За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 74

  • 39 026
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 35 107
Къпането също е спорна тема Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 2 666
Някой да е чувал/ лекар да му е казал, дали е по-добре за бебешката кожа с ад къпането да бъде по-рядко...? Снощи на заспиване случайно открих една статия, според която, при ад е хубаво къпане колкото може по-рядко.

С АД препоръките са за по-рядко къпане. Например 2 или 3 пъти седмично. Във водата се качват няколко капки от измивния крем. Температурата да е около 36 градуса и банята да не е много продължителна. Два пъти дневно се нанасят емомиентите, за да не се пресуши кожата.

# 752
  • Мнения: 1 001
Някой да е чувал/ лекар да му е казал, дали е по-добре за бебешката кожа с ад къпането да бъде по-рядко...? Снощи на заспиване случайно открих една статия, според която, при ад е хубаво къпане колкото може по-рядко.
На нас и на други дечица с АД казват, че къпането трябва да е макс 1 път в седмицата. Идеята е, че къпането допълнително изсушава кожата. Съжалявам, че къпех малката преди всеки ден, както повелява българската традиция, 2-3 пъти на седмица за деца с нормална кожа е предостатъчно.

# 753
  • Мнения: 13 082
Да. И аз го знам. И задължително с олио.

# 754
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Ехеее, аз досега съм била в прегрешения значи. Къпя си го малкия всеки ден, мажа и се чудя как да оправя състоянието на кожата Sad
Добре че питах, въпреки че не мога да си представя  да си легне не къпан, но поне ще се опитам няколко дни.
Благодаря

# 755
  • Мнения: 1 108
И нашият педиатър препоръча по-рядко къпане, бебетата не се цапат кой знае колко така или иначе Simple Smile откакто разредихме забелязвам подобрение.
Като сме на темата - вие с какво и кога ги мажете мъниците със суха кожа?

# 756
  • Мнения: 2 109
Нашето бебе е с нормална кожа, но го къпем 3 пъти седмично, мисля че е достатъчно.

# 757
  • Мнения: 595
Това ще помогне и при нас сигурно, напоследък по ръцете към рамената горе и по прасците забелязвам е по-суха кожата.Пълним му легенче всеки ден Rolling Eyes Мажа с мустела син етикет

# 758
  • Мнения: 1 418
Някой да е чувал/ лекар да му е казал, дали е по-добре за бебешката кожа с ад къпането да бъде по-рядко...? Снощи на заспиване случайно открих една статия, според която, при ад е хубаво къпане колкото може по-рядко.
И аз така съм чувала, но не ми го е казвал лакар. Освен това е факт , че водата изсушава бебешката кожа и то много. Особено странно е препоръката и схващането бебето да се къпе всеки ден?! Като че има с какво да се изцапа....Това са стари прктики , които обаче у нас се проповядват като мантра...

Аз да попитам следното:
На кръчето на дъщеря ми точно отстрани на коляното, преди няколко седмици се появи / забелязах едно петънце безцветно , незачервено - от суха кожа .Не я притеснява, не му обърнах особено внимание, но вчера видях че сякаш е пораснало и е станало колкото монета от 1лв., преди беше колкото 20 ст. Да сте виждали такова нещо ?! Знаете ли какво е?

# 759
  • Мнения: 13 082
skk, а с какво го къпеш? И с какво мажеш? При голямата състоянието се подобри с разреждане на къпането, олио и кокосово масло. С уговорката обаче, че положението не беше тежко.

# 760
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
ARIA*, използвам мустела за къпане - за тяло и глава, за косата мустела срещу крусти и за мазане авен херакалм крем.

# 761
  • Мнения: 1 418
Аз мажа само с кокосово масло. Не е имала проблеми досега. Къпем я 2 пъти в седмицата откакто се е родила.

# 762
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз откакто се е родил го къпя 2-3 пъти седмично. Разбира се на всяко акане мия дупето. Лятото го къпех всеки ден, че много се потеше, но той е с нормална кожа.

# 763
  • Мнения: 4 660
По едно време бяхме разредили къпането, но дойде ли часа забаня почва да мрънка. Сега я къпем всяка вечер, а косата 2 пъти в седмицата.

# 764
  • Мнения: 13 082
skk, ако кожата е атопична махай Мустелата. Пробвай олиото на Юриаж или Адерма. Аз съм с Биодерма сега, но не е толкова добро като горните.

Общи условия

Активация на акаунт