Най-мързелива домакиня

  • 6 261
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 958
В нас никога не пускам неочаквани гости, ама НИКОГА! Ако искат от луната да са дощли ще чакат 20 минути пред врата за да пусна прахосмукачка и да пооправя. В нас проблема обаче не е толкова мръсно, колкото разхвърляно. Дрехите мразя да ги прибирам в гардероба. Предпочитам да мия цял ден прозорци, отколкото да прибирам дрехи. Най-странното беше, че като родих 6 месеца чистех всеки ден и прах бършех, и прибирах дрехи, и перях и изведнъж стана топло и навиците ми се изпариха.

# 46
  • Мнения: 899
Сродни души!

Чиниите обикновено се трупат по три дни, а любимия ме успокоява - нищо, нищо, ще ги измием някой ден!
Прах - веднъж седмично. Готвя всяка вечер, а сутрин правя сандвичи за работа, май туй ми е най-голямото постижение  Събота и неделя чистим заедно - т.е. той пуска прахосмуч и мие подовете, а аз подреждам. Той мие прозорците, аз мия банята. Той се занимава с цветята, аз само ги гледам и се чудя, от колко време не са поливани, примерно..и не ги поливам  Crazy Не гладя, т.е. само като тръгвам да обличам нещо и е намачкано, иначе специално не се занимавам. Пералнята пере - златни са ми тя и мъжа ми  Mr. Green А да - пазарувам.
Най-обичам да ме мързи!

# 47
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
....изведнъж стана топло и навиците ми се изпариха.

Ми ето - ти си стигнала до обяснението. На който не му харесва - да си  намери друго Mr. Green

# 48
  • Мнения: 4 668
Аз съм някакъв среден тип - не обичам да ми е разхвърляно , никога не оставям неизмити чинии , ама за гладене трупам камари до тавана  Embarassed чистим основно веднъж в седмицата - през останалото време зачиствам в движение , прозорци НЕ мия , ако дойде майка ми да ми ги измие ... с две думи - много ме мързи , ама замаскирвам положението . Joy
Тези които пускат прахосмукачка по 2-3 пъти на ден , гладят чорапи и подреждат дрехите в гардероба по цветове много ме притесняват дали са наред .

# 49
  • Мнения: 1 983
Прахосмуча веднъж седмично. Прах пак тогава чистя. Простирам с кеф, защото пералнята пере и не ме тормози. Гладя, когато вече няма къде да правя купчина от изпрани дрехи  Embarassed Готвя през ден- два. Изхвърлянето на боклука е функция на мъжа ми. Пазарувам всеки ден, умирам си за това  Mr. Green Виж, по кафета мога денонощно да кибича  smile3521

това все едно аз съм го писала, веднъж седмично яхам прахосмуча, бърша прах и мия подовете, а чинии понякога мога и два дни да не мия Embarassed, ама в своя защита ще кажа, че с тая тъпа работа още не мога да се организирам, и доста често се улавям, че ходя като ударен самолет из нас и незнам от къде да почна Crazy

# 50
  • Мнения: 936
Та кой нормален човек глади чорапи?

# 51
  • Мнения: 1 983
Та кой нормален човек глади чорапи?

малко в страни от темата, ама имам една позната дето глади и е такава маниячка на тема чистота, че веднъж ни покани на купон (още в лудите ни години, когато живееше с техните) и ни накара всичките около 20 човека да се събуем и ни раздаде чинно пантофки Crazy

# 52
  • UK
  • Мнения: 3 959
А аз имам всичко на всичко да се грижа за една стая. И то не сама. Оставям я мръсна до ниво на непоносимост, после скалъпвам на две на три нещо, като шкафовете ни са пред пръсване (вече не, днес почистих и тях), а под леглата е някакъв ужас... Майка ми каза, че там не трябвало да има нищо, щото пречело на енергията *цитирам* "дзън". Горката енергия дзън.

# 53
  • Мнения: 6 155
С последното си постижение мисля, че ще грабна приза. Тоалетната, която е точно до входната врата не работи. Един път чаках бързи гости и набутах там боклука. От тогава ми хареса. И сега трупам, трупам. После излизам в потайна доба с по 7 торбички в ръка.

Ми,  браво на теб Peace
Чак си представих картинката и ми засмърдя  Sick ooooh!

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 5 728
Аз всичко си правя. Нали бях писала за тракащите чинии. Ама прах бърша като не се вижда вече мебел  hahaha

# 55
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Що, спъва ли се hahaha
И у нас под леглата е склад - децата си крият играчки една от друга. Едната в спалнята, а другата в детската. Периодично разчиствам, но не мога да им насмогна, мноо са бързи Joy

# 56
  • Мнения: 193
Чета и се просълзявам от умиление, от кога се опитвам да убедя мъжа ми, че да си мързелив е призвание, то трябва от вътре да ти идва, не е за всеки тая работа! Сега го имам черно на бяло...
6-7 месеца не бях мила прозорците и лъжех мъжа ми, че просто навън е облачно или мъгливо (гледах да ги редувам, че да не се усъмни). Да, ама преди месец той започна да гледа едно такова подозрително, явно слънцето навън го объркваше, та ги измих...отвън; мислех, че ще мине номера, обаче за мое голямо учудване като погледнеш, навън пак е мъгливо...явно ще трябва да ги измия и отвътре...
Не съм готвила от....ами не помня, май от както родих, все караме на сандвичи, пържени яйца, спагети (от тия готовите), чат-пат поръчваме пица или китайско. Гледам, обаче, мъжът ми нещо се е позапекъл, мърмори напоследък...предложих на майка му да ни готви и да слага в буркани, тя пък се обиди, реши, че я бъзикам. Абе какво толкова, нали ще и връщам бурканите, дори ще ги измивам преди това!
С прахосмукачката сме на Вие, не м харесва и за това не я и поглеждам, то добре, че навсякъде е теракот, че минавам с парцала чат-пат....мда, такива ми ти работи, просто нямам време бе!

# 57
  • Мнения: 193
Ей, кой каза че има от тая говорещата плесен? От кога си търся такава, имам един чуден ъгъл в банята, искам нещо да си сложа там....взимам 1-2 килограма. Моля, свържете се с мен за подробности!

# 58
  • Мнения: 920
Ей, кой каза че има от тая говорещата плесен? От кога си търся такава, имам един чуден ъгъл в банята, искам нещо да си сложа там....взимам 1-2 килограма. Моля, свържете се с мен за подробности!

Мързелана, не можеш ли да си отгледаш сама. Ние с месеци се мъчим.

# 59
  • Мнения: 3 447
Та кой нормален човек глади чорапи?
Майка ми ги глади. И никак не е зле, да ти кажа. Само че на мен ми свършва ентусиазма малко преди да стигна до чорапите Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт