Дали се забравя така лесно?

  • 3 363
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Бубе,като те чета и ,направо усещам ужаса ти.Аз бях в такова състояние малко преди раждането.За мой късмет (или не,незнам) се намериха показания за секцио.И за миг не съм съжалила,че не съм раждала нормално.Кофти е при теб,че нямаш излишни пари за секцио.Наистина,няма ли начин да вземете от някой заем?Друг вариант е да платиш по-малко на някой лекар,който да ти измисли диагноза.Пък,ако не стане и така,бъди сигурна,че целият форум е с теб.Ще ти изпратим всичките положителни емоции и сили,които имаме и раждането  ще мине като миг.
Прегръщам те силно Hugи от сърце ти желая успешно раждане и живо и здраво бебче Heart Eyes!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не се забравя нищо!Аз раждах секцио, но упойката не ме хвана напълно и беше кошмар Twisted Evil! Помна every single moment  от цялата болзнена и гадна операция и как се молех да умра за да не боли помня...но искам още две дечица и болката от един час няма да ме спре. Щом не умрях тогава, няма страшно и нататък Peace.

п.с. май не съм много успокоителна, но- кураж, ще се справиш! Когато пишех първите си постинги ти така ми каза Hug!

# 32
  • Мнения: 5 877
Бубе,
поискай си епидуралка, душко.
Аз не се ужасявам от раждането, а от идеята, че пак мога да имам прееклампсия с целия риск и за бебето, и за мен.

Карах нормално раждане до момента, в който се наложи да правят секцио по спешност. Биха ми епидуралната - до този момент бях на някакви гадни общи упойки, болеше си кошмарно, на всичкото отгоре не бях на себе си.
С епидуралната беше съвършено различно - не бях безчувствена (усещах дърпането) и все пак болката не я усещах, въобще. Струва малко, не повече от сто лева.

Шейново не го препоръчвам!!! Кофти място с доста груб персонал (изключения има, разбира се, но не са все те на смяна)

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 23:36 от Anda

# 33
  • Мнения: 667
Буболина, в предишната тема се интересуваше от цената на упойката -  прочетох, че е 100 лв.
Много майки, раждали нормално с епидурална са доволни и пишат, че не са усетили раждането.
Желая ти леко  и безболезнено раждане!

# 34
  • софия
  • Мнения: 4 994
Мдаааа,от опит знам че второто ражане е по-трудно просто защото вече знаеш какво те очаква и ето при теб също страха е на Лице.епидуралната упойка струваше 80 лв ама преди 3 години-не я използвах въпреки всичко.Нямя да е станала кой знае коко по-скъпа.А и уговорка с лекар не ти трябва-аз и двата пъти отидох и който уцелих той беше-е като сметнем че първото ми раждане ( преди 6 години и половина)  изпрати 2 смени лекари и посрещна трета.тогава ми биха епидурална упойка и аз взех че заспах(ами то след толкова ужас 2 дни).....след половин час се субудих все едно на разходка съм отишла и нямах никакво намерение да раждам...Лекарите бяха втрещени.само след половин час обаче онова мънечкото се пръкна на бял свят.
   Мисля че можеш съвсем спокйно да си пискаш упойка ,но имй впедвид че от нея наистина изчезва всякаква чувственост и а ходи да напъваш кат не усещаш нищо
 
 Искам само да ти пожлая да си спокойна.това помага най-много....

# 35
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз родих нормално с епидурална упойка и мога да ти кажа,че раждането ми остави само положителни спомени.Болка имаше,но напълно поносима-зъб ме е болял повече,наистина Peace
Бих те посъветвала да си искаш упойка,няма да съжаляваш Peace.
Моя позната роди наскоро с епидурална.Има едно момичнце на 5 г. и винаги е казвала какъв ужас е било раждането.Много се страхуваше за второто раждане и дълго време набираше смелост.Е,роди с епидурална упойка и каза,че изобщо няма място за сравнение.Беше много щастлива след раждането Grinning
Леко раждане ти пожелавам Hug

# 36
  • Мнения: 1 172
Пожелавам ти леко и безболезнено разждане! Мисли си за хубави неща, казват че второто раждане обикновено е по-леко от първото и много по-бързо.

# 37
  • Мнения: 507
И мен втория път ме беше страх много повече - защото вече знаех болката каква е! (но беше много по-лесно и безболезнено)
Поискаи си епидурал!
От мен леко раждане ( стискам ти палци)!

# 38
  • Мнения: 1 942
Аз не мога да забравя....колкото повече наближава, толкова повече откачам от ужас.......... Cry
по въпроса за секцио - не всеки може да си позволи 500лв. за секцио по желание ( по принцип е глупаво, би трябвало да е желание наистина), обикалях за фалшиво направление, но ударих на камък, сега вече е много късно... Ако можех секцио - с удоволствие...
Да се надявам, че няма да откажат епидурална упойка, но без избор на лекар е трудна работа...Как може всичко да ми е нормално, никакви показания за секцио... Rolling Eyes


Що бе мацка, имаш 16 години от предното раждане? Отиваш и казваш, че е било стерилитет и ще ти гарантира ли лекаря както предния път да нямаш усложнения и да имаш трето. Стерилитета е причина за секцио. Общо взето го изкарваш, че от 16 години правите опити за второто бебе и чак сега е станало.. А иначе очен лекар също може да ти помогне ...  newsm78
Или идвай да раждаш в Ruse и няма да имаш проблеми със секциото Wink

# 39
  • Мнения: 601
Буболина,
ще ми се и аз няколко успокоителни неща да ти кажа- дано се справя Simple Smile!
Първо - като избираш болницата - нека не е Шейново, щом си без уговорка!!!!! Анда го е казала чудесно.
После - обясни им, че ИСКАШ упойка, за да имат готовност да повикат анестезиолог, а не да те размотават.
Друго - опитвай се да запазиш дух и не се давай на персонала / има доста грубички понякога/.
И накрая - отиди там, за да родиш бързо, лесно и безболезнено  Praynig! И отиди усмихната- имаш страхотна усмивка!
За протокола- раждала съм и 2-та пъти в МД. без уговорка, без упойка и без шевове втория път.

# 40
  • Мнения: 1 975
Майчета като чета и още повече се стресирам #Crazy #Crazy #Crazy. Явно наистина е доста гадно, ама то като си представиш цялата процедура - няма как да не е newsm78. Моя приятелка роди нормално преди 20 дни и като и казах, че искам да ми разкаже тя категорично отказа. Явно има защо - да не ме стресира. Буболина пожелавам ти леко раждане и после да разказваш, как всички притеснения са били напразно  love001 newsm51

# 41
  • Мнения: 135
Секцио, секцио!!! За да няма после подобни спомени.. Раждане по холивудски!  Wink

# 42
  • Мнения: 8 769
Буболина, имам приятелка, която по подобен на теб начин се травмира от раждането и до момента не желае да чуе за повторно раждане (дететнцето й вече на около 6-7 г.). Тя не е в никакъв случай глезла, просто при нея е било кошмар.
Имам и още една колежка от университета, която 3 дни не искаше да си погледне детето...не знаеше на кой свят е ...
С две думи, разбирам те прекрасно. Може би и при мен щеше да се получи подобно нещо, но ме срязаха, защото вече бяха минали повече от 48 часа от изтичането на водите.
Аз не мисля, че всяко секцио по желание се заплаща. Сигурна ли си?

# 43
  • Мнения: 2 116
Искам да ти пожелая независимо по какъв начин родиш, да успееш да се насладиш на първото съприкосновение с малкото човече!  Hug Това е неповторимо...  bouquet

# 44
  • Мнения: 636
Мен също много ме боля. И не забравих, както казват бабите. Следващия път, ако има такъв, ще гледам да е секцио! Нещото, което ми е дошло в повече в този живот и което не мога да търпя е болката.

Общи условия

Активация на акаунт