За хорската злоба и злонамереност в малките градчета

  • 14 856
  • 244
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 530
Махни се оттам, с едно дете навсякъде ще се оправиш.

# 31
  • Мнения: 18 543
Трябва да намериш сили в себе си, за да се справиш с този проблем. Не че някога бившият ще спре да манипулира и клевети, но ти трябва да се научиш да преодоляваш това, да не те събаря така. Намери хора, които те подкрепят - роднини, няколко близки приятели, създай си приятелско-роднинска среда, която да те подкрепя и да те защитава, когато се налага.
Виж и дали няма някакъв шанс за преместване в по-голям град след време, но да не е областният на вашия, където вече са се преместили четири пети от съседките ти, а някой по-далечен.

# 32
  • Мнения: X
bgtatko81 историята е дълга, накратко аз съм тази, която сложи края. Тъй като го хванах със сегашната му, това е повода, а не причината.
Скрит текст:
Той избра нея и реши да ме заплашва и обижда. Трябваше да сложа нещата в ред и заведах дело за родителски права, режим на свиждане и издръжка. Нямах избор, след като ги изхващах те започнаха публично да показват връзката си.  Никой не съм молила да се връща, не съм правила скандали с новата или да и държа сметка. Просто направих правилното за мен и в тази ситуация. Много хора ме упрекнаха, че трябвало да го моля, че трябвало да трая, че съм направила огромна грешка със съда. Господина ми отказа споразумение и се съдихме грозно и оскърбително.
Новата любов трябваше да изкара колко е хубав, каква голяма любов е тяхното. Семейството и също, защото е взела мъж с дете. Идеално да ме обиждат и чернят навсякъде, за да излъскат тяхната любов и отношения. Той като мъж също иска да ме черни, за да разберат всички, че аз съм лошата. Онова скритото зад стените никой не го знае, виковете, психо тормоза и подобни.
Когато всичко това се случва е малкия закостенял град, излизаш усмихнат, позитивен и всеки ти лее помия отгоре, подпитва те, укорява те ..... трудно е.
Това е причината за злобата от нейна страна. Реално за малко, консервативно населено място - тя би трябвало да е к*рвата, която се е навряла в семейството, към нея би трябвало да са насочени приказките. И тя го знае и затова атакува, постоянно, злобно, не може да прежали, че вероятно той все още Ви обича, умира от злоба. Няма как да се противопоставите на това без да паднете на нейното ниво, което по обясними причини не искате.

Когато е възможно - махнете се от тази токсична среда. Дотогава - вървете с високо вдигната глава, защото правото, морала, всичко е на Ваша страна - взели сте правилното решение, а задръстените съселяни, потънали в сходните си проблеми, няма как да са Ви съдник.

Ако имате смелост и сила - при директно противопоставяне, ако има такова, казвайте истината. Казвайте им това, което не знаят. Казвайте им и това, което знаят, но с думите, които заслужава и които ще разберат. Изневеряващият боклук и е бил изгонен и осъден от Вас. Загубил е всичко. "Голямата любов" е една проста селска к*рва, която вероятно вече не може да задържи интереса му и затова злобее. В малко или голямо населено място - не виждам как правото и моралът може да не са на Ваша страна. Докато успеете да се махнете от там - вървете с високо вдигната глава, не се крийте, и не се срамувайте да казвате на хората истината, без да я смекчавате или да предпазвате образа му или нейния. Друго не виждам какво можете да направите за съжаление....

# 33
  • Мнения: X
Имаш 2 варианта
1.махаш се.
2.със същите камъни почваш и ти. Злоба, подмятания, малък му е, смотаняк е и посяга на слабия, ужасен баща е, курвар и нехранимайко е, бившата свекърва те мрази, защото е искала да се отърве да не му пере дрехите, пък ти си й го върнала, бедняците-клюкари ви одумват, ама ви взимат иначе парите в магазини и салони... Но за този вариант трябва да си перде, да имаш дар слово в натриването на канчето и цялата ти рода да е с теб. А, и дете да нямаш, защото в основата си това е насъскване на детето срещу кръвта му.

Като цяло ми се струва, че преекспонираш нещата. И аз съм от малък град, с разведени в рода, стара мома съм... Айде бе.

# 34
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
орходея, направо се махни, барабар с детето. На новата също не и е лесно. Не си мисли, че живее в цветя и рози. На нейната майка, при козметичка, разказват как дъщеря и е взела паресник с дете, а другите ергени, колко е тъпа да се върза с такъв, как са дочули от стринката на учинайката на свекъра на сестрата на мъжа на съседката на брата на снахата на зълвата, че не иска и гони детето Итн, Итн.

Позабавлявай се с клюкарите и готово!

Следващият път майкати да иде на фризьор и козметик в съседен, голям град!

Гал, безсмислено е да се товари с плюене по бившия. Аз бих го хвалила. Бих се похвалила, че съм много щастлива, че ни е подарил екскурзия до Таити или Хаваите, че се чудя да продам ли джипа, дето ми го е дарил за РД, че само заема място в гаража в съседния град, какви огромни букети цветя праща за рождени дни и празници, как търси вече работа в Берн и околностите за да е близо до гимназията/прогимназията/ДГ на детето, на какви хубави хотели и ресторанти ви води в София. Това е най-добре да се разкаже от твоя приятелка, между другото. Хубавите резултати няма да закъснеят.

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
Махни се оттам, с едно дете навсякъде ще се оправиш.

Където и да отиде, все ще е същото за нея.
Ти защо не се "махнеш", като идваш от по- голям град?
Защото не ти пука и защото не си мълчиш и криеш какво и що.........

А, тя си трае, крие каква е била действителността в семейството, оставя да си лъска новата имиджа за нейна сметка, а после другите били виновни, че я обвинявали и одумвали.

Като дойде в големия град, ще я одумват за други неща, нищо че не я познават от малка и че не ги интересува- винаги ще се намери някой да го направи.
Форумът е идеална извадка на обществото ни.

# 36
  • Мнения: 7 284
Аз не бих се махнала по тази причина. Бих укротила всички негативизми, които бушуват в мен.

# 37
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
абсурТ, ако Бианка се е преместила в малък град, тя няма там роднини, съседи, съученици, които да и знаят кирливите (за тях) ризи. Нея просто няма кой да я одумва. Няма как да разкажат на майка и кви ги върши бившия, защото майка и не е там. При орхидеята е доста различно. Не е разликата в отношението на Бианка и орхидеята, а в обстоятелствата.

В такива случаи няма печалившо поведение. Ако покаже, че и е гадно те ще продължат да я одумват. Ако се включи в плюене на бившия ще им дава информация за клюки, ако си мълчи не трябва да говори с никого.

Гал, стана ми интересно в кой град в днешна България 30 годишна е стара мома. Може ли на лични.

# 38
  • Мнения: 922
.......

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 19:02 от черна орхидея

# 39
  • Мнения: 922
Не искам да давам обяснения, които не дължа.  Не искам да виждам никой, достатъчно съм наранена.
Но на всеки час по лъжичка се получава и клюките не спират. Ако те се спрат, въпроса отдавна да е отшумял. Ама как аз нито мъж, нито нещо непристойно съм направила, гледам си детето и това е.
А и нейното семейство, трябва да пазят авторитет. Даже майка и, както казах учителка разправяла, че ми била учителка и знаела какъв боклук съм. С какво право, черни ме за да пази дъщеря си.
И хората го вярват, ама как не съм го молила. Ама трябвало да трая,ама аз не съм направила всичко.
Той плюе, тя плюе и все нови и нови глупости. Ако те са толкова щастливи, колкото описват едва ли ще съм им аз все в устите. Нали голяма любов голямо чудо.
И аз самотната майка съм оплюта и унизена от всички.
Надявам се внесах доста пояснение относно ситуацията ми.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 374
Не знам в кой град си, Черна орхидея, но ако съм на твое място, бих мислила за преместване. Не бих издържала в такава атмосфера. Тук никой по никакъв начин не се занимава с мен, съответно аз не клюкаря за другите. Голямо облекчение е.

# 41
  • Мнения: 18 530
Нали разбираш, че то е просто смешно майката на новата да те черни. Всички знаят, че тя е номер две и донякъде се е намесила в семейство с дете. Тегли им една майна и си живей живота, виждай се с нови хора, излизай на кафе с други мъже. Тия роднински истории и кой какво вярвал - забрави ги. Иначе какво - цял живот ли ще мислиш, че някой помни и мисли вашата раздяла? Хората гледат само себе си, ако не даваш ухо, няма и какво да чуеш и за какво да се тревожиш.


# 42
  • Мнения: 15 619
Не си преживяла все още случилото се.
И се имаш за жертва. Увесвай нос, щом искаш да настървяваш още лаещите по теб.

# 43
  • Мнения: 366
Добре де, кой идва и ти ги казва тези неща. Ти от къде знаеш какво е казал бившия ти, новата му, майка й. Чак толкова нагли хора събрани в един град, които ходят след теб и майка ти, без вие по никакъв начин да ги поощрявате и да ви казват какво да правите и как да живеете, не вярвам да има.

# 44
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
орхидея, ако не сте били женени, като я е свалял, може изобщо да не и е казал, че има дете. Може да я е излъгал, че не е негово. Тя вече има нейно дете, към което той е успял да се привърженици, защото е бил до нея докато е била бременна и е родила. Явно тя е успяла да го накара да влага, а и нея я е срещнал с пари в джоба. Станалото е станало.

Аз бих го помолила да му съдейства да ида и аз в чужбина за малко. Ако може да погледа детето 5-10 години, примерно, а ти да си поработиш навън и да видиш свят.

Жената, която е с него е явно от провинциално, закупено семейство. Писа, че майка и ти е била учителка. Ако е професионално изкривена намира за нужно да обвинява, оценява, извинява и обяснява. На нея едва ли и е приятно, че за апартамента на бащата на внучето и чака и друг наследник, че бащата е натоварен с дела и издръжки.

Какване причината да не се местиш? Живяла ли си другаде?

Общи условия

Активация на акаунт