Да ви питам за надписването на дрешките в ясла/градина

  • 1 791
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 609
Нашата маймунка след седмица тръгва на ясла Rolling Eyes. От там са ми дали списък с необходимите неща и пише всички дрешки да са надписани с инициали на детето. Та въпросът ми е от лицевата или от опаковата страна се прави това/ от лицето на дрешката седи Sick, но пък ако е от опакито, дали лелите няма да ги мързи да търсят къде са буквичките newsm78/. И още нещо- избродирвате ли ги/ много мудна работа Blush/ или има и друг начин Thinking, примерно с маркер някакъв или...?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
ние не сме надписвали дрехи, но си мисля, че с маркер на етикета може да стане.

# 2
  • Мнения: 3 537
Ами ние имаме бикини без етикети. newsm78И чорапките нямат...

# 3
  • Мнения: 2 609
ние не сме надписвали дрехи, но си мисля, че с маркер на етикета може да стане.

Уфф, аз махам етикетите, особено от блузките, че много и дразнят Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Никога не съм надписвала дрехите за ясла и детска градина.

За сега имаме само един път в който са ни разменени дрехите - свеки облякла на Креми панталона на едно момченце,(прибрала я в къщи с  панталон 7-8-ми Close, и въобще не й е направило впечатление).
На другият ден върнах панталона изпран и изгладен, а таткото на момченцето върна нашият кален и вдигна скандал, сякаш съм го откраднала.


Според мен някога са надписвали дрехите за градина, защото изборът е бил малък и дрехите са били масово еднакви.

# 5
  • Мнения: 2 609


Според мен някога са надписвали дрехите за градина, защото изборът е бил малък и дрехите са били масово еднакви.


Ми нашата ясла явно е с някогашните, стари разбирания Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 415


Според мен някога са надписвали дрехите за градина, защото изборът е бил малък и дрехите са били масово еднакви.


Ми нашата ясла явно е с някогашните, стари разбирания Rolling Eyes
Дано старите им разбирания са само относно надписването на дрешките.Някога се налагаше това защото всички бяха с еднакви престилчици и дори майките не можеха да познаят коя на кой е.Но сега е пълна глупост.Купуваш хубава дрешка и на нея се мъдри избродиран надпис,да не коментирам маркера.А в групата едва ли има втора същата,та дори и подобна.Ами проведете им в началото един курс да им развие умствените възможности, Mr. Greenобикновенно след като посрещнеш децата сутрин виждаш с какво са облечени и грешки стават изключително рядко и много лесно се оправят. Peace

# 7
  • Мнения: 4 753
Моята малка, когато ходеше на градина и бях избродирала първата буквичка от вътрешната страна на дрешките...само една буква, не цялото име...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Надписвала съм някои неща, като съм използвала медицинска лепенка /дали се казва така newsm78/. На ролки е, без марличка има и бяла /не само бежова/. От време на време трябва да се подменя, разбира се. Лепях от вътрешната страна на дрехите, където трябва да е етикета, но по принцип и аз мисля, че е излишно. Децата от малки си познават дрехите и те рядко се дублират.

# 9
  • Мнения: 3 034
Ние не сме надписвали до сега никакви дрехи, но при всички случаи мисля, че е по-добре от опаката страна.

# 10
  • София
  • Мнения: 551
Надписвала съм от вътрешната страна с текстилен маркер.Такива маркери се продаваха в Офис 1.

# 11
  • Мнения: 5 877
Поискаха да се надпишат пижамките. Баба й ги избродира от външната страна.
На мен не ми е грозно, сладко ми е.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Не съм ги надписвала, но можеш да го направиш на етикета, който е отстрани на дрешката с перманентен маркер или дори с обикновен химикал по-дебеличко.

А иначе съм забелязала по дрешките от чужбина (от секънд-хенда), че някои си имат специално на етикета, който е отстрани отметка Name__________, за да се напише името на детенцето.

# 13
  • Мнения: 212
Има разни видове цветни маркери(тънки и дебели) за текстил по книжарниците или в магазините с материали за художници.Можеш да нарисуваш нещо дребничко-като символ,както им слагат по гардеробчетата.Но и аз смятам,че всяко дете си познава дрехите.Ама знаеш ли дали възрастните в яслата са по-ориентирани! newsm78

# 14
  • Мнения: 2 978
И на мен свеки и майка ми Wink казаха, че така трябвало.. newsm78
Викам си, щом трябва ОК..взехме маркер за CD и написахме по една буквичка от вътре...

Хм..пълна глупост се оказа Mr. Green Освен да се окажат в друго дете невиждам кой ще седне да се занимава с  глупости...

Да не говорим, че трябва да се крие като мишка, за да вземе едни гащички или де да знам какво newsm78 Laughing

п.п. Нищо не надписвам вече...ама щом го искат ги питай откъде ще им е удобно да виждат надписа Mr. Green

# 15
Цина ми вече е 2-ра група,но все още надписваме дрехите.Изискват го за да не объркват дрешките.Аз реших проблема с хартиено тиксо,залепвам го върху дрешките и надписвам с маркер и така на всички дрешки , дори и на чорапките.Лепя ги от лицевата страна за да ги виждат,защото вече ни загубиха няколко тениски.

# 16
  • Мнения: 601
При нас искаха само на бельото - потници и гащи, както и кърпата.Избродирах ги на машна с някакъв интересен бод и стана симпатично.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 817
Нищо не съм надписвала. Мисля си понякога, че трябва. Изчезнаха няколко неща на дребната. Има една мама от групата на дребната дет обзавежда щерка си... е, за сега само с чужди шапки де Simple Smile Сигурно за някои е по-удобно, защо да се бърка с 9-10лв от собствения джоб  Joy
Така, че нищо не ти пречи да сложиш по някоя буквичка с маркер на етикета на дрехата (стига да има етикети), или да избродираш буквичка (което си е голяма играчка).

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
ИУмаме дрехи с етикети и като се сдобихме с тях - имае, адрес,2  телефона и т.н /на якетата/ реших, че е много умно -ако се загуби детето. Пази Боже, че няма да е от хубаво! Но ни една не съм надписала, даже етикети такива за надписване съм виждала да продават.
Ако ви искат етикети и имате красив почерк, името на гърба на тишъртка, ще е почти дизайнерско решение Simple Smile, защо трябва да е скрито името на слънчицето ви? Так и никой няма да си помисли, че така се казва, извън градината. Simple Smile

# 19
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Аз в началото не бях надписала дрехите на Стоил, докато един ден се прибра вкъщи с чужди гащи Shocked! На другия ден сутринта си ги занесох изпрани и изгладени и естествено, попитах защо не е със своите гащи. Отговориха ми, че нямал в раницата, а аз преди 2-3 дни бях занесла чистички, и то по 2 чифта от всичко  Twisted Evil ! Започнахме да търсих по другите шкафчета и ги открихме върху едно от тях. Лелите не знаели чии са (явно са изпаднали от раницата). От този ден нататък абсолютно всичко, което отива в градината, е надписано - бельо, горни дрехи, кърпички, раници, пижами, торбички, пантофи, книжки... Кърпичките са ръце и пижамите съм ги бродирала (цялото име, понеже е кратко), но останалото надписвам на етикетите на врата с перманентен маркер - ако се изтрие от прането, надписвам пак.

# 20
  • Мнения: 135
Добре е да има някакъв знак на  дънковите якета,защото при тях стават най-големите бъркотии.За другите дрешки само в началото е нужно да са надписани-докато ги запомнят децата и лелите.
А ЗА КЪРПИТЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ако искате да не изчезват незнайно къде и най-вече за да могат и лелите да следят кой с какво се бърше.

# 21
  • Мнения: 1 117
В яслата не сме надписвали дрешките.Нашите лелки бяха много грижовни и внимателни и знаеха коя дреха на кое дете е. В градината в началото бродирах инициалите на Валери , но само на бельото - блузки , панталончета , якенца - той си ги познаваше.

# 22
  • Мнения: 76
При нас никога не са искали да надписваме дрешките, нито в яслата нито в градината. Единственото, което надписваме е водата, защото като ги водят на площадката събират шишетата в една кошница и после иди разбери, кое шише на кое дете е  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 406
почти невъзможно е за лелите да запомнят кой с какво е облечен, ако има днес пълно присъствие от записаните близа 30 деца в групата. освен това като се цапат и напишкват, ги преобличат с друг комплект дрехи, а лелките които посрещат децата сутрин , обикновено са първа смяна и не ги изпращат вечер!
аз предпочитам дрехите да са надписани и съм избродирала името на всичко. не са го обличали с друго, даже виждам, че в яслата лелите сами надписват и памперсите.

# 24
  • Мнения: 4 406
а ако има щуро дете като моето, което става в тихия час и се разхожда из спалното помещение като разнася обувките на децата и ги подрежда в редичка, колко му е да струпа и дрешките на куп, върви после гадай, ако не са надписани.
мисля че е по- добре лелите да се занимават с децата, отколкото да губят време в чудене коя дреха на кого е

# 25
Въпреки,че съм надписала пак си идва с чужди неща.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 817
Въпреки,че съм надписала пак си идва с чужди неща.
Гледачката на Дияна я беше прибрала с две дънкови якета, едно на нея, другото в раницата. Но в случая вината е някъде в нищото - явно някое детенце си е забравило якето, и учителките са го метнали в/у раницата на Дияна, а бабата обрала багажа. Понеже беше петък, якето го върнахме в понеделник, но кой знае как цял уикенд някоя мама се е ядосвала.

# 27
  • Мнения: 2 978
Въпреки,че съм надписала пак си идва с чужди неща.

То, това е малко като в казармата.
Откраднати неща няма...само собственика е друг Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 13 212
Никога не съм надписавала дрехи, и в яслата и в градината...Само кърпата за ръце й е с избродирано А (саморъчно от мен Mr. Green) В яслата не даваха да се носят кърпи и лигавници (изискване на ХЕИ). Събличах си я аз като влизаше, има си раничка с нещата вътре. Няма как да се объркат. В градината - познава си дрехите и пак не става объркване. За кърпата казах...

Общи условия

Активация на акаунт