За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 74

  • 40 418
  • 765
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13 083
И аз не давам нищо. Синчето сега го мъчат зъби, ставаме през ноща, играем си, но няма температура и не давам нищо. Не виждам защо без налично неразположение е нужно лекарство.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 11:59 от Не се сърди, човече

# 676
  • Мнения: 205
И аз не давам нищо. Синчето сега го мъчат зъби, ставаме през ноща, играем си, но няма температура и не давам нищо. Не виждам защо без налично неразположение е нужно лекарство.
За зъбите мазах няколко пъти с Бочко гела, но тя като си оближеше венците и нищо не оставаше и се отказах. След това давах Дентокид, почти не ги усетихме повечето, че избиват, а бяха все по двойки. Не казвам, че се дължи на Дентокида, може би и без него щяха да излязат лесно, знам ли. На година и 6 месеца имаше 16 зъба, но последните кътници я мъчиха половин година, при тях нищо не помогна.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 11:59 от Не се сърди, човече

# 677
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Всяка майка си избира сама как да си гледа детето аз също слагам куул пач и давам Панадол даже и на следващия ден след ваксината сутринта и вечерта 🌞

# 678
  • Мнения: 1 238
Аз слагам куул пач, но не давам панадол. Момичета понеже бебето се роди септември и първите два приема бяха Пентаксим, ама сега искат да слагат тетраксим. Защооо? Има ли друга реакция ?

# 679
  • Мнения: 35 153
След поставянето на ваксина за морбили детето може ли да излиза?

# 680
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Да може. Педиатърката ми каза, че не трябва да имам никакви притеснения. Дори да развие симптоми на заболяването не е заразен.

# 681
  • Мнения: 1 001
Аз никога не съм давала нищо, даже и куулпач не слагам. Евентуално ако вдигне температура славам свещичка парацетамол. Но за щастие досега само веднъж се е налагало.
Аз съм много против даването на лекарства, витамини и всякакви други препарати, особено на деца. Дори при хрема освен чистене на носа и капки за нос през нощта, за да може поне да спи по-леко детето, нищо друго не давам. Обличане според сезона и навън, никаква изолация вкъщи, сакън някой кихне срещу нас.
Още преди като живеех в Б-я ме дразнеше това масово изписване на лекарства, чак ме пращаха в опреледени аптеки. Накрая излизам от ЛЛ с една рецепта-ферман. И после почва едно друсане с лекарства до откат. Ама те лекарите не са виновни, като има кой да ги купува...

# 682
  • София
  • Мнения: 2 666
След поставянето на ваксина за морбили детето може ли да излиза?

Лично аз бих го пазила повече от контакти. Не се знае откъде може да лепне нещо. Ваксината е жива и изисква повече внимание.

# 683
  • Варна
  • Мнения: 1 630
Разпитвайки всички мои познати и по мненията тук, съм стигнала до извода, че педиатрите са основно на два лагера относно даването на Панадол след първи ваксини. И нашата педиатърка ни посъветва при първите 2 поставяния на ваксини(все по 2) да даваме Панадол превантивно като каза, че някои родители са твърдо против и  дават само, ако има нужда. Каза това е моят съвет, вие си решете. Край мен приятелки казаха, че и техните педиатри са им казвали да дават. Просто като статистика го пиша. Както много пъти съм писала, единно мнение за нищо няма.
Относно морбили ваксината не са ни казвали, че има някакви противопоказания като излизане и т.н. Единствено ни каза педиатърката, че инкубационният период е поне 10 дни и след тях да очаквам за възможни реакции като температура, хрема и ако има нещо такова, трябва да го прегледа. Днес ни е 10 ден от поставяне и преди 3-4 дни се обрина около устата, пъпчиците са като от слюнка, малко по-червени. Педиатърката каза, че категорично не е от ваксината, а от храна. Но аз нищо ново не съм давала, та съм в неприятно напрежение. Ние си излизаме всеки ден, но избягвам контакти с хора, за да го предпазя от вируси.

# 684
  • Мнения: 204
Ха, сега по темата доколко са адекватни педиатрите: на нас пък днес ни казаха, че е извън нормата /слаба/, че кърмата вече не й достига, защото не наддава по схема /само 300 грама е качила, а тя откакто се е родила е качвала най-много 500/, че има опасност от анемия, защото не яде месо. Също изписа Фенистил през устата, заради обривче от слюнка! А и за капак да давам насила месо, нямало не иска! И си тръгваш с едно "приятно" чувство от консултация. Бясна и притеснена.

# 685
  • Мнения: X
На колко месеца е бебето? Кръвни изследвания пуснаха ли?
Доста крайно мнение от педиатрите, под долна граница ли са параметрите, а височината (казват, че тя била важен показател)?
И на мен ми казаха да внимавам с АМ, което давам, за да не стане тежка анемия.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 22:41 от Анонимен

# 686
  • Мнения: 204
На 9 месеца е. 6 и 800, 67 см. На шест месеца пусках кръвни изследвания, за които личният лекар каза, че са прекрасни. Сега обаче педиатърката отсъства и заместващият доктор реши, че трябва да ми скапе деня, говорейки празни приказки.

# 687
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Lol90 новия лекар според мен не може да се изказва толкова категорично. Явно въобще не е обърнал внимание как е наддавало детето преди. Пък за тия схеми нямам думи. Въобще не знам как ги правят, взима ли се впредвид, че е важно и родителите с каква физика са.

Малкия днес го водих при личната, че е болен изписа доста неща, ама давам, защото до сега винаги е лекувала децата адекватно.

# 688
  • Мнения: 7 776
Lol90, въобще не се връзвай, детето си наддава нормално, моето е същото, на 9 месеца беше 7075 кг. Не е слаба, а стройна и съвсем нормална. Като не ще месо, не ще. Мъжът ми до 14-годишен и бил вегетарианец и е отказвал месо. И о, чудо, не е имал анемия. Има други варианти за храни, богати на желязо.

Не се оставяй подобни "компетентни" мнения да ти скапват деня, много кърмени бебета наддават така.

# 689
  • Мнения: 6 269
Нищо не съм давала аз след ваксини,по 3 са му слагали на ден без никакви реакции и проблеми вече над година.
Има ли норма за количеството вода което трябва да пият едногодишните?Както при възрастните 30 мл. на кг.Педиатърката ми е казвала,че щом урината е прозрачна и памперсите пълни и без миризма значи приема достатъчно течности.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 17:02 от лещичка

Общи условия

Активация на акаунт