Има ли риск за бебето ако съм на 34 години?

  • 3 015
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 120
Аз не виждам смисъл да се мисли  в толкова далечна перспектива.
Ами...тогава животът ще стане много тъжен. Първите бръчки, първите болежки, първите лекарства за възпрепятстване рискови заболявания свързани с годините. Риска за бебето си е Божа работа, а притесненията за възрастта излишни.
Давам пример -- мъжът ми нито за миг не каза, че ако родя към 40, той ще бъде много стар за абитуриенския бал на нашето дете/хипотетично/. На неговите години, точно тогава би му приличало да има пра-внучета, а сега можеше да е дядо.
Важно е как се чувствате, какъв е духът ви, на колко години се усеща тялото ви... да се обичате и ако ще създавате живот да му дадете пътя на това дете, а то ще се оправи добре, ако е получило добър първоначален старт.

# 16
Д.Стоянова здравей!Аз съм на 34г. и не искам да ти прозвучи грубо,но не си избрала подходящия форум,в който да пуснеш тази тема.В "Проблемно забременяване и рискова бременност" пишат момичета на възраст от двайсет и няколко години до над 40г.,които копнеят да станат майки и се борят със зъби и нокти за такова щастие и не знам за тях,но за мен лично е обидно че точно тук търсиш съвет дали да родиш на 34г.,тъй като се притесняваш,че когато детето стане на 20г. ти ще си на 54г.-"в пенсионна възраст"-цитирам.Да не говорим че по-малкото ти детенце е само на 2г. и  половина и разликата във възраста между него и теб и между третото /ако го задържиш/ и теб ще е почти една и съща.Какво мислиш че ще ти кажат момичетата тук,които всеки ден,месец след месец,година след година /за някои това са 2г. за други 6г.,за трети 15г...борба/ минават през ада и едновременно с това техните години стават ...31,...34,35,...39,40,41...Какво искаш да ни кажеш с тази тема?Аз мечтаех да имам 3 деца,а сега се моля господ да се смили над мен и да ми даде поне едно.Ти имаш 2 деца и си бременна за трети път.Ако искаш това бебе отвори шампанско и благодари на съдбата си,че никога няма да разбереш за какво ти говоря.От мен ЧЕСТИТО и лека бременност!

Хубаво казано! Чудя се защо онзи горе е така несправедлив! Някои хора не могат да оценят красотата на това да бъдат майка и да се радват на живота, който носят. Не искам да съм груба, но бих умряла само да съм на мястото на питащата... поне за миг!

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Dji-djo, позволи ми да не се съглася напълно с теб. Всеки гледа от собствената си гледна точка. Когато забременях за първи път, беше 4 месеца преди да навърша 34. Дори нямах време да стигна до мисълта колко съм възрастна - направих спонтанен аборт в 8г.с. Смятах, че е несправедливо, но отново не се замислих за възрастта си.
Когато отново забременях и седмиците отминаваха, а бебето беше добре, започнах и аз да мисля: "То ще е тийнейджър, а аз ще съм на петдесет", "Ще доживея ли да я видя булка", "Ще дочакам ли внуци". Родих един месец преди да навърша 35.
Това, че съм чакала тази бременност 15г. изобщо не ми пречеше да мисля глупости от всякакъв калибър.

# 18
  • Мнения: 6 390
ДЕ ВАня
а каква е гледната точка като имаш дете на 31 и на 34 - какъвто ще е евентуално случая на дСтоянова, за едното си млада, за другото си стара ли  newsm78
Съжалявам но и теб не мога да разбера какво искаш да ни кажеш със своя постинг  newsm78

# 19
ДЕ ВАня
а каква е гледната точка като имаш дете на 31 и на 34 - какъвто ще е евентуално случая на дСтоянова, за едното си млада, за другото си стара ли  newsm78
Съжалявам но и теб не мога да разбера какво искаш да ни кажеш със своя постинг  newsm78

Да бе, и аз се зачудих. Явно защото ние НЯМАМЕ деца и НИЩО не разбираме! Сигурно... знам ли, може пък да сме едни глезли, които нищо не разбират и трябва да си траят! Това все пак е клуб в който ЖЕНИТЕ искат бебе независимо от възрастта и не знам какво се очаква да се прочете след такъв пост - имам две дали да задържа 3-тото. И пет бих родила, но Бог ни изпраща изпитания дори с първото! Виновна ли съм за това, че не приемам аборта освен по медицински показания. Не вярвам в случайни неща, а в лош самоконтрол и безотговорно поведение при контрацепция!

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Избягвам да влизам тук точно заради това, че при двата или три отговора се налагаше да дообяснявам.
Минала съм по вашия път, момичета. Исках да кажа, че изобщо не съм си задала въпроса да оставя ли бебето или не. Тези мисли идват подсъзнателно, дори не ги изразяваш на глас, защото реакцията от околните ще е същата като вашата.
За едно съм съгласна с Dji-djо - не му беше мястото тук на това питане. Пък и на моя отговор, явно...

# 21
  • Мнения: 1 008
Аз съм доста под 34 години и не мога от опит да кажа, но мисля, че ако искаш наистина това дете, направи си всички необходими изледвания, наслаждавай се на бременността и не се затормозявай с тези сметки. Според мен е безмислено... защото живота е толкова непредвидим, днес си тук, утре те няма, може изобщо да не стигнеш до пенсионна въздраст... Любовта към едно дете не се измерва с годините и няма значение на колко години си ти, когато то е на 20, важното е да е желано и обичано!

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На всяка възраст има риск...
Ако си стриктна и се подложиш на доста изследвания, показващи, че бебето се развива ОК, тогава къде ще е проблема?

# 23
  • София
  • Мнения: 100
Знаете ли Д.Стоянова, че като лежах в боницата в отделението за проблемна бременност, до мен на леглото лежеше една жена с инвитро и й се ревеше, че може да изхвърли плода рано-рано. Беше на 48 години, сега срещнала Човека, сега решила
Аз ще родя на 35 първото си дете /момиченце/ и никакви такива мисли /"как ще го отгледам"/ не са ми минавали през главата. Бебето, ако го оставите ще е добре, ако го махнете нито то ще е добре, нито вие!
Желая успех във вземането на решение, то е ваше /и бебето и решението/  Praynig

# 24
  • Мнения: 219
Здравей мила,

аз съм на 36 години и преди 1 месец родих третото си дете. Каката и баткото са ми на 12 и на 9 години.
 С нарастване на възрастта се увеличава вероятността от генетични проблеми на бебето, затова горещо ти препоръчвам за направиш всички възможни изследвания ,когато решиш да имаш дете.
Не мислете какво ще е бъдещето, наслаждавайте се на момента, че имате живи и здрави дечица.Много семейства не могат. А какво ще е след 20 години никой не знае. Важното е да запазим младешкия си дух, той е необходим на децата ни .
Пожелавам ти късмет smile3525

# 25
  • Мнения: 7 914
Д.Стоянова здравей!Аз съм на 34г. и не искам да ти прозвучи грубо,но не си избрала подходящия форум,в който да пуснеш тази тема.В "Проблемно забременяване и рискова бременност" пишат момичета на възраст от двайсет и няколко години до над 40г.,които копнеят да станат майки и се борят със зъби и нокти за такова щастие и не знам за тях,но за мен лично е обидно че точно тук търсиш съвет дали да родиш на 34г.,тъй като се притесняваш,че когато детето стане на 20г. ти ще си на 54г.-"в пенсионна възраст"-цитирам.Да не говорим че по-малкото ти детенце е само на 2г. и  половина и разликата във възраста между него и теб и между третото /ако го задържиш/ и теб ще е почти една и съща.Какво мислиш че ще ти кажат момичетата тук,които всеки ден,месец след месец,година след година /за някои това са 2г. за други 6г.,за трети 15г...борба/ минават през ада и едновременно с това техните години стават ...31,...34,35,...39,40,41...Какво искаш да ни кажеш с тази тема?Аз мечтаех да имам 3 деца,а сега се моля господ да се смили над мен и да ми даде поне едно.Ти имаш 2 деца и си бременна за трети път.Ако искаш това бебе отвори шампанско и благодари на съдбата си,че никога няма да разбереш за какво ти говоря.От мен ЧЕСТИТО и лека бременност!

 smile3501 за чудесно написаните думи!

# 26
  • Мнения: 5 475
Не мислете какво ще е бъдещето, наслаждавайте се на момента, че имате живи и здрави дечица.Много семейства не могат. А какво ще е след 20 години никой не знае. Важното е да запазим младешкия си дух, той е необходим на децата ни .

 Peace точно така! Hug

# 27
  • Мнения: 2 531
И аз като повечето тук не разбирам точно въпроса?
 Ако те интересува , дали има медицински рискова- то колкото по голяма е възраста на майката , рисковете са повече. НО аз родих първото си дете на 25г. и е с хромозомна аномалия! Второто си дете родих на 30 живо и здраво!
 Ако пък питането е дали искате по принцип 3 -то дете в семейството , то само вие можете да решите това! Аз бих си родила и 3-то дете ако ми се даде този шанс!!!

Общи условия

Активация на акаунт