Подготовка за малкия човек - тема 5

  • 49 076
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Подготовка за малкия човек - тема 5














Старите теми:
1, 2, 3, 4

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 23:38 от Лале в дъжда

# 1
  • София
  • Мнения: 1 455
Първа, първа 😁
Благодаря за темата, Лале в дъжд.
Терминът ми е 29.04. и започвам подготовка за бебето. Лека бременност и здрави, прекрасни бебчета.
Връщам се да ви чета.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 22:36 от Ева на третия етаж

# 2
  • София
  • Мнения: 5 605
Ей, чак ми липсва подготовката Heart

# 3
  • Г. О.
  • Мнения: 1 703
   Благодаря за темичката:)
   Тези от вас, които са ползвали сгъваема кошара, какъв матрак са избрали за нея?
   Има си едни сгъваеми, подходящи за път и лесни за сгъване, но мен ме интересува матрак за постоянно ползване? Трябва ли да е ергономичен или един нормален бамбуков матрак ще бъде също добър вариант? Да гледам ли да е по-дебел? Всякакви съвети приемам:)

# 4
  • Мнения: 337
   Благодаря за темичката:)
   Тези от вас, които са ползвали сгъваема кошара, какъв матрак са избрали за нея?
   Има си едни сгъваеми, подходящи за път и лесни за сгъване, но мен ме интересува матрак за постоянно ползване? Трябва ли да е ергономичен или един нормален бамбуков матрак ще бъде също добър вариант? Да гледам ли да е по-дебел? Всякакви съвети приемам:)

Нашият е с кокос, мисля че и е удобно , почти на година и половина е и не ползва възглавница.

# 5
  • Мнения: 2 762
Нормален бамбуков ще ти свърши работа. Моят е даже със свалящ се калъф, ама то отгоре с протектор и чаршаф, не е толкова важно. Възглавница поне до 1 година на детето не ти трябва. Чаршафи препоръчвам с ластик, удобна работа.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 010
Матракът на бебето трябва да бъде твърд за да се избегне потъването на главичната в него, което пречи на възможността да се върти при случаи на повръщане.
Ей в този сайт има много полезна информация относно безопасността на съня, избора на легло, матрак и т.н.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 3 536
И нашият е с кокос. Simple Smile
Някой ми беше споменал, че и за гръбнака не е добре да е много мек.

# 8
  • Мнения: 2 762
Да, да, със сигурност твърд и устойчив матрак търсете, има ги достатъчно в магазините.

# 9
  • Мнения: 783
Първа, първа 😁
Благодаря за темата, Лале в дъжд.
Терминът ми е 29.04. и започвам подготовка за бебето. Лека бременност и здрави, прекрасни бебчета.
Връщам се да ви чета.
Оо на моя рожден ден ти е термина ❤, пожелавам ти наистина да се роди тогава и да имаш най - сладкото и здраво теленце ! Hug

# 10
  • Мнения: 1 207
И аз се записвам в темата. Термин 25.04, започвам да разглеждам и да си припомням, че каките бяха отдавна бебета.

# 11
  • Г. О.
  • Мнения: 1 703
Момичета, много сте ми полезни и искам да кажа "Благодаря". Извинявам се, ако някои от въпросите ми ви се струват глупави, но това ще ми е първо дете и доста неща не са ми ясни.
   Бебо ще се появи около средата на април. Купила съм дрешки, като предимно са бодита с къс ръкав и ританки. Размери от 50 до 62см. С дълъг ръкав мисля да взема за възраст 0-3 месеца.
   Ромпърите всъщност са пижамка, поне аз така разбирам, та от тях трябва да взема няколко, ама с какъв ръкав и размер?
   Все пак от юни вече си е топло, ние тогава ще сме често навън и на разходки. Гледам разни блузки с къс ръкав, ризки, панталонки и дънки за 0-3 месеца - кажете ми дали да си заредя от тях?Казват, че първите три месеца бебето изкарва само с боди, гащеризон и ританки, никакви блузи и панталони...така ли е? Чак след третия месец ще съм можела да си го обличам и глася по-така, като укрепне главата и гръбнака?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Размер 50 е буквално за недоносени и много малки бебета. Размер 56 на нас ни беше добре само първия месец(роди се 51 см, 3 кг, за 1 мес качи 1.5 кг). Размер 0 до 3 ще го ползвате  почти до 3 месец и е добър избор. Ромпърите са най-удобната дреха за мен за новородени. До 3 месец бебето постоянно се оаква, опишква, памперсът пропуска, ще преобличате до 6-7 пъти и повече на ден. При нас така беше поне. Трябва да са чист памук и на мен това закопчаване ми беше най-удобно(по средата копчета):

Крайно неудобно ми беше закопчаване встрани и отзад:


Също става ританки и боди. Зимно новородено обличах двуслойно ромпър отгоре, ританки и боди дълъг ръкав отдолу. Април-май времето е променливо, може би ромпър дълъг ръкав първоначално и евентуално боди отдолу къс ръкав ще е ок, пак майките с новородени тогава ще кажат. Жилетчица може би поне 1 за навън. Детето ще е завито на разходки може би. Къс ръкав на по-късен етап ще е и то зависи от времето. Аз имах 5 ромпъра и по толкова боди, ританки, ами едва ми стигаха първия месец, всеки ден перях и сушах в сушилня.
Разните му кокетни дрехи влизат в употреба след 3-4 месец и то при топли месеци главно при разходки.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 605
Е, ти и новородено може да нагласиш, ама за мен е излишно. Няма да му е удобно с дънки и риза на едномесечно.
Първите два-три месеца обличах с боди с къс ръкав и отгоре ромпър с дълъг ръкав за вкъщи. Редувах и с боди с къс ръкав и комплект ританки с блузка с дълъг.
Предпочитах бодита тип прегърни ме и такива с предно закопчаване, защото не ми бяха удобни тези за през главата.

Моят син е роден началото на октомври, но общо взето бях купила: няколко бодита с къс и с дълъг ръкав, 4-5 комплектчета ританки с блузка и още толкова ромпъри. Той не е имал рефлукс и не е повръщал почти, така че ми стигаха. Пусках пералня на 2-3 дни.
Имай предвид, че сигурно и ще ти подарят много дрехи на изписването или на погачата, ако правите.

# 14
  • Мнения: 2 762
Дънки, ризи, блузи - абсолютно безпредметни за мен за бебе до 3 месеца. Жилетки - да, не е лошо да имаш 1-2 за връхна дреха при нужда. Шапчици задължително от памучните. Момичетата горе са показали, най-практичното е цяла дрешка, по възможност с централно закопчаване, настрани след втория месец е горе-долу ОК (за твоето удобство говоря), отзад - абсурд, не си го причинявай. Боди + ританки също е добър вариант, една идея по-досадно за обличане по мое мнение. Размерите уж са стандартни, ама зависи от фирма, модел и колекция, абсолютно както и при дрехите за вързастни. Горещо препоръчвам достатъчен брой одеалца и най-вече бархетни пеленки - по-тънки и по-плътни, които са страшно удобни за всичко - за постелка, сенник, леко одеало, попиване след баня, и т.н. На мен за спането ми беше много удобно и спално чувалче. С ръка на сърцето мога да ти препоръчам да не се презапасяваш от самото начало, с порастването на бебето ще усетиш какво ти е най-удобно и функционално и ще ревизираш гардероба за следващия размер.

Общи условия

Активация на акаунт