За хорската злоба и злонамереност в малките градчета

  • 14 897
  • 244
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Като ти чета поста черна орхидея, имам чувството, че е написан за моя град.
Въобще не ме интересуват хората, приказките им, клюки и какво ли не, има си достатъчно други важни занимания.

# 16
  • Мнения: 625
Живея в такъв град - малък. И да, тук много вървят интригите, имам чувството, че хората за тях живеят и това ги храни. По тази причина не общувам с никого, а когато се налага - общи неща. Започвам все по - малко да харесвам хората, а да им вярвам -  изобщо не ми се получава. Докато се обърнеш и вече си изкоментиран. Нямам близки тук, но не страдам от това.

# 17
  • Мнения: 928
Не не ми се струва, продължават да хапят и бълват по мой адрес, да жегват мен и семейството ми. Примера е от вчера, отива майка ми на козметик и там също е била и една моя позната. Веднага подхваща майка ми, започва да ме плюе и да казва как детето било на баща му, как аз съм била длъжна да му го дам , то така или иначе щяло да иде един ден при него. Да съм си знаела, аз съм била още година-две. После край, дете нямало да имам. Че семейството на новата му били по- така, че голяма любов било. Че аз съм била свършена.
И това е постоянно, отделно на това бившия ми неспира да налива масло и да оплюва и лъже по хората, някакви пълни абсурдни помии. И те вярват и това чакат. Отделно на това новата му женичка, и тя налива масло в огъня. Не знам защо го прави, нито ми трябват, нито си го искам. Лъже по хората, как искала моето дете да го вземе да го гледа тя. Как тя била обичана, а мене ме използвал. Всякакви простотии, които наливат на час по лъжичка за клюкарите и съдниците.
Когато обаче в рядкото време, бащата вземе детето, тя вдигала луди скандали. Лично той ми го каза и че се чудил какво да прави.
Всичко това прави историята разтегната до безкрай, а аз пряко на пангара. В малкия град обществото е с доста по-стари виждания и аз се превръщам в лошата жена. А аз просто си гледам детето и нито моля, нито правя нещо към тях.
Та така да съм по-конкретна.

# 18
  • Мнения: 18
Доскоро живях в малък град.Ами,не се справих с тесногръдието и спрялостта на хората.Затова и се преместих.

# 19
  • Мнения: 18 655
Значи това не е целият град, а са съвсем традиционните лични вражди. И в мегаполис да живееш, пак можеш да попаднеш на такъв бивш, който да лъже и да манипулира познатите ви.

# 20
  • Мнения: 928
emmaT това се превръща в епидемия в малкия град. Този ще каже на онзи, онзи на другия и т.н....
И всички започват да те гледат зле и да те плюят. Именно това е различното в малкото градче, шепата много бързо научава клюката и те осъжда.
Именно за това питам за хората в малки населени места ?
В малкия град манталитета е по-остарял и закостенял.
Получвам обидни и много лични въпроси, от хора които не са ми в обкръжението. Целта им е да ме принизят, те знаят, че сме разделени и се прави с умисъл.
Дочувам много квалификации и обиди от напълно непознати хора. Виждам погледите им.
Не зная дали можете да ме разберете , но в малкия град има да го кажа "шепа авторитетни хора, компании". Та за тях те да не са прави и да осъждат е привилегия. Пак давам пример - майката на новата, учителка от много години. Тази жена таи някаква омраза към мен, че зет и има бивша и дете. Често се случва да седим на едно кафене. То са постоянни погледи, тази жена неспира да ме плюе.
И хората са съпричастни към авторитета.
Трудно е да се разбере и трудно да се асимилира, звучи налудничаво. Но хора, които са били в моята позиция биха разбрали за какво говоря.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 16:27 от черна орхидея

# 21
  • Мнения: 3 454
Премести се. В предната тема на една авторка, която е тормозена от семейство и познати защо още не е родила се заговори точно за това. Махни се от всички около теб, ако е нужно смени и държавата (ние това сме решили да правим, поне ще се отървем с един замах от всички). Като започнеш някъде на чисто, където никой не те познава ще се чувстваш далеч по-добре. Някои казват, че бягството не е решение, но след като си опитала всички възможности - не е ли точно то последното решение?

# 22
  • Мнения: 15 619
Проблемът е в теб, не в другите. Ти го преживяваш тежко. Като ти мине, никой няма да е в състояние да ти накриви капелата.

# 23
  • Мнения: X
Черна орхидея, това не е просто и само до "малкия град", малко по-дълбоко е.... Това, което описвате, е силна лична вражда, подклаждана постоянно от хора, чиято омраза към Вас явно няма да намалее и е по-дълбока от проста закостенялост - лично са ангажирани с Вас. И това в условия на затворено общество става наистина ужасно.

Вие ли поискахте раздялата с таткото на детето или той я поиска? Възможно ли е все още да има чувства към Вас и омразата у новата жена и семейството ѝ да се подклажда от ревност?

# 24
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Изобщо не ми дреме кой какво казал, на кого, кога... Чак всички да се познаваме всички е 
 пресилено да се каже. Приказката е такава.
Докато майка ми е другата крайност: Какво ще кажат хората... . Не ми дре-ме.
Тя понеже работи в такава сфера, че доста хора я познават, едно време като ученичка напряво исках да се гръмна. Не можеш една беля да направиш, от час не можех да избягам без да разбере. Нищо, бе, нищо. А съм излязла на разходка, вечерта веднага ми се снася: еди кой си те бил видял с еди кого си, еди къде си... И?!
После ми загуби дирята в студентството.
Иначе, да, хората в малкия град имат предостатъчно св. Време явно, за да интригантстват?! Съжалявам ги най-искрено, защото за мен са дребни, празни душици.

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Не се филмира авторката, точно така си е. Преди много години родителите ми се преместиха в малък град близо до София и е точно това, което описва. Безкрайна злоба и завист, клюки и интриги, от съседи и от кой ли не, край няма. Всичко се знае, знае се чак кой номер гащи носиш, както има една приказка.
На морето тук като ходим, обикновено наемаме апартамент при едно семейство в Поморие, че сме с 2 кучета и ни пускат. Ейй, дъщерята на хазяите се премести в София, за да избяга от клюките, така каза. Родителите и работят в Бургас и си пътуват, то е близо, не е съвсем малък град, ама и те казват същото.
Моя колежка, която е от Ловеч, описва 1:1 същото. И тя много им се дразни. Други колеги, които са от В.Търново ми разказаха същите неща, ама съвсем същите.
Явно ако непрекъснато си изложен на атаки е сложно да не им обръщаш внимание. Също така, в малките градове, където не си анонимен, явно е важно все още какво ще кажат хората.  Ама освен колкото можеш да игнорираш и друго решение не виждам.

# 26
  • Мнения: 15 619
Хората навсякъде са еднакви. Справка този подфорум и безбройните теми с проблемни отношения и на село, и в града, в офиса, и в магазина. Въпрос на възприятия и на вземане присърце на простотията. Където има почва, там никне семенцето. Където няма, изсъхва. Не се самозаблуждавайте и самоуспокоявайте. Проблемът на празните приказки никога не е у скучаещите клюкари.

# 27
  • Мнения: 18 777
Извинявай, майка ти си е виновна, че е седяла да слуша простотии при козметичката, че пък и после да ти ги разкаже. И аз съм в сравнително малък, или поне средно голям град и се разведох с три деца, не с едно. Клюки имаше за някакъв период доволно много, които не са ме вълнували, понеже имах реални проблеми да оправям. Как може да те вълнува какво говорят хората, те ли ти живеят живота.

И ако на мен дойде някой да ми говори такива неща за дъщеря ми, тесен ще му се види света. Който слуша глупостите, сам си е виновен.

# 28
  • Paris, France
  • Мнения: 14 180
черна орхидея, разбирам те, но с това няма оправия. Има и позитиви - понеже хората се познават си помагат и са солидарни. Аз не мога да живея в малко градче и ММ също. В големия град има клюкари, но има повече избор, както писа бгтатко81. В малките градчета младите хора бягат и има все по-малко хора за одумване. Едно е да одумваш млада разведена или новото гадже на млад курвар, друго артрозните колене на бабата отсреща. Трябва да се преместиш. Тази среда не е здравословна за детето ти, нито за тебе. Обмисли и действай! След няколко години млади хора в това градче почти няма да има.

А детето по-честичко го води при бившия, хихи! Да видиш как ще се кротнат.

# 29
  • Мнения: 928
bgtatko81 историята е дълга, накратко аз съм тази, която сложи края. Тъй като го хванах със сегашната му, това е повода, а не причината. Той избра нея и реши да ме заплашва и обижда. Трябваше да сложа нещата в ред и заведах дело за родителски права, режим на свиждане и издръжка. Нямах избор, след като ги изхващах те започнаха публично да показват връзката си.  Никой не съм молила да се връща, не съм правила скандали с новата или да и държа сметка. Просто направих правилното за мен и в тази ситуация. Много хора ме упрекнаха, че трябвало да го моля, че трябвало да трая, че съм направила огромна грешка със съда. Господина ми отказа споразумение и се съдихме грозно и оскърбително.
Новата любов трябваше да изкара колко е хубав, каква голяма любов е тяхното. Семейството и също, защото е взела мъж с дете. Идеално да ме обиждат и чернят навсякъде, за да излъскат тяхната любов и отношения. Той като мъж също иска да ме черни, за да разберат всички, че аз съм лошата. Онова скритото зад стените никой не го знае, виковете, психо тормоза и подобни.
Когато всичко това се случва е малкия закостенял град, излизаш усмихнат, позитивен и всеки ти лее помия отгоре, подпитва те, укорява те ..... трудно е.

Общи условия

Активация на акаунт