60 кв./, който се оказа, че няма степени на овлажняване както Оберон 220 и бил на някакъв друг принцип.
Вие ползвате ли функцията овлажняване и често ли се допълва резервоара с вода? Видях, че е  от 1 л. 
Имам овлажнител на Lanaform от доста време, но съм го ползвала много рядко, защото мокри всичко наоколо.
При този има ли такъв проблем?

# 80
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Няма мокрене със сигурност. Водата е разпрашена много фино. Колко бързо свършва водата не съм засичала, вероятно зависи и на каква степен работи. Мога да засека за 1 час на най-ниската степен - колко вода заминава.

Моят е от Emag - и виждам, че се продава там - все още.

# 81
  • Мнения: 1 045
Няма мокрене със сигурност. Водата е разпрашена много фино. Колко бързо свършва водата не съм засичала, вероятно зависи и на каква степен работи. Мога да засека за 1 час на най-ниската степен - колко вода заминава.
Моят е от Emag - и виждам, че се продава там - все още.
Благодаря за информацията и помощта при избора ми в т.ч.  и за телефон, a.l.e.n.a! Не е необходимо да засичаш. Lanaform не си спомням с какъв резервоар е, но водата свършваше към сутринта при зареждане вечер. Неприятно беше честото и неудобно пълнене с вода и събуждането сутрин с навлажнени чаршафи в спалнята.
Вече поръчах  Oberon 220. Понеже не се предлага в момента от ЕМАГ като търговец, а от пловдивска фирма чрез платформата, избрах да ми го доставят в обект близо до нас./Това го пиша за информация, ако някой проявява интерес в момента за такъв уред./.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 08:54 от Мари-ана

# 82
  • Мнения: 19 323
Това, което ми направи впечатление за Оберона, е, че не пише дали произвежда озон при включване на ув лампата. Ако произвежда, то в помещението не може да се стои, докато работи.
Дали не го пише някъде в упътването? При включена ув лампа усеща ли се характерната миризма в стаята?

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 11:32 от Дъждец

# 83
  • Мнения: 1 045
Това, което ми направи впечатление за Оберона, е, че не пише дали произвежда озон при включване на ув лампата. Ако произвежда, то в помещението не може да се стои, докато работи.
Дали не го пише някъде в упътването? При включена ув лампа усеща ли се характерната миризма в стаята?
Относно характеристики на ОБЕРОН 220 е посочено:  Озониране - Не, Йонизиране - Да.

# 84
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Няма миризма.

# 85
  • Мнения: 46
здравейте , някой може ли да ми каже на оберон488 как да си пуна wifi връзката

# 86
  • Мнения: 2
Аз си купих Vita Pure 2G, който има UV + йонизатор.  И сега въпроса ми е, някой знае дали може да се ползва така 24/7 ? Защото до колкото знам UV Не е много хубаво, когато има хора в стаята, но пък реално UV лампата не е открита, ами е в самия уред?
Като цяло въздуха в стаята е доста качествен, след като е работил уреда. Искам да го ползвам за стаята където имаме новородено бебе на 20 дни и затова дали може да се ползва там с UV + йонизатор? Мнения?

# 87
  • Мнения: 19 323
Трябва да видиш дали произвежда озон. Ако да, не е добре да има хора в стаята.

# 88
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Няма проблеми с UV-то на домашните пречистватели.

# 89
  • Мнения: 2
Трябва да видиш дали произвежда озон. Ако да, не е добре да има хора в стаята.
Ами не няма озонатор, има Йонизатор,. Аз имам два пречиствателя, единия е този на Klarstein, който купих Vita 2G и също така имам един по-стар от преди няколко години, който взех на Daikin Ururu, който също има йонизатор.
Но се зачетох доста в чужбина и там хората казват, че на практика всички йонизатори произвеждат някакво количество озон, който всъщност е вреден за бебета и деца. Затова най-вероятно трябва да не се ползва йонизатор изобщо за бебета и деца, ако има в стаята. За възрастни няма проблем.

Няма проблеми с UV-то на домашните пречистватели.
Да, благодаря за инфото, аз се поразрових и наистина няма проблем с UV, но тъжното е, че повечето пречистватели комбинират UV + йонизатор, а на мен ми трябва примерно само UV.

Общи условия

Активация на акаунт