За зимнината

  • 5 319
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Само кисело зеле и туршия. Но пък майка ми и свекървата правят предостатъчно, та се възползваме.  Crazy

# 46
  • Мнения: 509
Нищо не правя.Купуваме си вси4ко готово.

# 47
  • Мнения: 3 164
аз лично правя само компоти, свекито-сладка, кисело зеле и царска туршия, а татко-домати и печени чушки.

# 48
  • Мнения: 2 653
Аз нищо не правя.Родителите ми също не са привърженици на слагането на зимнина -само зеле слагат- и правилно.Защо да се мъчиш да слагаш като вече има всичко готово newsm78Едно време, когато не е имало - да , но сега няма смисъл.Вместо цял слетобед да слагам компот- ще отидем на кино Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 4 867
нищичко! ама наистина нищо! единствено преди време си замразявах лозови листа за сарми, но последните години все забравям и пропускам момента...
майка ми миналата година си купи къща с голям двор в едно село и за пръв път в живота си сади разни работи и прави зимнина! едва я озаптихме! още не можем да изядем сладкото от смокини и компотите. само с лютеницата и доматения сок се справихме.

свекърва ми също има някакви консерваторски залитания, но ми е по-близо и я удържам.

направо ми е жал да изхвърля компотите, които така си стоят непипнати по рафтовете.

# 50
  • Мнения: 191
Домашно приготвените неща са много по вкусни ,но отнемат много време.Добре, че са мама и свеки .Ние си правим краставички и кисело зеле.Мисля ,че готовите неща излизат по евтино. newsm78

# 51
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Правим да, но и бабите не са ни оставили.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 317
Баба и майка правят.

# 53
  • Мнения: 3 248
Отдавна не сме правили! Rolling Eyes
Домашно приготвената зимнина според мен излиза по-скъпа, защото освен продуктите, се влагат много труд и време! Но пък си е друго да знаеш какво точно си сложила в бурканчето и как точно си го направила! Peace

# 54
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
не правим, а и не смятам тепърва да започваме...
На компотите сме противници с мъжо - всеки сезон си има подходящите плодове, които са много по-полезни... Лютениците, пиперките, киселите краставички и трушиите не си заслужават усилията - рядко ни се дояжда, затова пазарим в магазина.

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Компоти не ядем, но правим стотина буркана домати, не само че е по-евтино, но е далеч по-вкусно. Правим си кисело зеле и трушия. Останалите зеленчуци замразявам. Ако времето ми позволява правя лютивка. Сладко купувам - по-евтино и по-вкусно е от домашното.

# 56
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Компоти не ядем, но правим стотина буркана домати, не само че е по-евтино, но е далеч по-вкусно. Правим си кисело зеле и трушия. Останалите зеленчуци замразявам. Сладко купувам - по-евтино и по-вкусно е от домашното.
И аз съм така.

# 57
  • Мнения: 649
Нищо не правя, всичко идва от магазина и от родителите Blush

# 58
  • Мнения: 603
newsm10 и аз така-заедно с майка ми и сестра ми правим  и то много,защото е за трите семейства,но поне 500 буркана компот и около 200 шишета домати са задължителни(ако има за повече по добре),а за другите неща да не говоря-салати,туршии и т.н.,но и ние си ги хапваме Naughty

# 59
  • Мнения: 188
Аз специално нищо не правя, предпочитам да си купувам каквото ми трябва, поне докато имам финансова възможност, а и мисля че като купя продуктите и отделя 1-2 дни за зимнина и тока, ще загубя повече време и пари от това че не съм била на работа през това време  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт