Относно гладенето на дрехи!

  • 10 053
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 36 117
Нищо не гладя.
На детенцето нещата гладех до 2 месец.
От гладенето дрехите много бързо се износват.
Не купувам дрехи които се мачкат.
Ако нещо все пак е измачкано -тръквам на бързо с ютията.
Не оставям дрехите никога да се пресушат, а ги прибирам съвсем леко 'хладки'. Спалното ми бельо е винаги като идеално изгладено /от този метод/ Wink

# 76
  • Мнения: 9 849
И аз така. Всичко гладя, защото май ми харесва дори и когато е горещо. Отскоро дори не обичам друг да ми пипа ютията, защото ми е подарък от баща ми, а той вече не е между нас. И просто ми става неприятно, това е.....

# 77
  • Мнения: 9 990
A ак така гладите само като дотрябва?Ето, аз сутрин ставам , тегля си един душ и се обличам за работа.Трябва да се гладя преди да излезна ли?Да ставам половин час по -рано?И като излизам по няколко пъти на ден и се преобличам-да гладя по няколко пъти на ден ли? newsm78
Гащи, чорапи и хавлии-не гладя.
Чаршафите-отгоре/ миришеми по-различно и ми е по-приятно в такива да спя/
дрехи за вкъщи-не гладя.
Дрехи с които излизаме-задължително.Мъжка риза без ръб на ръкава и омачкана, както и панталон без ръб-вратовръзката ще стои като папур отгоре.
Моите дрехи също няма как да не изгладя.
При това положение-детето как да пусна да ходи като току-що извадено от центрофугата? newsm78
В другата такава тема бях написала-веднъж си позволих с негладено да тръгна и веднага беше забелязано-направиха ми забележка Confused

# 78
  • Мнения: 5 391
Гладя всичко, без бельо и чорапи Peace

# 79
  • Мнения: 398
Чаршафи,кърпи,чорапи,бельо не гладя.
Децата ми ходят с униформи на училище и всяка събота пера по 10 ризи,10 панталона,отделно тениски и 3/4 панталони с който ходят Sad  в къщи и на улицата+панталоните и блузи на мъжа ми,пижами (през зимата).
Аз не обичам изкуствените материи.Всички естествени се мачкат много и затова в неделя по полувин ден гладя.Не ми е приятно,но няма как.Обичам в последния момент да решавам какво да облека и затова всичко се глади преди да се прибере.

# 80
  • Мнения: 99
не гладя, не че не обичам, то като го прибера в гардероба и го извадя при нужда пак е намачкано  и хайде същата операция наново. Пера дрешките на децата отделно от нашите, това е денственото нещо което правя за хигиена от гледна точка пране

# 81
  • Мнения: 1 403
И аз гладя вси4ко, друго си е като си наредиш гардероба и вси4ко да е изгладено и подредено  Crazy

# 82
И аз гладя всичко.
Само чаршафите ги сгъвам и не им се старая много.
Пропускам нещата, които са от немачкаеми материи.
Но на децата гладя и гащичките.

# 83
  • Мнения: 1 449
Мразих да гладя... много... И си купих страхотна дъска за гладене, взех си хубава ютия(това беше отдавна де...). Сега гладя всичко на цялото петчленно сем-во без хавлии, чаршафи гладя само на малкия и каката(защото нейното легло е без шалте, а само с готини чаршафи), гладя калъфките обаче, гладя покривки, потници... Най-омразно ми остана гладенето на пердета.

# 84
  • Мнения: 819
Мразих да гладя... много... И си купих страхотна дъска за гладене, взех си хубава ютия(това беше отдавна де...). Сега гладя всичко на цялото петчленно сем-во без хавлии, чаршафи гладя само на малкия и каката(защото нейното легло е без шалте, а само с готини чаршафи), гладя калъфките обаче, гладя покривки, потници... Най-омразно ми остана гладенето на пердета.
[/quot

А защо гладиш и пердета!?! Като ги закачиш влажни, нямат нужда от гладене!  / Е, зависи от каква материя са, сигурно/

# 85
  • Мнения: 6 472
Дрехи гладя. Не мога да си представя, че ще облека нещо негладено. Не става въпрос за дезинфекция, а за чиста проба естетика. Обаче това чаршафи, това бельо, това чорапи, това хавлиени кърпи - просто забрави!

# 86
  • Мнения: 1 492
Дрехи -Да, но чаршафи и кърпи - НЕ, а за чорапи, не съм си и помисляла.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 105
Хем мразя, хем не мога да гладя. Гладя само ако се налага т. е. ако дрехата е като хармоника, иначе да ме убиеш няма да седна да гладя всяка пералня! Crossing Arms

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
добре де  Thinking, как можете да легнете в негладени чаршафи? То отврат  Sick
Аз ни моа  Naughty

# 89
  • Мнения: 769
Не обичам да гладя, единствено на мъжо ризи и панталони.. нищо друго..


добре де  Thinking, как можете да легнете в негладени чаршафи? То отврат  Sick
Аз ни моа  Naughty

И кво да ми стане като легна на негладени чаршафи Shocked.. хич не се и халосвам Grinning. Подариха ни сатенено подобни - нито се мачкат пък и малко хлад държат в тия жеги...

Общи условия

Активация на акаунт