Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №18

  • 54 737
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Правих ЦС в Пълмед и докторът като я видя, се хвана за главата. Писали, че всичко е наред, а на снимката едната ми тръба изобщо не освобождава контраст в коремната кухина, а другата сочи нагоре, не към яйчника. Лапарото беше диагностично - докторът да види на живо какво става там вътре и ако има отстраними сраствания, да ги оправи. Ако ЦС ти е добра и не буди въпроси, вероятно ще минеш и без него. 2 инсета с донорски материал, ако всичко ми е ОК, трябваше да дадат резултат. При тази неясна снимка и негативния резултат от опитите, лапарото беше неизбежно. И проблемът изплува...

# 676
  • Мнения: X
И аз в Пълмед ми е ЦС. На заключението пише, че всичко е наред. Но впоследствие моя гинеколог каза, че не е чак така и си правих инсем. 1 в твоята клиника , където и ти, после двете в друга. Но голямо реване след третата и си викам няма да правя четвърта за фонда, направо на инвитро. И аз ще си го плащам. Благодаря ти 🦋 пожелавам ти успех и ще следя какво става, аз от януари ще започвам надявам се. От сърце пожелавам бебенца на всички ни❤❤❤❤❤

# 677
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Да, инсеминациите и при мен се оказаха чиста загуба на време. Ако миналата година някой беше изразил дори най-малко съмнение, нямаше да правя изобщо инсетата, а щях да търся второ мнение. Както и да е, имало глава да пати. Ти при кой лекар прави ЦС, при Патишанов ли? Мен още тогава ме усъмни, защото много ме боля и почти припаднах, но кой не иска да чуе, че е здрав.

# 678
  • Мнения: 116
Здравейте, аз съм от недоволните в Селена. Имам 6 неуспешни опита, за сега 7ми успешен опит в Ню лайф. Да, всичко е късмет, но нито др. Минев, нито др. Ставрев не предприеха по-различен подход. На цветната снимка в Селена в заключението пишеше, че тръбите слабо пропускат, при една хистероскопия при др. Калчев се оказа, че напротив много добре си пропускат / там я правиха с някакъв разтвор и това се проверява/. Знам много успели момичета там, но не беше явно нашата клиника. Как при трите стимулации, които имах там прогестерона никога не беше добре, все висок и не подходящ за пресен трансфер. Като направиш един ЗЕТ трансфер по фонда, следващия си го плащаш и то каква цена 1 500.00 лв. При 4тата ми стимулация в Ню лайф беше идеален и се предприе пресен трансфер. Успех на всички!

# 679
  • Мнения: X
Blue.angel  при Патишанов да, но с упойка. Просто заспах. Но приятелки ме бяха предупредили, че боли и да избера този вариант. От Ню Лайф там ме пратиха, но в крайна сметка дават и диск нали така, и снимка. Как след като се махнах от Ню лайф, слддащия ми доктор ми каза, че не ми е толкова идеална снимката. Ох не знам. Побърках се. Едва ли не щяха да ме карат нова да правя, понеже пък сега не е в тяхната болница. Затова ти казвам, че и аз се изстрелвам към инвитро. Пожелавам ти от все сърце и ще чакам да се похвалиш! 🦋🐬🐳🙏🏻

# 680
  • Мнения: 67
И аз съм от недоволните в Селена. Ембриологията им е под всякаква критика! Ако не Ви се получи от първия или втория път,не си губете повече времето там.

# 681
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
Blue.angel  при Патишанов да, но с упойка. Просто заспах. Но приятелки ме бяха предупредили, че боли и да избера този вариант. От Ню Лайф там ме пратиха, но в крайна сметка дават и диск нали така, и снимка. Как след като се махнах от Ню лайф, слддащия ми доктор ми каза, че не ми е толкова идеална снимката. Ох не знам. Побърках се. Едва ли не щяха да ме карат нова да правя, понеже пък сега не е в тяхната болница. Затова ти казвам, че и аз се изстрелвам към инвитро. Пожелавам ти от все сърце и ще чакам да се похвалиш! 🦋🐬🐳🙏🏻
Оспамихме темата, но аз също исках с упойка. Патишанов взе да разиграва едни сценки как било по-добре без, щяла съм да се възстановя за един следобед. Упойката имала рискове, щяло да ми е лошо,  щели сме да се забавим и т.н. А аз в Ню Лайф предупредих, че искам с упойка, защото и аз бях чела, че не е ОК без. Щели да ме обезболят и аз се съгласих. Но като имаш предвид, че снимката я правихме на обяд, а бях гладна и жадна, направо бях пред припадък от болката.
Ставрев каза, че без упойка е глупаво да се прави, защото заболи ли ме, снимката е компроментирана. И излезе прав. Явно на Пълмед и Ню Лайф им е практика. Започвам силно да се съмнявам, че нарочно ги правят така, за да смучат пари за инсеминации. Живи и здрави, важното е ние да успеем.

# 682
  • Мнения: 1 221
Ама то е обратното. Цветна снимка се прави с упойка, за да няма спазъм от болката по време на самата снимка. Ако се появи спазъм, изхвърля течността и компроментира снимката като може да даде лъжлив резултат за непроходимост на тръби. Та няма как да се прави за смучене на пари от инсеминации, напротив може да подведе към инвитро.
Иначе и аз съм в Ню лайф. Там лекарите не коментират неща извън техните компетенции: инсулин - иди на ендокринолог, цветна снимка - какво каза рентгенолога, спермограма - говори с ембриолог или със специалист по мъжки стерилитет. Аз лично изключително много ги уважавам заради това,  защото преди години АГ си пристъпи компетенциите и щеше много хубаво да ме подреди, ако не четях листовки на лекарства и не рових в интернет.
Иначе за справка ходих и в Турция на консултация при др Карликая. Показах му цветната си снимка. Попита ме: "Какво каза рентгенолога?", казах, че всичко е ОК и той отговори: "И аз така мисля, но е важно какво той е казал". В Турция цветни снимки не се правят с упойка, но момичетата казват, че там  никаква болка не усещат, докато тук са виели от болка.

# 683
  • Мнения: 612
а момичета, доволни ли сте от снимката в new life и там ли е правят?

# 684
  • Мнения: 1 301
Момичета, аз правих ЦС в Селена без упойка. Беше ужасно и много болезнено. Те настояваха за упойка но аз не искам да ме приспиват(много ме е страх). Това, което пишете, че може да се компроментира ЦС от спазмите и болките вярно ли е наистина?На мен ми казаха тотално запушени тръби.

# 685
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
teri_90,  по принцип си права. Упойката е, за да си максимално отпусната, докато вкарват течността. Но вече сме две с този проблем, което за мен говори или за некадърност, или за недоглеждане, или за умишленост. Ако тръбата не пропуска течност, което го виждам и аз, която дори не съм лекар, не знам какъв трябва да си, за да пишеш, че всичко е ОК.  В крайна сметка лекарят, още повече репродуктивният, би следвало да разбира поне до толкова, че да си проверява информацията, а не да се доверява сляпо на заключението. Иначе, потърпевш е винаги пациента. Много мога да напиша за Ню Лайф, не само от собствен опит, но темата е друга.
Така или иначе това е зад гърба ми, вече гледам напред и се моля инвитрото ми да е успешно. Ако пиша нещо в темата, то е за да заостря вниманието към нуждата от второ мнение, ако дори и малко нещо ви съмнява. От обвинения и търсене на виновни няма смисъл. Нито ще ми върнат загубеното време, нито нервите, нито парите.

# 686
  • Мнения: 1 221
В Ню лайф не правят ЦС. Аз правих цветна снимка в Медикус Алфа. Там е под пълна упойка. По онова време др Даскалов все още работеше в Ню Лайф и ме прати там, но не само, че ме прати там, ами и дойде в деня на снимката и стоя с мен в рентгенологията. Не знам такава ли е практиката по принцип да има АГ по време на снимката, дали самият др Даскалов ми е правил снимката, защото бях под пълна упойка. Само си го спомням смътно, че беше в стаята и че дойде специално до Медикус Алфа заради моята снимка.

# 687
  • Мнения: X
Blue. angel точно така, гледай напред. Аз също. Колко съм плакала на една пейка там около Ню лайф, когато отидох за инсеминация и ми казаха ами разходете се около 2 часа, понеже не сме готови. Как влезе да ми я прави дпктор, който виждах за първи път, понеже моята лекарка си тръгнала, вероятно й свършило работното време. Не искам да разказвам. Забравяме лошото и гледаме напред! То опит така се трупа. Надявам се доброто да е напред и ... хубави новини за всички ни!

# 688
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 847
teri_90, не правят, пращат в Пълмед, даже те ти уреждат часа и казват кога да си там. Минчев, който работи в Ню Лайф, работи и в Пълмед.  Ако се наложи да те приемат в болница по време на бременност,  пак пращат в Пълмед.
Аз станах пациент на клиниката след оттеглянето на Даскалов. Но Даскалова още работеше там и тя прави спермограмата на ММ. Може би е било малко преди да напусне и тя.
По време на снимката задължително има АГ, при мен беше Патишанов, който няма общо с Ню Лайф, той си работи в Пълмед. Той въвежда течността и следи процеса, а самата снимка я прави рентгенолога, когато каже докторът.
IRusinova, не знам какво да ти кажа. Мненията натежават в полза на това да се правят с упойка, явно има защо. Ставрев изрази мнение,  че е възможно да има спазъм и това да опорочи снимката. Затова и се подложих на лапаро, да се потвърди или отхвърли това съмнение. При мен на лапарото си излязоха трудно пропускащи под високо налягане, а в заключението от ЦС беше написано, че пропускат нормално. На снимката дясната се изпълваше с течност, но течността не се изливаше в коремната кухина, тоест не пропускаше, а лявата пропускаше под високо налягане, но сочеше нагоре.

# 689
  • Мнения: 22
Има ли от вас такива , които са при Д.Ставрев?
И другия въпрос в Селена правят ли ПиД на ембриони и колко струва?

Общи условия

Активация на акаунт