Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №18

  • 54 883
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 337
За тези пари е по добре да се прави в Истанбул. Ако знаех колко време, надежди, нерви и пари ще изгубя в тази болница, изобщо нямаше да им давам шанс.

# 661
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 929
За тези пари е по добре да се прави в Истанбул. Ако знаех колко време, надежди, нерви и пари ще изгубя в тази болница, изобщо нямаше да им давам шанс.
В Турция не работят с донорски сперматозоиди. Законът при тях го забранява. А ние нямаме шанс с наши.
Вие в коя болница и при кой лекар бяхте?

# 662
  • Мнения: 337
Тургут, Момарт
Ембрионологията на Селена, според мен е много слаба.

# 663
  • Мнения: 8
Аз мислех да почвам стимулация в селена януари но мее страх че тук няма да се получи и сега се замислям за Турция при др Карлъкая клиника Бахчеджи имате ли мнение за там.

# 664
  • Мнения: 337
Всеки би похвалил доктора при който е успял. Е аз бебе все още нямам, но чхг на 9 ден беше 190
11 ден 590
Един единствен 5 дневен ембрион. Първи опит ми е.

# 665
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 929
Тургут, Момарт
Ембрионологията на Селена, според мен е много слаба.
В Селена при кой доктор бяхте?

# 666
  • Мнения: 337
Ангел и Даниел Ставреви
Водех се при А. Ставрев но винаги ме гледаше някой друг доктор. Нямала съм трансфер при А. Ставрев. Много съм разочарована от тази болница. Само ако знаех какво ще ми причинят, нямаше да им дам 4 ценни години от живота си.

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 21:44 от Bezkrainost

# 667
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 929
Ангел и Даниел Ставрев
Успех в Турция. И аз съм при бащата. Факт, но от Ню Лайф, където бях преди, има много доволни. Имам и позната бременна от инвитро. Но на нас не помогнаха.
В цялата тази работа има известна доза късмет. Докторите правят всичко, но живот не могат да дадат. Вярвайте в Бог и се молете. Дано сте открили вашата болница и вашият доктор и Господ да е с вас. Крайната цел е най-важна.

# 668
  • Мнения: X
Blue.angel , много полезна инфо си дала за цените за ин витро. Аз съм почти като теб - 3 инсем. Нямам  показатели за фонда и ще плащаме сами. Мисля направо за ин витро, но съм се насочила към София- Надежда или Щерев. Засега. Януари се надявам да имам час.Също с донорски мъжки материал. Доста теми изчетох, но най -актуална е твоята инфо за цените, за което съм ти безкрайно благодарна. От сърце ти пожелавам успех. 🙏🏻 На всички нас, момичета! Всички да си имаме така мечтаните здрави бебенца!
Може ли да ми кажеш бързо ли започнахте - пускате изследвания и ако са ок, още на първия месец ли стартирате? Една приятелка, която има двама чудесни принца на по около 7 годинки, правени в Афродита, ми каза, че е ходила в клиниката само 4 пъти? Инжекциите й ги дали да й ги поставят в нашия град. Мислите ли, че е възможно наистина, все пак ен съм от София и имам опит само с инесминациите- където си е голямо тичане около 10 дни всеки ден? Ще тичам разбира се, просто да съм подготвена Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 дек 2020, 23:29 от Анонимен

# 669
  • Мнения: 380
Благодаря Blue.angel, това инфо е много полезно.
Marina12345 защо сте ходили всеки ден за Инсе? Ние ходим по 3 пъти на процедура - 2 прегледа и инсеминацията

# 670
  • Мнения: X
Така са ми казали. Не 10, но като почнех на 2 ден за преглед и хормони, после на 8 и почти през ден до 15 ден. Някой хормон два пъти. Преди насрочения ден след инжекцията, пак за всеки случай да не би да се е спукал голикула по - рано. Не се оплаквам. Прекрасен доктор, много се стараеше. Но ако е свързано с почивни дни и пътиване до друг град идва малко нанагорно. Затова питам как е при ин витро, защото няма да е в моя град. Просто да съм подготвена

# 671
  • Мнения: 380
При нас беше- 2ден преглед, след това на 9тия + изследвания, взимам си Хориомон за следващия ден, за да не ходим за една инжекция и след това след 2 дни инсеминация. Може просто да сме уцелили моментите, както и при твоята приятелка и за това тя да е ходила рядко. Както и да е. Надявам се скоро да има повече бъдещи мами из форумите, а дали ще е с +/- няколко пътувания... Успех

# 672
  • Мнения: X
[video][/video]
При нас беше- 2ден преглед, след това на 9тия + изследвания, взимам си Хориомон за следващия ден, за да не ходим за една инжекция и след това след 2 дни инсеминация. Може просто да сме уцелили моментите, както и при твоята приятелка и за това тя да е ходила рядко. Както и да е. Надявам се скоро да има повече бъдещи мами из форумите, а дали ще е с +/- няколко пътувания... Успех

Въпросът ми беше за ин витро колко горе долу пъти се ходи. Не съм се оплакала нито за миг. А да се подготвя.  Сега ще ми кажеш, че е индивидуално.  Благодаря:)

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 00:32 от Анонимен

# 673
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 929
Marina12345, не съм писала цената на донорския материал, защото не всички ги касае. На мен ми казаха цена от 700 лв.
За ходенето за инвитро при мен беше така:
2 ри ден от предходния МЦ - консултация при доктора;
8 ми ден - лапаро;
15 ти ден сваляне на конци и обсъждане с доктора на резултата от лапарото+хормони, които могат да се пуснат в ден различен от 2ри ;
2 ри ден от настоящия цикъл - решение за инвитро, преглед, хормони; след излизане на резултатите от хормоните и обсъждане с лекаря, ми се обадиха от клиниката, че стартираме. Със същата кръв са ми пуснали ПКК и Ковид, за да не ходя отново;
3 ти ден - цитогенетични и имунологични изследвания (не са задължителни), инжекции (ако нямаш серология и кръвна група, също се пускат; аз имам от последното инсе валидни и не правих);
6 ти ден - преглед, хормони и инжекции+микробиология, ако нямаш кървене вече (цитонамазка, ако нямаш валидна);
8 ми ден - преглед, хормони, инжекции;
10 ти ден - преглед, хормони, инжекции.
12 ти ден - преглед, хормони и нататък вече не знам Simple Smile
Вероятно подготовка за пункция или още 1 контрола, зависи как вървят нещата.
Инжекциите след 3 ти ден си ги взимам за вкъщи за дните, в които не ходя. Иначе, може да си ходиш и в клиниката, но аз съм в другия край на града и не ми се кръстосва 2 пъти само заради това.


# 674
  • Мнения: X
Marina12345, не съм писала цената на донорския материал, защото не всички ги касае. На мен ми казаха цена от 700 лв.
За ходенето за инвитро при мен беше така:
2 ри ден от предходния МЦ - консултация при доктора;
8 ми ден - лапаро;
15 ти ден сваляне на конци и обсъждане с доктора на резултата от лапарото+хормони, които могат да се пуснат в ден различен от 2ри ;
2 ри ден от настоящия цикъл - решение за инвитро, преглед, хормони; след излизане на резултатите от хормоните и обсъждане с лекаря, ми се обадиха от клиниката, че стартираме. Със същата кръв са ми пуснали ПКК и Ковид, за да не ходя отново;
3 ти ден - цитогенетични и имунологични изследвания (не са задължителни), инжекции (ако нямаш серология и кръвна група, също се пускат; аз имам от последното инсе валидни и не правих);
6 ти ден - преглед, хормони и инжекции+микробиология, ако нямаш кървене вече (цитонамазка, ако нямаш валидна);
8 ми ден - преглед, хормони, инжекции;
10 ти ден - преглед, хормони, инжекции.
12 ти ден - преглед, хормони и нататък вече не знам Simple Smile
Вероятно подготовка за пункция или още 1 контрола, зависи как вървят нещата.
Инжекциите след 3 ти ден си ги взимам за вкъщи за дните, в които не ходя. Иначе, може да си ходиш и в клиниката, но аз съм в другия край на града и не ми се кръстосва 2 пъти само заради това.




Благодаря ти. Голяма душичка си. Лапаро защо? Не мога да разбера. Само при теб ли се налага или така протича инвитро. Аз имам цветна снимка ан тръбите, но то вероятно и ти. Бяхме с теб в една тема и видях, че съм по- голяма от теб 2 год, но че горе долу вървим по един път.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 09:05 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт